در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بندر عباس میزبان فعالان صنعت لجستیک کشور


  بندرعباس از دیرباز به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در همه حوزه های لجستیک و حمل و نقل اعم از زمینی ، هوایی ، ریلی و دریایی دارای جایگاه متمایز و ویژه ای بوده و به عنوان بزرگترین بندر و مهم ترین مرکز فعالیتهای اقتصادی و تجاری ایران ، در حال حاضر به دروازه ی اقتصادی و قطب لجستیک کشور تبدیل شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نمایشگاه لجستیک ، حمل و نقل (دریایی ، زمینی ، ریلی ، هوایی) و خدمات و تجهیزات وابسته ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی بندر عباس برگزار می شود .

  آزاده مستعانی دبیر برگزاری نمایشگاه لجستیک و حمل و نقل بندرعباس گفت : این نمایشگاه با همکاری شرکت نمایشگاههای بین المللی بندرعباس و حمایت وزارتخانه های راه و شهرسازی ، صنعت ، معدن و تجارت و سازمانهای وابسته, با حضور شرکتها و انجمنهای برجسته فعال در زمینه لجستیک کشور برگزار می شود . نمایشگاه لجستیک می تواند با ایجاد مزیت های رقابتی میان فعالان حوزه حمل و نقل در سطح بین الملل فضا را برای ورود فناوری های جدید به کشور هموار سازد و نقشی اساسی در توسعه تجارت بین المللی و بهره وری از فرصت پسا برجام ایفا کند .

  مستعانی ، مدیر عامل شرکت تدبیر و تحول آما و دبیر برگزاری نمایشگاه مذکور پیرامون انتخاب بندر عباس برای میزانی این نمایشگاه گفت : بندرعباس از دیرباز به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در همه حوزه های لجستیک و حمل و نقل اعم از زمینی ، هوایی ، ریلی و دریایی دارای جایگاه متمایز و ویژه ای بوده و به عنوان بزرگترین بندر و مهم ترین مرکز فعالیتهای اقتصادی و تجاری ایران ، در حال حاضر به دروازه ی اقتصادی و قطب لجستیک کشور تبدیل شده است .

  وی افزود : این شهر که در قسمت انتهایی خلیج فارس و در فصل مشترک شاهراه خلیج فارس و دریای عمان قرار دارد ، نقش مهمی در زمینه صادرات و واردات کشور ایفا می‌کند. وجود بنادر با ارزش به دلیل موقعیت مناسب وخاص جغرافیایی ، به عنوان نقطه اتکای بندرعباس در جهت حمل ونقل کالا و سرمایه در اشکال گوناگون ، پیامدهای اقتصادی وبازرگانی عمده ای برای استان هرمزگان به همراه داشته و بندرعباس را به منطقه ای ویژه جهت مقاصد اقتصادی و صادرات و واردات کالا تبدیل کرده است .

  دبیر نمایشگاه لجستیک و حمل و نقل کشور پیرامون اهمیت کریدور شمال - جنوب گفت : کریدور شمال – جنوب یکی از مسیرهای مهم ترانزیتی در آسیای میانه است و کشورهای منطقه در مسیر این کریدور هر یک با تشکیل اتحادیه و انعقاد قراردادهای همکاری در رقابتی همه‌جانبه به توسعه و تجهیز بنادر ، جاده‌ها ، ترمینال و مسیرهای ریلی خود می‌پردازند ، که در مقایسه با مسیرهای سنتی از نظر مسافت و زمان تا ۴۰ درصد کوتاهتر و از نظر هزینه تا ۳۰ درصد ارزانتر می‌باشد. در این راستا تقویت صنعت لجستیک کشور جهت سهیم شدن بیشتر در  این کریدور از اصلی ترین اهداف برگزاری نمایشگاه مذکور می باشد .

  وی در پایان مهمترین اهداف این نمایشگاه را به شرح ذیل اعلام کرد :

  • معرفی توانمندی های لجستیکی و صنعت حمل و نقل در تولید دانش و محصول در راستای اقتصاد مقاومتی

  • شناسایی پتانسیل های موجود در حوزه های لجستیک و مدیریت زنجیره تامین ، صنعت حمل و نقل، تجهیزات و خدمات وابسته و  بهره گیری مناسب از ظرفیت های موجود و ایجاد زمینه های بهره وری، اشتغال زایی و کار آفرینی

  • ایجاد و ارتقاء رویکرد صادرات محصولات (غیر نفتی) به سایر کشورها علی الخصوص همسایگان شرقی و شمالی از طریق کریدور

  • گرد هم آوردن شبکه گسترده از فعالان لجستیکی و معرفی و نمایش آخرین دستاوردها و تکنولوژی به روز دنیا در صنعت  حمل و نقل، تجهیزات و خدمات وابسته

  • اطلاع رسانی فعال و پویا از طریق برگزاری کنفرانس ها، میزگردها، سمینار ها و همایش های تخصصی مرتبط با حوزه لجستیک، زنجیره تامین و صنعت حمل و نقل و شبکه کسب و کار

   

  http://iranway.com/fa/company/39783
  مطالب مرتبط

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ، فرودگاهی و لجستیک ، با وجود مزیت های منحصر به فرد منطقه آزاد و ویژه در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی ، موجب هم افزایی در دستاوردهای این صنایع و رونق اقتصادی چشمگیری خواهد شد .

  |

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  بنادر و ستاد باید طرح‌های توسعه‌ای در بنادر را مرتب ارزیابی و ممیزی کنند و نکات مربوط به پدافند غیر عامل را در این طرح ببیند و لحاظ کنند .

  |

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  نظرات کاربران