در حال بارگذاری ...
 • رشد و پویایی بندر بوشهر با اتصال به شبکه ریلی کشور

  یکی از مواردی که می‌تواند رشد و پویایی را در بندر بوشهر رقم بزند اتصال این بندر به خط ریلی کشور است و با توجه به کوتاهی مسافتی که با استانهای پرجمعیت و مرکز کشور دارد این مهم می‌تواند قدم موثری در عملیاتی بندری این استان و ایجاد انگیزه برای سرمایه گزاران و صاحبان کالا ایفا کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، جلسه نشست نمایندگان شورای‌عالی سازمان بنادر و دریانوردی با حضور سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در بندر بوشهر برگزار شد .

  در ابتدای این نشست که با حضور دکتر سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی و لقمان پارسی نیا ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر نمایندگان شورای عالی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد ، محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن خوش آمد به هیات بازدید کننده به بیان گزارشی از  عملکرد ده ماه در بندر بوشهر و تشریح طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین پرداخت .

  در ادامه دکتر سلامی مشاور عالی وزیر راه و شهر سازی گفت : بندر بوشهر یکی از قدیمی ترین بنادر کشور می باشد که مرکز تجارت ایران بوده و این مهم خود نشان از اهمیت و جایگاه بوشهر دارد . با توجه به اینکه بندر بوشهر یکی از بنادر خوب و فعال کشور می باشد ، پیشرفت های خوبی نیز در آن صورت گرفته ، و توانسته در امر صادرات مواد نفتی جایگاه خوبی را بدست آورد ، اما این مهم کافی نیست و ما امید داریم این بندر با قدمت و تاریخ در صادرات کالاهای غیر نفتی نیز جایگاه خود را پیدا کند و به روزهای باشکوه خود برگردد .

  سلامی عنوان کرد : یکی از مواردی که می‌تواند رشد و پویایی را در بندر بوشهر رقم بزند اتصال این بندر به خط ریلی کشور است و با توجه به کوتاهی مسافتی که با استانهای پرجمعیت و مرکز کشور دارد این مهم می‌تواند قدم موثری در عملیاتی بندری این استان و ایجاد انگیزه برای سرمایه گزاران و صاحبان کالا ایفا کند .

  مشاور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد : تمامی بنادر کوچک استان بوشهر نیز دارای سابقه تجارت و قدمت بالایی هستند و این امر خود یکی از مهمترین معیارها برای توانمندی این استان به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  حضور موثر بخش کنترل و بازرسی بندر چابهار در اجلاس تفاهم‌نامه اقیانوس هند

  حضور موثر بخش کنترل و بازرسی بندر چابهار در اجلاس تفاهم‌نامه اقیانوس هند

  اجلاس تفاهم‌نامه اقیانوس هند با حضور نمایندگانی از کشورهای استرالیا ، بنگلادش ، فرانسه ، هند ، ایران ، کنیا ، جزایر موریس ، مالدیو ، قطر ، آفریقای جنوبی و ناظرانی از تفاهم‌نامه دریایی سیاه و گارد ساحلی ایالات متحده به مدت ۷ روز از ۱۴ مرداد لغایت ۲۰ مرداد ماه در شهر فرمانتل ...

  |

  تشریح وضعیت شناورهای صیادی در آبهای ایران

  تشریح وضعیت شناورهای صیادی در آبهای ایران

  این شناورهای چینی تحت اجاره شرکت های ایرانی هستند که برای صید یک گونه ماهی به نام "فانوس ماهیان " فعالیت می کنند . این نوع ماهی خوراک انسان نیست و برای پودر در صنعت دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد .

  |

  معافیت مالیاتی شرکت های فعال در مناطق ویژه اقتصادی بندری

  معافیت مالیاتی شرکت های فعال در مناطق ویژه اقتصادی بندری

  فعالان اقتصادی در بنادر امام خمینی (ره) ، شهید رجایی و بوشهر در جنوب و همچنین در بنادر امیرآباد و نوشهر در شمال ایران مشمول معافیت مالیاتی خواهند بود و این کمک می کند تا در شرایط پیش آمده ، فعالیت های شان اقتصادی باشد .

  |

  نظرات کاربران