در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ادامه عملیات نجات دریانوردان کشتی سانچی با همه امکانات


  نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن ، دچار آتش سوزی شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، فرمانده چینی عملیات امداد و نجات کشتی سانچی ایرانی گفت : به رغم پیش بینی های قطعی ما مبنی بر جان باختن تمام دریانوردان ایرانی در همان ساعت نخست به دلیل شدت انفجار و انتشار گازهای سمی ، عملیات اطفای حریق و ورود به کشتی با همه امکانات ادامه دارد .

  'شیه چون وی' صبح یکشنبه در نشست تخصصی کمیته بحران چین با حضور 'علی ربیعی' نماینده ویژه رئیس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به کشتی سانچی افزود : از همان ساعت نخست انفجار جستجوی تیم های امداد و نحات شروع شد و غیر از آن پیکر ، هیچ فرد دیگری یافت نشد . بررسی های کارشناسی تیم متخصص چین نشان می دهد همه دریانوردان ایرانی در همان ساعت نخست انفجار ، جان باخته اند .

  وی در ادامه افزود : بالابر کشتی سانچی که از آن برای ورود به قایق های نجات و همچنین پریدن به دریا استفاده می شود پایین نیامده است و این نشان می دهد ملوانان ایرانی جز یک نفر، فرصت ورود به آب را نداشته اند . مشاهدات کشتی های عبوری نیز نشان می دهد که شدت انفجار اولیه به حدی بوده است که هیچ دریانوردی زنده نمانده است . به رغم این وضعیت ما همچنان به تلاش های خود ادامه می دهیم .

  در ادامه «علی ربیعی» نماینده ویژه رئیس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به کشتی سانچی بر روشن شدن وضعیت کشتی ایرانی تاکید کرد و از چینی ها خواست در اطفای حریق کشتی از هیچ کوششی دریغ نکنند .

  نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن ، دچار آتش سوزی شد .

  کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی ۶۴ هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می‌رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد . این کشتی دارای ۳۲ سرنشین شامل ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی است .

  دوشنبه گذشته پیکر یکی از خدمه های ایرانی در سه مایلی کشتی و روز گذشته نیز پیکر ۲تن دیگر در عرشه کشتی سانچی کشف شد . کشتی باری چینی که حامل غلات آمریکایی بود، آسیب جزیی دید و ۲۱ خدمه آن که همگی اتباع چین هستند، نجات یافته اند . عملیات برای خاموش کردن آتش و تعیین سرنوشت ۲۹ خدمه نفتکش همچنان ادامه دارد .
  مطالب مرتبط

  اهتمام شرکت ملی نفتکش در احقاق حقوق خانواده شهدای سانحه سانچی

  اهتمام شرکت ملی نفتکش در احقاق حقوق خانواده شهدای سانحه سانچی

  ه بر برقراری فوری مستمری شهدا از سوی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی صنعت نفت ، پرداخت مابه التفاوت مستمری با حقوق زمان استراحت شهدای سانچی در دستور کار و اجرا قرار گرفت که بر این اساس خانواده شهدای گرانقدر سانچی که مستمری دریافت می‌کنند ، مابه‌التفاوت مستمری حقوق در ...

  |

  وابستگی سلامت جامعه به سلامت دریانورد

  وابستگی سلامت جامعه به سلامت دریانورد

  اگر تاریخ عوض شود و ورق بخورد باز هم کشتی سانچی و یاد دریانوردان افتخارآفرین آن که برای ایران و در راستای چرخش اقتصاد کشور جان باختند ، در یادها و خاطره‌ها جاوید می‌‌ماند .

  |

  تقدیر از دریانوردان شاغل در ارگان های دولتی و بخش خصوصی سراسر کشور

  تقدیر از دریانوردان شاغل در ارگان های دولتی و بخش خصوصی سراسر کشور

  از آقایان ؛ سرمهندس کشتی اقیانوس‌پیما نفتکش سردوان فرهمندیان، فرمانده کشتی اقیانوس پیما نفتکش محمود باغستانی ، سرملوان کشتی اقیانوس‌پیما نفتکش محمد حمید چراغ آبادی ، افسر مهندس برق و الکترونیک سیدمرتضی عماد از شرکت ملی نفتکش ایران نیز تقدیر بعمل آمد .

  |

  نشست خبری کمیته ویژه کشتی نفتکش سانچی

  نشست خبری کمیته ویژه کشتی نفتکش سانچی

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، روز سی شنبه بیست و ششم دی ماه نشست خبری کمیته ویژه پیگیری سانحه دریایی کشتی نفتکش سانچی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد . در ...

  |

  نظرات کاربران