در حال بارگذاری ...
 • کتاب (لجستیک هوشمند :‌ از ایده تا واقعیت)

   

  نام کتاب : لجستیک هوشمند :‌ از ایده تا واقعیت

   

  درباره کتاب

   

  با توجه ماهیت عمدتاً فیزیکی کسب و کارهای حوزه زنجیره تامین ، روند خودکارسازی و بهره برداری از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در این صنعت همواره با چالش هایی روبرو بوده است . سرعت شگفت انگیز تجارت الکترونیک در دنیا ، نوآوری‌های جدید حاصل شده در زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و رویکرد مشتریان به دریافت هر چه بیشتر خدمات با ارزش افزوده ، ابرشرکت‌های لجستیکی ، نظیر DHL و غول‌های فناوری دنیا در عرصه فناوری ، نظیر گوگل و حتی فروشگاه‌های اینترنتی بین المللی ، همانند آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون لجستیک هستند ، را بر آن داشت تا تحقیقات گسترده ای در خصوص استفاده از فناوری‌های خودکارسازی ،‌ اطلاعاتی و ارتباطی در لجستیک آغاز نمایند .

  این مجموعه ماحصل تحقیقات بخشی از مجموعه DHL با عنوان «بینش‌های لجستیکی» است که در آن به روند تاثیرات بالقوه و بالفعل فناوری‌های جدید در لجستیک پرداخته شده است . فصل‌های این کتاب براساس روند تاریخی تحقیقات صورت گرفته از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۶ گردآوری و ترجمه شده اند . مباحث مربوط به داده‌های عظیم ، واقعیت افزوده شده و لجستیک همه کاره کاملاً مبتنی فناوری‌های نوین اطلاعاتی نظیر سامانه‌های رایانش ابری است . حسگرهای ارزان قیمت و اینترنت اشیاء به تاثیر فناوری‌های جدید ارتباطی و نقش آن در لجستیک می‌پردازد . فناوری‌های هوش مصنوعی و خودکارسازی هم در فصل‌های مربوط به خودروهای بدون سرنشین ، پهبادها و رباتیک زمینه‌های مورد نظر برای لجستیک هوشمند را بررسی نموده است . کاربرد این فناوری‌ها در هر سه فرآیند اصلی صنعت زنجیره تامین و لجستیک یعنی حمل و نقل ، انبارداری و توزیع با جزئیات کامل مطالعه و نمونه‌های موفق و تحقیقات آتی که در این زمینه در حال انجام است ، در کتاب «لجستیک هوشمند» مطرح شده اند .

   

   

   

   

  گردآوری و ترجمه : صالح آچاک ، محمد احمدی

   

  ناشر : چاپ و نشر بازرگانی
  مطالب مرتبط

  اضافه شدن قابلیت دستیار هوشمند به اتومبیل‌های شرکت BMW

  اضافه شدن قابلیت دستیار هوشمند به اتومبیل‌های شرکت BMW

  بی ام و می‌خواهد از سال ۲۰۱۹ دستیار هوشمند را در کشورهای انگلیس ، آمریکا ، آلمان و ژاپن دردسترس قرار دهد و این قابلیت از ۲۳ زبان مختلف جهان پشتیبانی می‌کند. خودروهای بی ام و با بسته Live Cockpit Professional به این سیستم مجهز می‌شوند .

  |

  اتصال فعالیت های پست سریع به سامانه جامع امور گمرکی

  اتصال فعالیت های پست سریع به سامانه جامع امور گمرکی

  از سال گذشته محموله های وارده شرکت های حمل سریع (پست سریع) به سامانه جامع امور گمرکی متصل شد و هر شرکت پستی موظف شد دستگاه ایکس ری مورد نظر را تهیه کند که با تحقق این امر سرعت جابه جایی مرسولات پستی افزایش یافت به طوری که روزانه حدود هزار بسته پستی و پاکتهای اسناد در گمرک موصوف ...

  |

  نظرات کاربران (1)