در حال بارگذاری ...

ضرورت تسهیل تعاملات ترانزیتی میان ایران و هند


موضوع لجستیک برای هند بسیار مهم است و ما باید با ترسیم چارچوب‌های مشخص همکاری به سرعت به پیگیری موضوعات مورد علاقه دو طرف در زمینه ترانزیت از جمله در چارچوب کریدور شمال - جنوب بپردازیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی ایران در جریان سفر به هند با نیتین گادکاری وزیر حمل‌ونقل جاده‌ای ، بزرگراه‌ها و کشتیرانی هند دیدار و ضمن بحث و گفتگو پیرامون گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های ترانزیت از طریق کریدور شمال - جنوب ، زنجیره لجستیک در کریدور مذکور را با اهمیت دانست .

در این دیدار که نمایندگان اتاق بازرگانی و انجمن شرکت‌های کشتیرانی ایران نیز حضور داشتند ، ‌آخوندی زنجیره لجستیک در کریدور مذکور را با اهمیت دانست . وی همچنین یافتن راهکارهای مناسب بانکی را در تسهیل تعاملات ترانزیتی بین دو کشور بسیار مهم برشمرد .

گادکاری نیز دیدار متقابل مسولان دو کشور در دو سال اخیر را نشان اهتمام دو کشور به گسترش تعاملات حمل ونقلی و ترانزیتی دانست و اضافه کرد : موضوع لجستیک برای هند بسیار مهم است و ما باید با ترسیم چارچوب‌های مشخص همکاری به سرعت به پیگیری موضوعات مورد علاقه دو طرف در زمینه ترانزیت از جمله در چارچوب کریدور شمال - جنوب بپردازیم .

در ادامه طرفین به مذاکره پیرامون همکاری‌های دو کشور در بندر شهید بهشتی چابهار و نیز منطقه آزاد تجاری آن پرداخته و بر حمایت از بخش خصوصی دو کشور و نقش آن در گسترش تعاملات ترانزیتی منطقه‌ای تاکید کردند .
مطالب مرتبط

ارتقا سرعت واکنش عملیات مقابله با آلودگی نفتی و مدیریت بحران در بندر چابهار

ارتقا سرعت واکنش عملیات مقابله با آلودگی نفتی و مدیریت بحران در بندر چابهار

بر اساس سناریو طراحی شده ، پس از اعلام وقوع آلودگی فرضی ناشی از به گل زدن یک کشتی تجاری در حوضچه بندر شهید بهشتی چابهار توسط ایستگاه ( MRCC ) بندر ، تیم مقابله با آلودگی سریعاً به محل حادثه اعزام و پس از ارزیابی آلودگی ، جریان آب و جهت وزش باد ، نسبت به بوم اندازی اقدام و در نهایت ...

|

امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی ، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند .

|

نظرات کاربران