در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ارتقاء ایمنی دریانوردان با صدور ۷ هزار مدرک دریانوردی


  جمهوری اسلامی ایران به سبب مدیریت موفق سازمان بنادر و دریانوردی و دارا بودن مراکز آموزشی کیفی و معتبر در حوزه آموزشهای دریانوردی ، در لیست سفید سازمان جهانی دریانوردی(IMO) قرار داشته و گواهینامه های دریانوردی صادره نیز از اعتبار جهانی برخوردار است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اعلام این مطلب که در ۹ ماهه سال جاری ، ۳۱۶ نفر در آزمون های دریانوردی شرکت کرده‌اند از صدور بیش از ۷ هزار مدرک دریانوردی به دریانوردان خبر داد .

  موسی‌پور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر ، گفت : در راستای اعمال حاکمیت دریایی توسط این اداره کل و با هدف ارتقاء روزافزون ایمنی دریانوردان ، ۷۸۹۶ فقره انواع مدرک دریانوردی شامل گواهی‌نامه‌های شایستگی ، مهارت ، صیادی و شناسنامه دریانوردی برای دریانوردان استان خوزستان صادر شد .

  موسی‌پور در خصوص نحوه ی صدور این مدارک تصریح کرد : دریانوردان و متقاضیان اشتغال در شناورها ، ضمن شرکت و پشت سرگذاشتن دوره های آموزشی برابر با استانداردهای جهانی آموزش دریانوردی و کسب آگاهی های لازم در خصوص دریانوردی ، در آزمون های مربوطه شرکت کرده و نائل به دریافت این مدارک می‌شوند که این مدارک ، صلاحیت و شایستگی آنان را برای آغاز و یا ادامه فعالیت در حوزه دریانوردی تأیید می‌کند . طی نه ماهه سال جاری ۳۱۶ نفر از متقاضیان در آزمون‌های دریانوردی شرکت کرده‌اند ، که این آزمون‌ها توسط اداره امتحانات و گواهینامه‌های دریانوردی این اداره کل برگزار شده است . از این تعداد متقاضی ، ۲۰۳ نفر موفق به کسب نتیجه قبولی شده‌اند .

  وی ، حذف بایگانی فیزیکی و استقرار بایگانی الکترونیک در رابطه با پرونده های دریانوردان ، حذف اسناد فیزیکی برای تایید دوره های آموزشی دریانوردی و حذف دوره آموزشی تطبیقی برای سمت های «ملوان عمومی  GT <۵۰۰»، «افسر دوم چوبی GT <۵۰۰» ، «فرمانده چوبی GT <۵۰۰» و «کاربر موتورهای دریایی KW<۷۵۰» را از جمله تمهیداتی برشمرد که برای تسهیل فرآیند صدور مدارک دریایی و خدمات رسانی هر چه بهتر به دریانوردان خوزستان به همت اداره امتحانات و گواهینامه های دریانوردی صورت پذیرفته است .

  یادآور می گردد که کشور جمهوری اسلامی ایران به سبب مدیریت موفق سازمان بنادر و دریانوردی و دارا بودن مراکز آموزشی کیفی و معتبر در حوزه آموزشهای دریانوردی ، در لیست سفید سازمان جهانی دریانوردی(IMO) قرار داشته و گواهینامه های دریانوردی صادره نیز از اعتبار جهانی برخوردار است .
  مطالب مرتبط

  کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات بندری در بندر نوشهر

  کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات بندری در بندر نوشهر

  به‌ منظور افزایش بهره وری و ارتقاء سطح ایمنی و افزایش طول عمر لایروب ارس ، سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی شامل موتور دیزل با مشخصات AD۱۵۸TIF - DOOSAN مدل ژنراتور MECCALTE ۳۲۰ kVA دیزل ژنراتور کوپله فابریک شرکت GREENPOWER ایتالیا با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال خریداری شد .

  |

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

  |

  نظرات کاربران