در حال بارگذاری ...
 • تشریح تمهیدات سازمان راهداری برای سفرهای نوروزی ۹۷

  ایمنی سفرهای هموطنان برای سازمان یک اصل است و مسائلی چون ظرفیت‌های اشغال ناوگان حمل و نقل عمومی ، میزان سفرها در یک منطقه حتماً باید مورد بررسی قرار گرفته ضمن آنکه افرادی که متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش مجتمع‌های خدماتی – رفاهی هستند غالباً تمایل به ایجاد تمام امکانات همچون پمپ‌ بنزین، فروشگاه، رستوران و ... را به صورت متمرکز دارند ، که باید مدنظر قرار گیرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بیست و هشتمین نشست اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به تشریح تمهیدات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای سفرهای نوروزی ۹۷ پرداخت .

  داود کشاورزیان با اشاره به اهمیت و جایگاه استراحت‌گاه‌های بین‌راهی در آسایش و ایمنی سفرهای هموطنان اظهار داشت : از آنجا که براساس قوانین موجود ساخت و ساز این گونه تأسیسات زیربنایی در راه‌ها باید در قالب مجتمع‌های خدماتی – رفاهی صورت پذیرد ، ضمن آنکه تعداد قابل‌توجهی واحدهای پذیرایی منفرد نیز در کشور از سال‌های دور در حال ارائه خدمات هستند .

  کشاورزیان ساخت و ساز هر گونه تأسیسات و بنا ، در حریم راه‌ را براساس آیین‌نامه‌ها و قانون ممنوع برشمرد و افزود : صدور هرگونه مجوز برای ساخت و ساز در خارج از حریم راه‌ها و در مسیرهای بین‌شهری تنها برعهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است .

  وی نیاز برخی از محورهای مواصلاتی را به مجتمع‌های خدماتی–رفاهی ضروری و محسوس دانست که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری نیاز به حمایت‌ جدی دارند و ادامه داد : در محورهای شرق کشور و یا استانهایی مانند سمنان وجود این گونه تأسیسات ضروری است و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آمادگی کمک‌هایی مانند احداث راه‌های دسترسی به مجتمع ها همچنین نصب تابلوهای اطلاعاتی را در دستور کار دارد ولی سرمایه‌گذاران نیاز به کمک‌های مالی مانند تسهیلات بانکی را دارند که چنانچه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در این خصوص از امکانات و اختیارات خود استفاده و در این زمینه ورود پیدا کند می‌تواند کمک خیلی خوبی به آن ها شده و در توسعه اینگونه تاسیسات زیر بنایی گام های مناسبی برداشت .

  معاون وزیر راه و شهرسازی برای تشکیل کارگروهی مشترک از سوی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پیرامون بررسی وضعیت گردشگری و اقامتگاه‌های روستایی و عشایری اعلام آمادگی نمود و خاطرنشان کرد : ایمنی سفرهای هموطنان برای سازمان یک اصل است و مسائلی چون ظرفیت‌های اشغال ناوگان حمل و نقل عمومی ، میزان سفرها در یک منطقه حتماً باید مورد بررسی قرار گرفته ضمن آنکه افرادی که متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش مجتمع‌های خدماتی – رفاهی هستند غالباً تمایل به ایجاد تمام امکانات همچون پمپ‌ بنزین، فروشگاه، رستوران و ... را به صورت متمرکز دارند ، که باید مدنظر قرار گیرد .

  کشاورزیان به برنامه سازمان راهدار ی و حمل و نقل جاده‌ای در بخش تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز به روش BOT و سرمایه‌گذاری در بسیاری از مسیرهای جاده‌ای و ساخت پلهای عابر پیاده اشاره ای داشت .

   

   

  وی وجود راهدارخانه‌ها در راههای کشور که دارای تجهیزات امکانات لازم هستند را یک ظرفیت مهم قلمداد کرد و گفت : این امکان در مواقع شرایط ویژه آب و هوایی همیشه مورد استفاده هموطنان و مسافران بوده و حتماً می‌تواند در ایام نوروز در صورت نیاز و درخواست به عنوان مکان استقرار نیروهای امدادی و خدماتی نیز استفاده گردد .

  براساس این گزارش محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با یادآوری حوادث اخیر در سفرهای هموطنان و مشکلات پیش آمده برای آنان گفت : ظاهراً به مصوبه دولت جهت شکل‌گیری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و مسئولیت مستقیم سفرها برعهده این ستاد توجه ویژه ای نمی شود ، و از آنجا که مقرر است مسئولین دستگاه‌های اجرایی در جلسات حضور یابند متأسفانه بعضاً شرکت نمی‌کنند .

  وی اطلاعات و درگاه‌های دریافت پیشنهادات و نظرات هموطنان در پایگاه اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر را یک ظرفیت خوب معرفی کرد و افزود : چنانچه مردم از این پنجره یکپارچه و واحد که مقرر است اطلاعات تمام سازمان های ذیربط در سفر قرار داده شود ، وارد شوند و استفاده کنند قطعا تاثیر بسیار خوبی در مدیریت سفرها می توانیم در کشور داشته باشیم .

  محب خدایی راه اندازی اپلیکیشن یکپارچه سفر" سفور " که در هفته های آتی راه اندازی خواهد شد را نرم افزار و امکانی همچون سیستم شتاب بانکی و یک کارتابل عمومی یاد کرد و ادامه داد : این سیستم خواهد توانست امکانات و ظرفیت های خوب و مناسب اطلاعاتی تمام دستگاه های دست اندر کار سفر را به همان صورت و شکل مورد استفاده خودشان به صورت تجمیعی در اختیار عموم کاربران یکجا قرار دهد .

  رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژگی این سامانه واحد را استفاده و دسترسی آزاد تمامی هموطنان به اطلاعات مورد نیاز سفر برشمرد و تصریح کرد : این سامانه قرار است به چند زبان دیگر نیز در آینده نزدیک آماده سازی شود تا گردشگران خارجی نیز از آن استفاده نموده و اطلاعات لازم را دریافت کنند . وی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده بهینه و با برنامه از ظرفیت های زیر ساختی همچو هتل ها استراحت گاه های بین راهی به صورت کاربردی را مطرح کرد .
  مطالب مرتبط

  استقبال زائران و گردشگران خارجی از ناوگان حمل و نقل عمومی در استان قم

  استقبال زائران و گردشگران خارجی از ناوگان حمل و نقل عمومی در استان قم

  طی طرحی سه ماهه که از اوایل تابستان شروع و تا مهرماه سال جاری به طول می‌انجامد ، ناظران و کارشناسان اداره مسافر ضمن استقرار و گشت زنی در پایانه‌های مسافری و مبادی و خروجی‌های جاده‌ای استان بر نحوه ارائه خدمات موضوعه نظارت و در صورت مشاهده هرنوع تخلف مراتب جهت طرح در ...

  |

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای زنجان برای خدمات به زائران اربعین

  آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای زنجان برای خدمات به زائران اربعین

  با توجه به اینکه در سال های گذشته ، عمده مشکل ترافیکی ایجاد شده بدلیل تردد خودروهای شخصی در مسیر مرزها بوده است و در جهت دستیابی به حمل و نقل ایمن ، روان و کاهش بار ترافیکی محورهای منتهی به مرز ، تردد سواری های شخصی سایر استان ها از استان کرمانشاه تا مرز مهران در ایام ستاد ممنوع ...

  |

  راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه سالنامه آماری سال ۹۶ سازمان راهداری

  راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه سالنامه آماری سال ۹۶ سازمان راهداری

  در حال حاضر نسخه اندروید اپلیکیشن بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به نشانی www.rmto.ir در بخش آمار و اطلاعات و مارکت بازار و نسخه IOS آن در مارکت سیبچه قابل دسترسی و بهره‌برداری می‌باشد .

  |

  ایجاد رابطه دو طرفه میان سازمان راهداری و محیط پیرامونی با کمک روابط‌عمومی

  ایجاد رابطه دو طرفه میان سازمان راهداری و محیط پیرامونی با کمک روابط‌عمومی

  با تأکید رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مبنی بر توجه به خواسته‌های مردم و تأمین رضایت مراجعه‌کنندگان و خدمات‌گیرندگان ، شوراهای روابط‌عمومی مناطق ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور تشکیل شدند که در قالب ۶ منطقه فعالیت خود را آغاز نمودند .

  |

  نظرات کاربران