در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری تهران

  مقاوم سازی واحدهای مسکونی در برابر زلزله ، توجه به آسیب های اجتماعی و بحث اشتغال و همچنین ارتقای سطح زندگی مردم از تصمیمات دولت برای بازآفرینی بود که در تهران نیز به آن توجه ویژه داشتیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با دستور رئیس جمهوری و به همت وزارت راه و شهرسازی ، عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد ۶ استانِ تهران ، بوشهر ، آذربایجان شرقی ، کردستان ، فارس و همدان ، آغاز شد .

  عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری در ۶ استانِ تهران ، بوشهر ، آذربایجان‌شرقی ، فارس ، کردستان و همدان با حضور دستور رئیس‌جمهوری و با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، ولی‌الله سیف مدیرکل بانک‌مرکزی، معصومه ابتکار مشاور بانوان رئیس جمهوری ، اکبرترکان مشاور رییس‌جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های‌فرسوده و ناپایدار شهری ، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، محمدعلی نجفی شهردار تهران ، مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران ، نمایندگانی از وزارت کشور و سایر سازمان ها و دستگاه‌های مرتبط با موضوع بازآفرینی شهری پایدار به همت وزارت راه و شهرسازی و با دستور رئیس جمهوری ، امروز ۱۹ بهمن ماه سال ۹۶ ، آغاز شد .

  در این برنامه که به صورت زنده و از طریق رسانه ملی انجام می‌شد ، استانداران استان‌های تهران ، بوشهر ، آذربایجان شرقی ، همدان ، فارس و کردستان به ارایه گزارشی از میزان و مساحت بافت‌های فرسوده (ناکارآمد) شهری استان خود پرداختند و در هر استان بنا به مساحت مورد نیاز ، اجرای طرح بازآفرینی از سوی استانداران گزارش و با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد .

  مقیمی استاندار تهران نیز در اجرای طرح فوق در استان تهران به ارایه نکاتی پرداخت و گفت : مقاوم سازی واحدهای مسکونی در برابر زلزله ، توجه به آسیب های اجتماعی و بحث اشتغال و همچنین ارتقای سطح زندگی مردم از تصمیمات دولت برای بازآفرینی بود که در تهران نیز به آن توجه ویژه داشتیم .

  استاندار تهران ادامه داد : در تهران ۱۴۵۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که ۶۶۰۰ هکتار آن در شهرهای استان تهران و ۷۵۰۰ هکتار در شهر تهران قرار دارد .

  وی با اشاره به اینکه در بافت‌های ناکارآمد استان تهران در حود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سکونت دارند ، گفت : در شهر تهران ۲۸ هکتار زمین برای ساخت ۵هزار واحد مسکونی در طرح بازافرینی شهری پایدار مورد استفاده قرار می‌گیرد .

   

   

   

   

   

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در بخش دوم مصاحبه پیرامون حقوق شهروندی با دکتر پشت مشهدی به اقدامات عملی انجام شده و طرح هایی که در دست انجام است پرداختیم . ...

  |

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  مشارکت و سرمایه‌گذاری آذربایجان در ساخت و توسعه راه‌آهن رشت - آستارا نشان از انگیزه بالای این کشور برای راه‌اندازی کریدور شمال - جنوب و رفع حلقه‌های مفقوده این کریدور است . آمادگی که امروز در میان اعضای مهم کریدور شمال - جنوب وجود دارد ، طی سال‌های اخیر کم‌نظیر است .

  |

  تشریح وظایف و ساختار ستاد مراکز لجستیک کشور

  تشریح وظایف و ساختار ستاد مراکز لجستیک کشور

  مدیر گروه لجستیک دفتر طرح جامع و مدل‌های حمل‌و‌نقل ، نتایج مطالعات مکان‌یابی مراکز لجستیک کشور را در سه بخش مکان‌یابی با رویکرد بهینه‌سازی ریاضی ، مکان‌یابی پارک‌های لجستیک کشاورزی ، و مراکز لجستیک مرزی ارائه داد .

  |

  نظرات کاربران