در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فعالیت ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات در راهداری زمستانی خوزستان


  مانور طرح راهداری زمستانه با هدف نشان دادن همکاری ، افزایش ایمنی تردد و هماهنگی بیشتر بین مجموعه‌های مستقر در این محورها شامل پلیس‌راه ، هلال‌احمر و راهداری اجرا می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مانور راهداری زمستانی خوزستان با حضور مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ، فرماندهی راهور خوزستان ، مدیران جمعیت هلال‌احمر خوزستان و فوریت‌های پزشکی برگزار شد .

  غلام عباس بهرامی‌نیا مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خوزستان گفت : ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری سبک ، نیمه سنگین و سنگین ، ۵۲ گروه و ۴۰۰ نیروی راهدار در طرح راهداری زمستانی مشارکت دارند . در خوزستان ، بیشتر بحث سیل مطرح است و بارش‌هایی در محورها و گردنه‌ها صورت می‌گیرد که علاوه بر سیل‌گیر بودن، نیاز به ریزش‌برداری را هم ایجاد می‌کند .

  همچنین وی گفت : فعالیت راهداری و نگهداری راه‌ها به صورت مستمر در طول سال وجود داشته ولی به دلیل شرایط جوی در زمستان و اهمیت این موضوع، گروه‌ها در زمستان افزایش می‌یابد . هم‌اکنون چهار راهدارخانه فعال در جاده‌های خوزستان وجود دارد هر ساله در فصل زمستان توان عملیاتی ۲ محور برف‌گیر تاراز و دهدز در شهرستان‌های اندیکا و ایذه افزایش یافته و کمک به بازگشایی راه‌ها و فراهم آوردن امکان عبور و مرور ایمن جزو اولویت‌ها می‌شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان یادآور شد : ۱۱۵ کیلومتر از راه‌های خوزستان برف‌گیر هستند که ۷۰ کیلومتر آن راه روستایی در مسیر ایذه - دهدز ، ۳۰ کیلومتر آن شامل راه اصلی و فرعی در شهرستان اندیکا و ۱۵ کیلومتر راه روستایی به سمت آبشار موری در بخش چلو این شهرستان قرار دارد .

  وی با اشاره به ذخیره نمک و شن در طرح راهداری زمستانه گفت : در انبار راهدارخانه تاراز و دهدز ۱۳۵ تن نمک و ۵۲۰ تن شن ذخیره شده تا پس از بارش برف استفاده شود .

  در پایان بهرامی‌نیا با بیان اینکه طرح زمستانه که از ۱۵ آذر آغاز شده تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت و پس از آن طرح نوروزی آغاز می‌شود ، افزود : مانور طرح راهداری زمستانه با هدف نشان دادن همکاری ، افزایش ایمنی تردد و هماهنگی بیشتر بین مجموعه‌های مستقر در این محورها شامل پلیس‌راه ، هلال‌احمر و راهداری اجرا می‌شود .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران