در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری استان اصفهان

  بخش حمل و نقل جاده ای معضل بیکاری کشور را به نوعی تحمل می کند و عده ای که شغلی نداشتند به این حرفه رو آورده اند و در این خصوص ادعایی نیست لیکن برای خودرویی که ٥٠ سال قبل پلاک شده و کسی هم حاضر به خارج از رده نمودن آن نیست موضوعی است که باید چاره اندیشی شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی ، معاون استاندار ، جمعی از مسئولین و مدیران استانی و محلی ، دست اندرکاران تشکل های صنفی حمل و نقل و بخش خصوصی ، مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان معرفی شد .

  داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در آیین معارفه مدیر کل جدید استان با تبریک ایام ا... دهه فجر ، یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، با اشاره به تصویب اخیر قانون هوای پاک در مجلس شورای اسلامی و ممنوعیت فعالیت ناوگان فرسوده حمل و نقل اظهار کرد : با توجه به این قانون و تعیین سن فرسودگی برای کامیون ٢٥ سال و در کلانشهرها ٢٠ سال همچنین برای اتوبوس ١٥ سال ، مقرر است آیین نامه جدید در دولت تهیه و تصویب گردد ، لیکن لازم بود که تا آن زمان محدودیت هایی برای ناوگان فرسوده اعمال گردد ، چرا که کسانی که اقدام به سرمایه گذاری با هزینه های قابل ملاحظه در بخش کامیون یا اتوبوس نموده و ناوگان خود را نوسازی نموده اند انتظار دارند در مقابل این سرمایه گذاری ، کشور فضای کار مناسب را برای آنان فراهم نماید .

  وی در این راستا از اعمال محدودیت از ابتدای سال ١٣٩٧ برای ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا با سن ٥٠ سال که حدود ٢ درصد از کل ناوگان کشور را شامل می گردد ، خبر داد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود مقام اول اجرایی کشور ، رئیس جمهور محترم به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور و سخنان چند روز اخیر وی ، گفت : چند سالی است که بر اساس ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید که وزارت نفت موظف است از محل صرفه جویی مصرف سوخت بخشی از هزینه های نوسازی ناوگان را پرداخت نماید ، با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، وزارتخانه یاد شده و شرکت های سازنده داخلی کامیون ، این طرح آغاز گردیده ، لیکن رئیس جمهور محترم با توجه به آلودگی هوا در کلانشهرها دستور تسریع در روند نوسازی را صادر نموده و سهمی که دولت پرداخت خواهد نمود شاید بیشتر از گذشته باشد که این فرصتی خواهد بود برای صاحبان ناوگان فرسوده که اقدام به نوسازی نمایند .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه سخنان خود با تاکید بر فعالیت شرکتها و موسساتی که با مجوز در زمینه بازارگاه (اپلیکیشن) هم اکنون در جهت افزایش بهره وری بخش حمل و نقل کالا فعالیت می کنند ، افزود : چنانچه واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم ، ملاحظه می گردد در حال حاضر بهره وری حمل و نقل جاده ای پایین است و به طور متوسط هر کامیون با بار و بدون بار در کشور متوسط ٥٠-٤٥ هزار کیلومتر در سال پیمایش دارند ، این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این رقم ٣٠٠ -٢٠٠ هزار کیلومتر است و اعتقاد داریم می توان در کشور بهره وری را حداقل به ١٥٠ -١٣٠ هزار کیلومتر افزایش داد ، به شرطی که تعداد ناوگان کاهش یابد .

   

   

  وی تبلیغات احتمالی اپلیکیشن ها برای ایجاد اشتغال جدید در بخش حمل و نقل کالا را مردود دانست و افزود : ممکن است این نرم افزارها در بخش مسافر تقاضای جدیدی را ایجاد نمایند ولی در بخش کالا ممکن نیست چرا که میزان و مقدار کالا در کشور مشخص است و به هر حال باید با ناوگان موجود حمل گردد ، آنچه که امروز کشور با آن مواجه است کمبود بار می باشد . اعتقاد دارم بخش حمل و نقل جاده ای معضل بیکاری کشور را به نوعی تحمل می کند و عده ای که شغلی نداشتند به این حرفه رو آورده اند و در این خصوص ادعایی نیست لیکن برای خودرویی که ٥٠ سال قبل پلاک شده و کسی هم حاضر به خارج از رده نمودن آن نیست موضوعی است که باید چاره اندیشی شود .

  وی حذف حمل یک سر خالی ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا را ضریب مهمی برای افزایش بهره وری بخش دانست و ادامه داد : وقتی شرایط وجود و حمل دو سر بار فراهم گردد قطعا" می توان انتظار داشت که نرخ کرایه ها پایین بیاید ولی درآمد مالکان پایین نیاید ، لذا برای نجات بخش چاره ای نیست که عرضه و تقاضا به تعادل برسد چرا که در حال حاضر همه با ضرر مواجه هستند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی زیر سوال بردن نرخ کرایه ها احیانا" با تبلیغ احتمالی برخی بازارگاه را غیر منصفانه برشمرد و تاکید کرد : نرخ کرایه های حمل کالا در سال ٩٥ چیزی بیشتر از سال ٩٢ و یا ٩١ نیست و اخیرا" شاید نسبت به سال قبل مختصر افزایشی داشته است . لازم است حمل و نقل مسافر در کشور به سمت عمومی سوق یابد و نباید زمینه را برای ورود اپلیکیشن ها و سواری در سفرهای بین شهری فراهم آورد ، تمام کشور را به راننده تبدیل نمودن هنر نیست لذا به مصلحت نیست که سهم بخش حمل و نقل عمومی مسافر از شرایط امروز بیشتر کاهش یابد .

  در این مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ، مسئولین تشکل های صنفی حمل و نقل در بخش کالا و مسافر و مدیر کل راه و شهرسازی سخنانی از وضعیت و شرایط حمل و نقل استان ایراد کردند .

  در ابتدای این آیین نیز داریوش امانی مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گزارشی از فعالیت ها انجام یافته را ارائه داد و مهدی خضری مدیر کل جدید اداره برنامه های خود را بیان نمود و در پایان مراسم معاون وزیر راه و شهرسازی از خدمات امانی با اهدای لوح سپاس و تقدیر ، قدردانی و حکم انتصاب خضری را به وی ابلاغ نمود .

  گفتنی است داریوش امانی اخیرا به عنوان عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منصوب و مهدی خضری نیز پیش از معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و اخیرا" نیز به عنوان سرپرست اداره کل مشغول خدمت بود .

  همچنین کشاورزیان در ادامه سفر به اصفهان علاوه بر دیدار و گفتگو با استاندار استان ، در مراسم آغاز عملیات و احداث تقاطع غیر هم سطح شهرستان فلاورجان که با حضور نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی ، مقامات محلی مدیر کل نگهداری ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیر کل راه و شهرسازی استان برگزار شد ، حضور یافت .

  این پروژه  که مقرر است با اعتباری بالغ بر ٢٠٠ میلیارد ریال احداث گردد نقش مهمی در سهولت تردد در آزادراه ذوب آهن و پیشگیری از تصادفات جاده ای را شاهد خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای زنجان برای خدمات به زائران اربعین

  آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای زنجان برای خدمات به زائران اربعین

  با توجه به اینکه در سال های گذشته ، عمده مشکل ترافیکی ایجاد شده بدلیل تردد خودروهای شخصی در مسیر مرزها بوده است و در جهت دستیابی به حمل و نقل ایمن ، روان و کاهش بار ترافیکی محورهای منتهی به مرز ، تردد سواری های شخصی سایر استان ها از استان کرمانشاه تا مرز مهران در ایام ستاد ممنوع ...

  |

  نظرات کاربران