در حال بارگذاری ...
 • ضرورت گسترش همکاری میان وزارت امور خارجه و سازمان بنادر

  در برنامه ششم برای توسعه بنادر شهید رجایی ، بوشهر ، چابهار و...برنامه های متعددی دیده شده است لذا برای استفاده حداکثری از بنادر باید با سرعت زمینه های حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور به خصوص بندر چابهار ، وزارت امور خارجه باید با سازمان بنادر و دریانوردی همکاری بیشتری داشته باشد .

  مجید کیان پور در مورد واگذاری فعالیت های بندری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بنادر کشور افزود : سرمایه گذار به سمتی می رود که شرایط برای حضورشان فراهم باشد و اگر متوجه شوند که از سوی دولت مورد حمایت قرار می گیرند با انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری حضور پیدا می کنند . سازمان بنادر و دریانوردی به جهت فعالیت تخصصی که دارد می تواند برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی اقدام کند ، لذا سایر سازمان ها باید همکاری کنند تا این مجموعه پویا تر در این حوزه ورود کند .

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : دیپلماسی اقتصادی بیشترین اثرگذاری را در جذب سرمایه های خارجی دارد . زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم است . بدین جهت با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی واقعی می توان کارهای بزرگی انجام داد که در نهایت تمام این موارد منجر به اشتغال پایدار می شود .

  کیان پور با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می تواند در ایجاد اشتغال سهم بالای داشته باشند تصریح کرد : در برنامه ششم برای توسعه بنادر شهید رجایی ، بوشهر ، چابهار و ... برنامه های متعددی دیده شده است لذا برای استفاده حداکثری از بنادر باید با سرعت زمینه های حضور بخش خصوصی واقعی داخلی و خارجی را فراهم کرد .

  وی با بیان اینکه با استفاده از سرمایه های خارجی ، بورس و سایر تامین منابع مالی می توان طرح ها ی توسعه ای بنادر را دنبال کرد اذعان داشت : بنادر کشور باید توسعه متوازن داشته باشند تا بتوان نرخ اشتغالزایی کشور را افزایش داد . از طرفی از راه آهن می خواهیم که به عنوان یکی از بازوهای حمل و نقل ترکیبی به بنادر کشور کمک کنند .
  مطالب مرتبط

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  برنامه ریزی سازمان بنادر برای حضور موثر در اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی

  این کمیته به منظور آمادگی شرکت در اجلاس از هم اکنون با برگزاری مستمر جلسات تخصصی و دعوت از خبرگان دریایی در حال تلاش برای تهیه مستندات و مطالب علمی جهت حضور شایسته در یکصدمین اجلاس کمیته ایمنی دریانوردی در آذرماه سال جاری است .

  |

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  امروزه در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاعاتی اقدامات مهم و مؤثری از نظر تولید و ارائه اطلاعات به مشتریان و جوامع هدف و همچنین صیانت و حفاظت از اطلاعات صورت گرفته است . در کشور ما به لحاظ موقعیت استراتژیک ، رعایت امنیت اطلاعات نسبت به سایر کشورها اهمیت بیشتری دارد .

  |

  نظرات کاربران