در حال بارگذاری ...
 • استفاده از تراشه قدرتمند انویدیا Xavier در اتومبیل های خودران


  هوش مصنوعی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و در آینده‌ای نزدیک به هیچ عنوان نمی‌توان قدرت آن‌ها را با کامپیوترهای امروزی مقایسه کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تراشه قدرتمند انویدیا Xavier مخصوص اتومبیل های خودران رسما در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ به نمایش درآمد . این تراشه به زودی در خودروهای مستقل و نیمه مستقل مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

  مطابق افزایش نیاز برای استفاده از پردازشگرهای قدرتمندتر در اتومبیل های خودران یا نیمه خودران ، کمپانی انویدیا می‌خواهد مطمئن شود که می‌خواهد فراتر از تمامی رقبا در جایگاه نخست تولیدکنندگان این پردازنده‌ها قرار گیرد . این کمپانی با حضور در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ رسما از تراشه انویدیا Xavier ، یک تراشه قدرتمند مخصوص پلتفرم هوشمند اتومبیل ها (که در CES سال گذشته به نمای گذاشت) پرده برداری کرد .

  انویدیا Xavier مجهز به بیش از ۹ میلیارد ترانزیستور ، پردازنده ۸ هسته‌ای سفارشی ، پردازشگر گرافیکی 512-core Volta ، پردازشگر گرافیکی 8K HDR ، شتاب دهنده یادگیری عمیق و یک شتاب دهنده رایانه‌های جدید است . انویدیا می‌گوید که این تراشه می‌تواند با استفاده از برق ۳۰ وات ، ۳۰ تریلیون بار در هر ثانیه عملیات را انجام دهد . به گفته‌ی انویدیا این معماری ۱۵ برابر بهینه‌تر از نسل پیشین آن است . همین قضیه باعث شده تا در صورت استفاده از این چیپ در اتومبیل های الکتریکی هیچ ناراحتی بابت میزان مصرف از باتری این تراشه نداشته باشید و از مسافت قابل پیمایش خودرو شما کاسته نشود .

  تمامی این ارقام بزرگ به معنای آن است که انویدیا Xavier می‌تواند سنسورهای بیشتری را به بازی گرفته و از اطلاعات وسیله نقلیه شما برای سیستم های هوش مصنوعی استفاده کند که قدرتبخش اوتومبیل های خودران هستند . خبر معرفی این تراشه برای خودروسازان و کمپانی‌هایی که توسعه اتومبیل های خودران خود را آغاز کرده‌اند ،‌ می‌تواند خبر خوبی باشد . هوش مصنوعی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و در آینده‌ای نزدیک به هیچ عنوان نمی‌توان قدرت آن‌ها را با کامپیوترهای امروزی مقایسه کرد .

  دو پردازنده انویدیا Xavier بر روی جدیدترین پلتفرم کامپیوتری Pegasus AI قرار خواهند گرفت . این ستاپ می‌تواند شامل دو پردازشگر گرافیکی انویدیا نیز باشد . به نظر می‌رسد دیگر فاصله زیادی تا ملاقات با اتومبیل های به معنای واقعی خودران و مستقل باقی نمانده است .
  مطالب مرتبط

  جایگاه سیستم رانندگی خودکار در آینده‌ی صنعت خودرو

  جایگاه سیستم رانندگی خودکار در آینده‌ی صنعت خودرو

  این خوب است که بر تعداد افرادی که از سیستم رانندگی خودکار می‌ترسند کاسته می‌شود . واقعیت امر این است که مصرف کنندگان نباید از این دسته تکنولوژی‌ها بترسند، زیرا آن‌ها با خود وعده‌هایی برای نجات جان انسان‌ها دارند .

  |

  معرفی گجت هوشمند Nuviz مخصوص موتورسواران

  معرفی گجت هوشمند Nuviz مخصوص موتورسواران

  Nuviz در هر شرایطی قابل استفاده است ؛ کاربران می‌توانند حتی در هوای بارانی نیز از امکانات این گجت بهره ببرند . یک باتری ۳۲۵۰ میلی‌آمپر ساعتی وظیفه روشن نگه داشتن دستگاه را به مدت ۸ ساعت بر عهده دارد .

  |

  نظرات کاربران