در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره برداری از قطار سریع السیر اصفهان - قم - تهران در دولت دوازدهم


  تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان می باشد که اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،  معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : یک شرکت هندی به ذوب آهن اصفهان معرفی شد تا با تحویل مواد اولیه و شمش به ذوب آهن ، ریل ملی کشور به تولید انبوه برسد .

  مازیار یزدانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ، افزود : تولید انبوه ریل ملی در کشور برای ما اهمیت زیادی دارد و هرچه ذوب آهن اصفهان ریل بومی تولید کند در شبکه ریلی و خطوط مترو مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

  قرارداد راه اندازی خط تولید ریل ملی در تیر سال ۱۳۹۳ با حضور وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی در ذوب آهن به امضا رسید و این خط تولید با مشخصه فنی (UIC60) بعنوان بزرگترین واحد تولید ریل آهن در خاورمیانه ۱۳ آبان سال ۱۳۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید .

  برای اجرای طرح تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان ۲۸.۲ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۵۷۳ میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شده است . این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۴۰۰ هزار تُن ریل طبق استانداردهای اروپایی احداث و به بهره برداری رسیده است .

  همچنین اولین قرارداد فروش ریل ملی ۲۷ مهر سال گذشته ( ۱۳۹۵ ) از سوی احمد صادقی مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و محسن پور سیدآقایی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران امضا شد .

  بر اساس این قرار داد ذوب آهن اصفهان بعنوان نخستین تولیدکننده ریل در خاورمیانه متعهد است ۴۰ هزار تُن ریل موسوم به 'C33' را تحویل راه آهن دهد .

  معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان هشتم مرداد امسال از تحویل ۸۰ هزار تُن ریل ملی به وزارت راه و شهرسازی تا پایان امسال خبر داد .

  معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این نشست خبری همچنین از ساخت خطوط ریلی قطارهای پرسرعت در مسیر تهران - قم - اصفهان به عنوان مهمترین پروژه بزرگ راه آهن در شبکه ریلی کشور نامبرد و افزود : در صورتی که گشایش اعتبارات مالی توسط شبکه بانکی به موقع انجام شود، قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان در دولت دوازدهم قابل بهره برداری است .

  تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان می باشد که اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است .

  این پروژه ۴۲۲ کیلومتر خط ریلی دارد که حدود ۳۰۰ کیلومتر آن در استان اصفهان می باشد و از این ۳۰۰ کیلومتر فقط احداث و آماده سازی ۳۰ کیلومتر آن باقی مانده است .

  هم اکنون طول خطوط ریلی کشور به بیش از ۱۳ هزار کیلومتر رسیده و دولت در نظر دارد در پایان برنامه ششم توسعه طول شبکه ریلی کشور به ۲۵ هزار کیلومتر افزایش یابد و امسال ۹۱۹ کیلومتر خط آهن جدید به بهره برداری می رسد .
  مطالب مرتبط

  ضرورت ایمن‌سازی واگن‌ها برای دریافت مجوز سیر در شبکه ریلی

  ضرورت ایمن‌سازی واگن‌ها برای دریافت مجوز سیر در شبکه ریلی

  کاری که می‌توان از سوی دولت برای تسهیل سرمایه‌گذاری انجام داد بسترسازی و فراهم‌سازی شرایط است که در برنامه ششم توسعه اعلام‌شده سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌ونقل ریلی نظیر سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه‌یافته باشد .

  |

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  رشد ۷ درصدی بخش مسافری راه آهن در سال ۹۶

  رشد ۷ درصدی بخش مسافری راه آهن در سال ۹۶

  ارتباط کاری معاونت مسافری با معاونت فنی و زیر بنائی و معاونت ناوگان و معاونت بهره برداری سیر و حرکت بسیار پیچیده است که امیدواریم با شناسایی فرآیندها بتوانیم نسبت به بهبود آن اقدام کنیم . امیدواریم با شناسایی درست و بهبود فرآیندهای سازمانی ساختار خوبی در معاونت مسافری تعریف ...

  |

  نظرات کاربران