در حال بارگذاری ...
 • کتاب (لجستیک هوشمند :‌ از ایده تا واقعیت)

   

  نام کتاب : لجستیک هوشمند :‌ از ایده تا واقعیت

   

  درباره کتاب

   

  با توجه ماهیت عمدتاً فیزیکی کسب و کارهای حوزه زنجیره تامین ، روند خودکارسازی و بهره برداری از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در این صنعت همواره با چالش هایی روبرو بوده است . سرعت شگفت انگیز تجارت الکترونیک در دنیا ، نوآوری‌های جدید حاصل شده در زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و رویکرد مشتریان به دریافت هر چه بیشتر خدمات با ارزش افزوده ، ابرشرکت‌های لجستیکی ، نظیر DHL و غول‌های فناوری دنیا در عرصه فناوری ، نظیر گوگل و حتی فروشگاه‌های اینترنتی بین المللی ، همانند آمازون که بخش عمده موفقیت خود را مدیون لجستیک هستند ، را بر آن داشت تا تحقیقات گسترده ای در خصوص استفاده از فناوری‌های خودکارسازی ،‌ اطلاعاتی و ارتباطی در لجستیک آغاز نمایند .

  این مجموعه ماحصل تحقیقات بخشی از مجموعه DHL با عنوان «بینش‌های لجستیکی» است که در آن به روند تاثیرات بالقوه و بالفعل فناوری‌های جدید در لجستیک پرداخته شده است . فصل‌های این کتاب براساس روند تاریخی تحقیقات صورت گرفته از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۶ گردآوری و ترجمه شده اند . مباحث مربوط به داده‌های عظیم ، واقعیت افزوده شده و لجستیک همه کاره کاملاً مبتنی فناوری‌های نوین اطلاعاتی نظیر سامانه‌های رایانش ابری است . حسگرهای ارزان قیمت و اینترنت اشیاء به تاثیر فناوری‌های جدید ارتباطی و نقش آن در لجستیک می‌پردازد . فناوری‌های هوش مصنوعی و خودکارسازی هم در فصل‌های مربوط به خودروهای بدون سرنشین ، پهبادها و رباتیک زمینه‌های مورد نظر برای لجستیک هوشمند را بررسی نموده است . کاربرد این فناوری‌ها در هر سه فرآیند اصلی صنعت زنجیره تامین و لجستیک یعنی حمل و نقل ، انبارداری و توزیع با جزئیات کامل مطالعه و نمونه‌های موفق و تحقیقات آتی که در این زمینه در حال انجام است ، در کتاب «لجستیک هوشمند» مطرح شده اند .

   

   

   

   

  گردآوری و ترجمه : صالح آچاک ، محمد احمدی

   

  ناشر : چاپ و نشر بازرگانی
  مطالب مرتبط

  ایجاد امنیت در فرودگاه‌‌ها و ترمینال‌ها با فناوری تشخیص چهره

  ایجاد امنیت در فرودگاه‌‌ها و ترمینال‌ها با فناوری تشخیص چهره

  فناوری تشخیص چهره در واقع نوعی شناسایی دیجیتالی افراد است . این تکنولوژی که مبتنی بر دانش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است ، گامی فراتر از روش‌‌هایی مانند اسکن عنبیه و اثر انگشت یا شناسایی الگوهای رگ کف دست است که درحال‌حاضر برای تشخیص و تایید هویت استفاده می‌‌شوند .

  |

  اضافه شدن قابلیت دستیار هوشمند به اتومبیل‌های شرکت BMW

  اضافه شدن قابلیت دستیار هوشمند به اتومبیل‌های شرکت BMW

  بی ام و می‌خواهد از سال ۲۰۱۹ دستیار هوشمند را در کشورهای انگلیس ، آمریکا ، آلمان و ژاپن دردسترس قرار دهد و این قابلیت از ۲۳ زبان مختلف جهان پشتیبانی می‌کند. خودروهای بی ام و با بسته Live Cockpit Professional به این سیستم مجهز می‌شوند .

  |

  نظرات کاربران (1)