در حال بارگذاری ...
 • آغاز ورود جدی‌تر بخش غیردولتی به صنعت حمل و نقل

  امیدواریم اپراتور‌های ترمینال یک و دو بلافاصله که کار را برعهده می‌گیرند در سال آینده و در چنین موقعیتی نشان دهند که نرخ بهره برداری افزایش یافته و تخلیه و بارگیری بنادر بهبود پیدا کرده و دوستانی که مدعی هستند بخش غیردولتی بهتر از دولتی عمل می‌کند بتوانند این موضوع را به اثبات برسانند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطللب که انعقاد ۱۰۴ میلیون یورو بعد از توافق برجام برای خرید ۱۲ دستگاه گنتری کرین بسته شده است ، گفت : ترمینال یک و دو بندر شهید رجایی در اختیار بخش خصوصی به مدت ۵ سال قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم با عملیات خود بهره برداری را انجام دهیم .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۱ بهمن ماه در مراسم امضای قرارداد ترمینال پایانه شماره دو بندر شهید رجایی در استان هرمزگان گفت : ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی به یک و نیم برابر افزایش پیدا کرده است و خوشبختانه بلافاصله بعد از توافق برجام ۱۰۴ میلیون یورو قرارداد بسته شد و ۱۲ فقره جرثقیل با تکنولوژی جدید از آلمان وارد ایران ایران شده که دو فقره آن نصب و دو فقره آن نیز در حال نصب است .

  وزیر راه و شهرسازی با اظهار امیدواری از نصب کامل ۱۲ فقره در آینده نزدیک خاطرنشان کرد : تمام تجهیزات وارد بندر شده و در حال تجهیز کامل بنادر هستیم . نکته‌ای که برای ما اهمیت دارد بهره برداری کامل از این سرمایه است و اطمینان از این موضوع که نرخ بهره وری در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد .

  آخوندی از بهره برداری ترمینال یک و دو بندر شهید رجایی خبر داد و گفت : از هر دو شرکت بتا و سینا که اپراتوری ترمینال یک و دو بندر شهید رجایی را برعهده گرفته اند خواستیم تا بتوانند شرکای بین المللی داشته باشند و در جهت بهره برداری با نرخ بهره وری بالا و همچنین در جهت امکان بازاریابی برای بنادر ایران به کمک شرکای بین المللی شان اقدام کنند .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با مجموعه افتتاح‌های امروز فصل جدیدی در نحوه بهره برداری از بنادر ایران باز آغاز شده و ورود جدی‌تر بخش غیردولتی به صنعت حمل و نقل دولتی ایران گشوده شود . مجموعه این اقدامات سبب می‌شود که حمل مستقیم از بنادر دنیا به سمت بنادر شمال خلیج فارسافزایش پیدا کند . اولین خولسته ما از اپراتور‌ها و کسانی که عملیات بهره برداری به ٖآن‌ها واگذار شده این است که بتوانند تا آنجا که ممکن است بهره برداری مستقیم را افزایش دهند و این خواسته را ما از اپراتور‌های بندر شهید رجایی داریم .

  وی افزود : همچنین خواسته ما از اپراتور‌های ترمینال یک و دو کاهش سهم فیدری است . امیدواریم اپراتور‌های ترمینال یک و دو بلافاصله که کار را برعهده می‌گیرند در سال آینده و در چنین موقعیتی نشان دهند که نرخ بهره برداری افزایش یافته و تخلیه و بارگیری بنادر بهبود پیدا کرده و دوستانی که مدعی هستند بخش غیردولتی بهتر از دولتی عمل می‌کند بتوانند این موضوع را به اثبات برسانند .

  وی از بهره برداری توسعه فاز سه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت : امیدواریم فاز سه به زودی با طی مراحل مناقصه و سرمایه گذاری توسعه خود را آغاز کند .

  آخوندی گفت : امیدوارم که ادامه توسعه بنادر در سایر بنادر استان هرمزگان همچون بندر جاسک ادامه یابد و از شدت تمرکز تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی کاسته  و سایر بنادر در این رابطه فعال شوند . مطمئنم به همت شما ایران سربلند خواهد بود و موفق خواهیم شد تا سهم ایران را از صنعت دریانوردی و صنعت حمل و نقل دریایی بازپس بگیریم .
  مطالب مرتبط

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  توسعه حمل‌ونقل کشور با برنامه‌های ابتکاری وزیر راه و شهرسازی

  توسعه حمل‌ونقل کشور با برنامه‌های ابتکاری وزیر راه و شهرسازی

  از رییس جمهور تشکر می‌کنم که از نیروهای با تجربه و متخصص و خوشفکر در کابینه استفاده کردند . اقداماتی که شما در حمل‌ونقل و توسعه ناوگان هوایی ، توسعه حمل‌ونقل ریلی و احداث و توسعه آزادراه‌ها انجام داده‌اید ، قابل تقدیر است .

  |

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از آزادراه اهر - تبریز در سال جاری

  افتتاح ۳۰ کیلومتر از آزادراه اهر - تبریز در سال جاری

  سال گذشته بخشی از بزرگراه اهر - تبریز افتتاح شد و اکنون ۳۵ کیلومتر ازاین مسیر زیر بار ترافیک رفته است . امسال نیز چیزی در حدود ۳۰ کیلومتر دیگر از این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد ، تا بتوانیم بخش دیگری از این مسیر را برای استفاده مردم آماده کنیم .

  |

  نظرات کاربران