در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • همیاران پلیس طرح موفق در ترویج فرهنگ رانندگی قانونمند


  شمار جان باختگان سوانح رانندگی در کشور از ۲۸ هزار نفر در سال ۸۴ به ۱۶ هزار نفر کاهش یافته که این کاهش بسیار چشمگیر ، قابل تقدیر است .

  به گزارش پایگاهاطلاع رسانی Iranway ، رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد : موضوع تصادف و سوانح رانندگی یکی از مسائل مهم امروز دنیا به شمار می‌آید .

  سردار تقی مهری گفت : سالانه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در تصادفات در دنیا کشته می شوند .

  وی با اشاره به مجروح شدن ۵۵ میلیون نفر به همین علت در جهان ، این آمار را قابل توجه خواند و افزود : سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ دهه اقدام و عمل برای کشورها انتخاب شده که همه کشورهای دنیا این را پذیرفته اند . شمار جان باختگان سوانح رانندگی در کشور از ۲۸ هزار نفر در سال ۸۴ به ۱۶ هزار نفر کاهش یافته که این کاهش بسیار چشمگیر ، قابل تقدیر است .

  سردار مهری به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با هدف ترویج فرهنگ رانندگی قانونمند اشاره و از همیاران پلیس می توان به عنوان یک طرح موفق ، مثبت و نتیجه محور نام برد .

  وی از رایزنی های مختلف برای وضع قوانین مرتبط با ایمنی و رفتار رانندگان در صحن مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت : نقشه راهی برای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن در حال تدوین است .

  سردار مهری ؛ انسان ، راه و وسیله نقلیه را ۳ عامل تاثیرگذار در تصادفات برشمرد و خاطرنشان کرد : امداد و نجات ، همچنین قوانین و مقررات نیز جزء عوامل اصلی به شمار می آید .
  مطالب مرتبط

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  به وزیر دادگستری دستور می دهم در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت هایی که از طریق تقلب ، گرانفروشی ، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات های مقرر اقدام نماید .

  |

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  استان کرمان با داشتن ۱۱ هزار کیلومتر از راههای کشور نقش حساسی را در ترانزیت و انتقال بار و مسافر جاده ای برعهده دارد که باید به لحاظ تخصیص اعتبارات نگاه جدیدی به زیرساختهای جاده ای این استان بشود .

  |

  نظرات کاربران