در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش شاخص راه روستایی در شهرستان سروآباد در سال جاری


  از مجموع ۷۰ کیلومتر راه شهری در شهرستان سروآباد ۳۸ کیلومتر آن اصلی و ۳۱ کیلومتر فرعی است که در سال آینده مابقی مسیر ارتباطی کامیاران - سروآباد - مریوان در قطعه چهارم و پنجم آسفالت خواهد شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس اداره راه و شهرسازی سروآباد کردستان گفت : امسال ۲۱ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان با اعتباری بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال آسفالت شده است .

  عبدالباسط رستمی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد : از مجموع ۲۹۳ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان ، ۱۳۶ کیلومتر آسفالت و ۱۵۷ کیلومتر نیز خاکی است . شاخص راه روستایی در شهرستان سروآباد سال گذشته حدود ۴۲ درصد بود که امسال با آسفالت ۲۱ کیلومتر از این راه‌ها شاخص به ۴۶ و ۳۵ دهم درصد افزایش پیدا کرد .

  رستمی تأکید کرد : راه روستایی تخان به انجمنه به طول ۱/۶ کیلومتر ، جاده روستای هزارخانی به طول ۲/۳ کیلومتر ، جاده سلین به نوین به طول ۳/۵ کیلومتر ، جاده هجیج به نوین به طول ۶/۵ کیلومتر ، جاده ماضی بن به طول ۲ کیلومتر ، جاده ژریژه به کولیج به طول چهار کیلومتر ، جاده احمدآباد به طول ۲۰۰ متر و جاده روستای هرسین به طول ۷۰۰ متر مهمترین پروژه‌های راه روستایی این شهرستان است که امسال آسفالت و یا بهسازی شدند .

  وی به آسفالت راه‌های بین‌شهری نیز اشاره کرد و یادآور شد : امسال همچنین چهار کیلومتر از قطعه چهارم و ۱/۶ کیلومتر از قطعه پنجم جاده کامیاران - سروآباد - مریوان با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد ریال آسفالت شد . از مجموع ۷۰ کیلومتر راه شهری در شهرستان سروآباد ۳۸ کیلومتر آن اصلی و ۳۱ کیلومتر فرعی است که در سال آینده مابقی مسیر ارتباطی کامیاران - سروآباد - مریوان در قطعه چهارم و پنجم آسفالت خواهد شد .

  رستمی به مهمترین پروژه‌های راهسازی سال آینده این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت : آسفالت راه بین‌شهری کامیاران - سروآباد - مریوان در قطعه چهارم و پنجم به طول هشت کیلومتر، راه روستایی سلین به ناو در منطقه هورامان به طول ۱۱ کیلومتر و آسفالت جاده روستای بیساران از جمله این طرح‌ها است . پروژه راه روستایی هزارخانی - سپیدار به طول پنج کیلومتر ، جاده بهرام‌آباد به بندول به طول پنج کیلومتر، محور پایگلان تفین، جاده روستای کولیج به دل و جاده روستاهای ژیوار ، دمیو ، کلجی و ناو از دیگر پروژه‌های راهسازی سال آینده است .
  مطالب مرتبط

  پاسخ به شایعات مطرح شده درباره محور داراب - جنت شهر

  پاسخ به شایعات مطرح شده درباره محور داراب - جنت شهر

  عکس منتشرشده از ارتفاعی گرفته‌شده است که بخش‌هایی از جاده که در پیچ‌ها با یکدیگر فاصله دارند ، باهم تطبیق پیداکرده و نشان می‌دهد که جاده باهم پیوسته ، دچار زیگزاگ و اعوجاج است در صورتی‌که نقاطی که در عکس نشان داده می‌شود با یکدیگر فاصله‌دارند و انطباقی با یکدیگر ندارد ، ...

  |

  لزوم توجه به موضوع معماری راه روستایی آبگرم یله گنبد در استان قزوین

  لزوم توجه به موضوع معماری راه روستایی آبگرم یله گنبد در استان قزوین

  تحویل زمین راه روستایی ابگرم یله گنبد انجام گرفته و عملیات بازگشایی ، تعریض ، زیرسازی و اجرای ابنیه شامل ۲۰ رشته لوله و ۱۰ دستگاه پل زیرسازی و آسفالت ۷ کیلومتر از راه روستایی مذکور آغاز گردیده است که این امر موجب گسترش گردشگری ایجاد شغل و توسعه اقتصاد پایدار در منطقه خواهد ...

  |

  نظرات کاربران