در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی از ۱۵ بهمن ماه

  طبق مصوبه راه‌آهن ، افزایش قیمت با درخواست و پیشنهاد شرکت‌های ریلی مطرح می‌شود و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بررسی همه‌جانبه موضوع ، نسبت به نرخ‌گذاری تصمیمات را اخذ می‌کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری راه‌آهن گفت :‌ پیش‌فروش اینترنتی و حضوری بلیت قطارهای نوروزی برای مسیر تهران - مشهد و بلعکس از ساعت ۸ صبح روز ۱۵ بهمن‌ماه و پیش‌ فروش بقیه مسیرها از ساعت ۸ صبح روز ۱۶ بهمن‌ماه آغاز می‌شود .

  میرحسن موسوی امروز در جمع خبرنگاران از پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی برای بازه زمانی ۲۵ اسفندماه ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ خبر داد . در این راستا پیش‌فروش اینترنتی و همچنین حضوری بلیت قطار ‌از ساعت ۸ صبح روز ۱۵ بهمن‌ماه آغاز می‌شود . روز ۱۵ بهمن‌ماه فقط پیش‌فروش بلیت قطارهای تهران ـ مشهد و بالعکس انجام می‌شود و از ساعت ۸ صبح روز ۱۶ بهمن‌ماه پیش‌فروش بقیه مسیرها نیز اضافه می‌شود . در راستای بهینه‌سازی خدمات امسال نیز ۲۴۸ دستگاه واگن مسافری با عمر بالای ۳۰ سال از سیر خارج شد . در ایام نوروز پیش‌ِرو ، به طور متوسط روزانه ۲۴۲ رام قطار اعزام می‌شود و کل قطارها برای دوره پیک نوروزی ۴۸۴۰ رام قطار خواهد بود .

  وی با اشاره به افزایش ۱۵.۷ درصدی ظرفیت‌ قطارها گفت : تعداد صندلی ایجادی برای قطارهای نوروزی یک میلیون و ۸۷۳ هزار صندلی است .

  قیمت بلیت قطار برای نوروز افزایش نمی‌یابد

  معاون مسافری راه‌آهن همچنین درباره‌ قیمت بلیت قطارهای نوروزی بیان کرد :‌ طبق مصوبه راه‌آهن ، افزایش قیمت با درخواست و پیشنهاد شرکت‌های ریلی مطرح می‌شود و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بررسی همه‌جانبه موضوع ، نسبت به نرخ‌گذاری تصمیمات را اخذ می‌کند .

  موسوی با تأکید بر اینکه قیمت بلیت قطارها برای ایام نوروز افزایش نمی‌یابد ، افزود : تاکنون پیشنهادی از سوی شرکت‌های ریلی بابت افزایش قیمت نداشته‌ایم‌ .

  وی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ تاکنون افزایش قیمتی در نرخ بلیت‌های قطار اعمال نشده است ، ادامه داد :‌ در راستای افزایش استقبال از قطار به عنوان حمل و نقل ایمن و پاک ، نوروز امسال نیز افزایش قیمتی در نرخ بلیت‌ها نداریم .

  پیش‌فروش بلیت قطار از طریق سامانه‌های اصلی «سفیرریل» و «رجا» / اعطای مجوز فروش اینترنتی به ۲۵ شرکت‌

  معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد :‌ پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطارها از طریق سامانه‌های فروش سفیرریل و‌ رجا انجام می‌شود ، همچنین ۲۵ شرکت که راه‌آهن به آنها مجوز فروش اینترنتی بلیت داده است و نام آنها در سایت راه‌آهن موجود است ، فروش را انجام می‌دهند .‌‌
  مطالب مرتبط

  و این راه ادامه دارد ...

  و این راه ادامه دارد ...

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در حاشیه ششمین نمایشگاه ریلی سرهنگ عباس زاده مشاور مدیرعامل و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن کشور به تشریح سخت کوشی و ایثارگری های پرسنل ...

  |

  نظرات کاربران