در حال بارگذاری ...
 • رشد و پویایی بندر بوشهر با اتصال به شبکه ریلی کشور

  یکی از مواردی که می‌تواند رشد و پویایی را در بندر بوشهر رقم بزند اتصال این بندر به خط ریلی کشور است و با توجه به کوتاهی مسافتی که با استانهای پرجمعیت و مرکز کشور دارد این مهم می‌تواند قدم موثری در عملیاتی بندری این استان و ایجاد انگیزه برای سرمایه گزاران و صاحبان کالا ایفا کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، جلسه نشست نمایندگان شورای‌عالی سازمان بنادر و دریانوردی با حضور سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در بندر بوشهر برگزار شد .

  در ابتدای این نشست که با حضور دکتر سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی و لقمان پارسی نیا ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر نمایندگان شورای عالی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد ، محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن خوش آمد به هیات بازدید کننده به بیان گزارشی از  عملکرد ده ماه در بندر بوشهر و تشریح طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پرداخت .

  در ادامه دکتر سلامی مشاور عالی وزیر راه و شهر سازی گفت : بندر بوشهر یکی از قدیمی ترین بنادر کشور می باشد که مرکز تجارت ایران بوده و این مهم خود نشان از اهمیت و جایگاه بوشهر دارد . با توجه به اینکه بندر بوشهر یکی از بنادر خوب و فعال کشور می باشد ، پیشرفت های خوبی نیز در آن صورت گرفته ، و توانسته در امر صادرات مواد نفتی جایگاه خوبی را بدست آورد ، اما این مهم کافی نیست و ما امید داریم این بندر با قدمت و تاریخ در صادرات کالاهای غیر نفتی نیز جایگاه خود را پیدا کند و به روزهای باشکوه خود برگردد .

  سلامی عنوان کرد : یکی از مواردی که می‌تواند رشد و پویایی را در بندر بوشهر رقم بزند اتصال این بندر به خط ریلی کشور است و با توجه به کوتاهی مسافتی که با استانهای پرجمعیت و مرکز کشور دارد این مهم می‌تواند قدم موثری در عملیاتی بندری این استان و ایجاد انگیزه برای سرمایه گزاران و صاحبان کالا ایفا کند .

  مشاور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد : تمامی بنادر کوچک استان بوشهر نیز دارای سابقه تجارت و قدمت بالایی هستند و این امر خود یکی از مهمترین معیارها برای توانمندی این استان به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  این کمیته به منظور آمادگی شرکت در اجلاس از هم اکنون با برگزاری مستمر جلسات تخصصی و دعوت از خبرگان دریایی در حال تلاش برای تهیه مستندات و مطالب علمی جهت حضور شایسته در یکصدمین اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی در آذرماه سال جاری است .

  |

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  امروزه در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاعاتی اقدامات مهم و مؤثری از نظر تولید و ارائه اطلاعات به مشتریان و جوامع هدف و همچنین صیانت و حفاظت از اطلاعات صورت گرفته است . در کشور ما به لحاظ موقعیت استراتژیک ، رعایت امنیت اطلاعات نسبت به سایر کشورها اهمیت بیشتری دارد .

  |

  نظرات کاربران