در حال بارگذاری ...
 • کسب اطلاعات ترافیکی جاده ها با نصب WIM در نزدیکی پلیس‌راه‌ها

  سامانه نرم‌افزاری توزین در حال حرکت به نحوی طراحی شده که امکان دریافت اطلاعات از پردازنده WIM و همچنین تشخیص و خواندن پلاک خودروهای عبوری در آن فراهم شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از قابلیت جدید سامانه توزین در حال حرکت نصب شده در استان همدان خبر داد  .

  سعید کریمی گفت : سامانه توزین در حال حرکت (WIM) توزین‌کننده خودروهای در حال حرکت است و تهیه وسایل نقطه عبوری و پلاک خوانی می‌کنند .

  وی با اشاره به اینکه با نصب این سیستم در نزدیکی پلیس‌راه‌ها می‌توان اطلاعات بسیار مفیدی از ترافیک جاده به دست آورد ، افزود : این قابلیت جدید در شناسایی نقاط ضعف و قوت کنترل مسیر در نگهداری بهینه از جاده و حفاظت از جان رانندگان با مشخص کردن وسایل نقلیه متخلف (دارای اضافه‌بار و یا اضافه سرعت) مؤثر است . همچنین این سیستم با ارائه آمارهای دقیق از تردد تمامی خودروهای عبوری بر اساس کلاس‌بندی خودروها ، پلیس راهور را در برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شرایط جاده یاری می‌کند .

  رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان یادآور شد : سامانه نرم‌افزاری توزین در حال حرکت به نحوی طراحی شده که امکان دریافت اطلاعات از پردازنده WIM و همچنین تشخیص و خواندن پلاک خودروهای عبوری در آن فراهم شده است . اطلاعات ابتدا از طریق لینک وایرلس به مرکز مدیریت راه‌ها در مرکز استان محل نصب ارسال و سپس از آنجا به سیستم تجمیع اطلاعات تهران ارسال می‌شود .

  این مسئول تصریح کرد : ارسال و دریافت اطلاعات از قابلیت اطمینان بسیار بالایی برخوردار است به گونه‌ای که سامانه هرگونه اختلال در شبکه ارتباطی را جبران کرده و هیچ داده‌ای را از دست نمی‌دهد و داده‌های ارسالی در تمامی نقاط شبکه ذخیره شده و بافر می‌شوند .

  گفتنی است ، نمایش اطلاعات وسایل نقلیه عبوری به شکل زمان حقیقی ، عکس دوربین دید کلی از خودرو عبوری، شماره پلاک خودرو عبوری ، وزن کلی خودرو عبوری ، بارمحوری ، فاصله مرکز محورها ، تاریخ و زمان عبور با دقت ثانیه ، کد تخلف ، امکان فعال کردن هشدار صوتی در صورت عبور وسیله نقلیه با تخلف اضافه‌بار یا اضافه سرعت ، ذخیره عکس و اطلاعات تمامی خودروهای عبوری در بانک اطلاعاتی ، امکان گزارش‌گیری با قابلیت فیلتر بر اساس تاریخ ، پلاک خودرو ، کلاس خودرو ، میزان بار عبوری ، سرعت خودرو و تخلفات انجام شده از جمله قابلیت‌های این نرم‌افزار است .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد اداره کل راهداری استان اصفهان در سال ۱۳۹۶

  تشریح عملکرد اداره کل راهداری استان اصفهان در سال ۱۳۹۶

  در استان اصفهان ۱۰۵ سامانه ثبت تخلف داریم که در سطح استان فعال هستند که ۵۹ سامانه نیز پس از تأمین اعتبار در حال نصب و راه‌اندازی می‌شوند . ۱۲۰ دستگاه تردد شمار نیز در سطح جاده نصب شده و در محورهای استان اصفهان فعال است .

  |

  جزیئات توافقات بین المللی ترانزیت جاده‌ای ایران از ابتدای سال ۹۷

  جزیئات توافقات بین المللی ترانزیت جاده‌ای ایران از ابتدای سال ۹۷

  با توجه به افزایش یک‌جانبه اخذ عوارض از ناوگان ترانزیتی ایرانی در خاک ترکمنستان از ۱ به ۱.۵ دلار ، سفیر ترکمنستان با درخواست معاون وزیر راه و شهرسازی و حضور در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دیدار و در خصوص رفع موانع ترانزیتی و توسعه روابط حمل‌ونقل جاده‌ای بین دو کشور ...

  |

  جزئیات بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های حمل‌ونقلی استان البرز

  جزئیات بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های حمل‌ونقلی استان البرز

  وی به طرح‌های ترافیکی استان ، از جمله ادامه قطار برقی کرج به هشتگرد ، کمربند جنوبی تهران و کمربندی شمالی کرج اشاره کرد و درخواست‌های استان از ستاد وزارت راه و شهرسازی را حول محورهای درجه یک شمردن استان البرز با توجه به تردد سالانه این استان ، اختصاص بودجه برای طرح‌های ...

  |

  نظرات کاربران