در حال بارگذاری ...
 • افزایش کیفیت ارائه خدمات بندری تا پایان شهریور سال آینده

  در موضوع ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری ، دو بخش وجود دارد یک بخش از فعالیت ها مربوط به کشتی و بخش دیگر مربوط به محوطه است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت : تا پایان شهریورماه سال آتی ، کیفیت خدمات و شاخص های عملیات بندری افزایش خواهد یافت .

  روانبخش بهزادیان با اشاره به وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور خاطر نشان کرد : باید سنجش دوباره ای در این زمینه انجام شود تا مدت زمان برای سرویس دهی به کشتی ها مشخص و پس از آن در راستای کمّی سازی گام برداشته شود .

  وی با بیان اینکه با ارتقا کیفیت خدمات ، شاخص های عملیات بندری رشد خواهد کرد ، افزود : شاخص های بندری با توجه به تعاریف و استانداردهای بین المللی موجود مدنظر قرار می گیرد در حالیکه سازمان به دنبال احصا و به روز رسانی شاخص های بندری است .

  بهزادیان با اشاره به این مطلب که از سال ۷۴ تا کنون هیچ گونه اقدامی در باره  تصویب و اعلام نرم استاندارد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور صورت نگرفته است ، تصریح کرد : یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی در آینده نزدیک این است که دستورالعملی تهیه کند تا بر اساس آن، دموراژ کشتی ها محاسبه و نُرم های مربوطه متناسب با شرایط روز تدوین شود .

  وی ادامه داد : در موضوع ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری ، دو بخش وجود دارد یک بخش از فعالیت ها مربوط به کشتی و بخش دیگر مربوط به محوطه است . در بخش کشتی بحث تخلیه و بارگیری ، شیوه های انتقال و نگهداری کالاها مطرح است . در حوزه محوطه ، موضوع تفکیکی کالا متناسب با نوع کالا و بحث تبادل الکترونیکی اسناد و ترخیص و خروج کالا از بنادر مطرح است ، تمام سعی سازمان بنادر بر این است که در موارد یاد شده به سمت بهبود وضعیت فعلی حرکت کند .

  این مقام مسئول با بیان اینکه ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری بر اساس قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر در دستور کار است، اظهار داشت : بر اساس قانون باید دستورالعمل هایی در این رابطه تدوین می شد اما بحث شاخص گذاری و نُرم بندی آن هنوز انجام نشده تا بر اساس آن قیاس های کارشناسی داشته باشیم .

  به گفته مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ، تاکنون استاندارد مشخصی برای زمان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر وجود نداشته است . برای رسیدن به این مهم بروز رسانی نُرم های تخلیه و بارگیری نیاز است تا بتوان با اطلاع یافتن از آخرین وضعیت بنادر  به زمان بندی مشخصی دست یافت . تا پایان شهریورماه سال آتی، کیفیت خدمات و شاخص های عملیات بندری افزایش خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  این کمیته به منظور آمادگی شرکت در اجلاس از هم اکنون با برگزاری مستمر جلسات تخصصی و دعوت از خبرگان دریایی در حال تلاش برای تهیه مستندات و مطالب علمی جهت حضور شایسته در یکصدمین اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی در آذرماه سال جاری است .

  |

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  امروزه در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاعاتی اقدامات مهم و مؤثری از نظر تولید و ارائه اطلاعات به مشتریان و جوامع هدف و همچنین صیانت و حفاظت از اطلاعات صورت گرفته است . در کشور ما به لحاظ موقعیت استراتژیک ، رعایت امنیت اطلاعات نسبت به سایر کشورها اهمیت بیشتری دارد .

  |

  نظرات کاربران