در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برخورد قانونی با حمل فرآورده های خام دامی فاقد مجوز دامپزشکی


  با اجرای طرح ثبت نام و صدور پروانه های بهداشتی خودرو های حمل فرآورده های خام دامی در سامانه صدور پروانه سازمان دامپزشکی کشور تاکنون ۸۹۱ پروانه بهداشتی برای خودرو های حمل فرآورده های خام دامی استان صادر شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت : حمل و نقل دام و فرآورده های خام دامی فقط با مجوز دامپزشکی مجاز است و در صورت توقیف محموله های فاقد مجوز با متخلفان برخورد قانونی می شود .

  کامیار داهیم ظهر یکشنبه در دیدار با رئیس اداره و کارکنان دامپزشکی پیرانشهر با بیان اینکه تمامی مجوز های حمل محموله های دامی از طریق سیستم یکپارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی کشور صورت می پذیرد اظهار داشت : در این راستا ردیابی تمامی محموله ها از مبداء تا مقصد امکان پذیر است .

  وی با بیان اینکه حمل غیر مجاز و رعایت نکردن اصول بهداشتی و قرنطینه های می تواند موجب انتقال و شیوع انواع بیماریهای مشترک و دامی شود افزود : با اجرای طرح ثبت نام و صدور پروانه های بهداشتی خودرو های حمل فرآورده های خام دامی در سامانه صدور پروانه سازمان دامپزشکی کشور تاکنون ۸۹۱ پروانه بهداشتی برای خودرو های حمل فرآورده های خام دامی استان صادر شده است .

  داهیم با بیان اینکه در سالجاری تعداد شش هزار و ۳۴۴ مورد گزارش گیری از واحد های طیور صنعتی انجام شده است افزود : در این مدت تعداد پنج هزار و ۲۳۳ مورد واحد های روستایی ، تعداد ۲۷۷ مورد انجام نمونه برداری از واحدهای روستایی در قالب مراقبت غیر فعال نیز طی سالجاری انجام شده است .

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه با هدف کنترل و پیشگیری از بروز بیماری های طیور در سطح استان نمونه برداری و مطالعات آزمایشگاهی مولکولی انجام شده است افزود : در طول سالجاری ۱۰۴ میلیون ۶۹۲هزار و ۷۳۷ دز واکسن در سالن‌های مرغداری استان علیه بیماری های ویروسی و باکتریایی مصرف شده است .

  وی همچنین نقش کشتارگاه های دام را در سلامت و بهداشت جامعه و کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام مهم  دانست و افزود : رعایت موارد بهداشتی و سرد سازی لاشه های استحصالی از کشتارگاه های دام به منظور حذف کامل آلودگی ویروسی محتمل در لاشه با بکار گیری اتاق سرد و نیز تشدید نظارت بر عملیات کشتار و ضد عفونی خط کشتار صورت می گیرد .
  نظرات کاربران