در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره برداری از قطار سریع السیر اصفهان - قم - تهران در دولت دوازدهم


  تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان می باشد که اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،  معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : یک شرکت هندی به ذوب آهن اصفهان معرفی شد تا با تحویل مواد اولیه و شمش به ذوب آهن ، ریل ملی کشور به تولید انبوه برسد .

  مازیار یزدانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ، افزود : تولید انبوه ریل ملی در کشور برای ما اهمیت زیادی دارد و هرچه ذوب آهن اصفهان ریل بومی تولید کند در شبکه ریلی و خطوط مترو مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

  قرارداد راه اندازی خط تولید ریل ملی در تیر سال ۱۳۹۳ با حضور وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی در ذوب آهن به امضا رسید و این خط تولید با مشخصه فنی (UIC60) بعنوان بزرگترین واحد تولید ریل آهن در خاورمیانه ۱۳ آبان سال ۱۳۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید .

  برای اجرای طرح تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان ۲۸.۲ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۵۷۳ میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شده است . این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۴۰۰ هزار تُن ریل طبق استانداردهای اروپایی احداث و به بهره برداری رسیده است .

  همچنین اولین قرارداد فروش ریل ملی ۲۷ مهر سال گذشته ( ۱۳۹۵ ) از سوی احمد صادقی مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و محسن پور سیدآقایی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران امضا شد .

  بر اساس این قرار داد ذوب آهن اصفهان بعنوان نخستین تولیدکننده ریل در خاورمیانه متعهد است ۴۰ هزار تُن ریل موسوم به 'C33' را تحویل راه آهن دهد .

  معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان هشتم مرداد امسال از تحویل ۸۰ هزار تُن ریل ملی به وزارت راه و شهرسازی تا پایان امسال خبر داد .

  معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این نشست خبری همچنین از ساخت خطوط ریلی قطارهای پرسرعت در مسیر تهران - قم - اصفهان به عنوان مهمترین پروژه بزرگ راه آهن در شبکه ریلی کشور نامبرد و افزود : در صورتی که گشایش اعتبارات مالی توسط شبکه بانکی به موقع انجام شود، قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان در دولت دوازدهم قابل بهره برداری است .

  تکمیل طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران یکی از برنامه های مهم ریلی استان اصفهان می باشد که اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شده است .

  این پروژه ۴۲۲ کیلومتر خط ریلی دارد که حدود ۳۰۰ کیلومتر آن در استان اصفهان می باشد و از این ۳۰۰ کیلومتر فقط احداث و آماده سازی ۳۰ کیلومتر آن باقی مانده است .

  هم اکنون طول خطوط ریلی کشور به بیش از ۱۳ هزار کیلومتر رسیده و دولت در نظر دارد در پایان برنامه ششم توسعه طول شبکه ریلی کشور به ۲۵ هزار کیلومتر افزایش یابد و امسال ۹۱۹ کیلومتر خط آهن جدید به بهره برداری می رسد .
  مطالب مرتبط

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی ، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند .

  |

  نظرات کاربران