در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • معرفی نسل جدید خودرو پیل سوختی هیوندای در نمایشگاه CES ۲۰۱۸


  صرف ‌نظر از تکنولوژی خودران هیوندای ، خودروهای پیل سوختی این شرکت نسبت به خودروهای الکتریکی برتری نسبی دارند ، چرا که این وسایل می‌توانند در عرض ۵ دقیقه سوخت‌گیری کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در خلال نمایشگاه CES ۲۰۱۸ ، نسل جدید خودرو پیل سوختی هیوندای به نام نکسو فیوول سل اس یو وی (Nexo fuel-cell SUV) معرفی شد . این شاسی بلند قدرتمند می تواند با هر بار سوخت گیری تا ۵۶۴ کیلومتر مسیر را طی کند .

  در حالی که خودرو های الکتریکی و هیبریدی ، در حال تسخیر صنعت خودروسازی هستند ، سازندگان خودروهای پیل سوختی تمام تلاش خود را برای عرضه انواع محصولات مختلف به کار گرفته‌اند . نسل جدید خودرو پیل سوختی هیوندای به نام نکسو فیوول سل اس یو وی در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ معرفی شد . این خودرو می‌تواند تا ۵۶۴ کیلومتر مسافت را با نرخ مصرف سوخت ۵۵ گالن در هر مایل با یک بار سوخت‌گیری طی کند . نکسو اس یو وی اواخر سال ۲۰۱۸ وارد کالیفرنیا خواهد شد .

  در حال حاضر هیوندای ، اس یو وی توسان را به مشتریانی که در مناطقی با زیرساخت مناسب خودروهای پیل سوختی هستند ، ارائه می‌دهد . نسل جدید خودرو پیل سوختی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و همچنین علاوه بر مدیریت گرما و سرمای زیاد ، از قطعات هیبرید و الکتریکی به خوبی استفاده می‌کند و به جای این که خودرویی شبیه به توسان شود دارای پلتفرم اختصاصی است .

  در این خودرو به جای این که به طور کلی از چرخه آب استفاده شود ، موادی همچون پلاستیک زیستی ، بامبو و دیگر متر یال‌های زیست‌محیطی به ‌کار رفته تا هیوندای نکسو را بیشتر به یک وسیله دوست دار محیط زیست تبدیل کند .

  معاون شرکت هیوندای و مدیر بخش تحقیق و توسعه ، وونگ چول یانگ اعلام کرد که نسخه سطح ۴ نکسو را روانه ترافیک شهری خواهد کرد . هیوندای همچنین لونیک سطح ۴ الکتریکی خود را برای تست در سطح شهر فرستاده است . به نظر می‌رسد که هر نوع تحقیقات خودرویی شرکت ، بر روی پلتفرم الکتریکی انجام خواهد شد .

  صرف ‌نظر از تکنولوژی خودران هیوندای ، خودروهای پیل سوختی این شرکت نسبت به خودروهای الکتریکی برتری نسبی دارند ، چرا که این وسایل می‌توانند در عرض ۵ دقیقه سوخت‌گیری کنند . تنها مسأله موجود ، عدم وجود ایستگاه سوخت‌گیری سراسری برای خودروهای پیل سوختی است . تنها چند ایستگاه هیدروژنی بزرگ در شهرهای سان‌فرانسیسکو ، لوس‌آنجلس و نیو اینگلند وجود دارد .

  در عین‌حال ، خودروهای الکتریکی را می‌توان در ایستگاه‌های اختصاصی یا در خانه و دفتر خود شارژ کرد . البته زمان شارژ وسایل به جای چند دقیقه ، چندین ساعت خواهد بود .

  بنابراین تا زمانی که خودروسازان بزرگ مثل هیوندای از وجود ایستگاه‌های سوخت‌رسانی بزرگ مطمئن نشوند ، حاضر به عرضه انبوه محصولات پیل سوختی خود نخواهند بود . البته هیوندای به علت کم شدن فروش خودرو ، حتی با ایجاد ایستگاه‌های جدید ، عرضه انبوه اس یو وی های خود را آغاز نخواهد کرد و مسأله مستقیماً با نحوه خرید مشتریان ارتباط دارد .
  مطالب مرتبط

  مخالفت مجلس با افزایش تعرفه واردات خودرو

  مخالفت مجلس با افزایش تعرفه واردات خودرو

  در حال حاضر صنعت خودروسازی ایران پس از پنج دهه از لحاظ کیفیت در پایین‌ترین سطح جهان قرار دارد ، این در حالی است که افزایش غیر منطقی تعرفه‌ها باعث تنزل جایگاه ایران در جهان شده و می‌شود .

  |

  معرفی گجت هوشمند Nuviz مخصوص موتورسواران

  معرفی گجت هوشمند Nuviz مخصوص موتورسواران

  Nuviz در هر شرایطی قابل استفاده است ؛ کاربران می‌توانند حتی در هوای بارانی نیز از امکانات این گجت بهره ببرند . یک باتری ۳۲۵۰ میلی‌آمپر ساعتی وظیفه روشن نگه داشتن دستگاه را به مدت ۸ ساعت بر عهده دارد .

  |

  ارسال محصولات کشاورزی تازه به در منازل با ماشین خودکار روبومارت

  ارسال محصولات کشاورزی تازه به در منازل با ماشین خودکار روبومارت

  کمپانی روبومارت همچنان در حال گرفتن مجوزها لازم برای فعالیت در قسمتی از ایالت کالیفرنیا است و در صورت اخذ این جوازها ، در تابستان آینده ساکنان منطقه خلیج سانفرانسیسکو از خدمات این شرکت استفاده خواهند کرد .

  |

  نظرات کاربران