در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فعالیت ۲۶۷ نفر نیروی راهداری در طرح راهداری زمستانی استان سمنان


  برای یخ‌زدایی در محور‌های استان از مخلوط شن و نمک استفاده می‌شود که در مجموع در طول سال با توجه به بارش برف ، ۲ هزار تا ۲۵۰۰ تن مصرف نمک و شن داریم که با تمهیدات انجام شده برای امسال تمام این مقدار خریداری و در راهدارخانه‌ها و گردنه‌ها ذخیره شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به فعالیت ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات در طرح راهداری زمستانی گفت : برای امسال اولین راهدارخانه نوین کشور با تجهیزات کامل در دامغان ساخته و تعداد ۴ دستگاه نمک پاش مکانیزه و ۳ دستگاه خودروی گشت راهداری خریداری شده است .

  سیدعبدالمجید نجات صفوی در خصوص تمهیدات زمستانی این استان برای امسال اظهار کرد : همانند سال‌های قبل برای طرح راهداری زمستانی برنامه‌ریزی شده و ۲۲ اکیپ راهداری در گردنه‌های برفگیر و نقاط صعب العبور مستقر هستند که ۵ تیم پشتیبانی آن‌ها را حمایت می‌کنند  .

  وی با بیان اینکه ۲۶۷ نفر نیروی راهداری به صورت مستقیم در طرح راهداری زمستانی فعالیت می‌کنند ، افزود : افراد شاغل در سطح اداره کل راهداری نیز در زمان‌های مورد نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند .

  مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به فعالیت ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات در طرح راهداری زمستانی تصریح کرد : ۲۲ راهدارخانه ثابت داریم که تمام آن‌ها به طور کامل تجهیز شده و علاوه بر این تعداد ، ۵ راهدارخانه سیار نیز خدمات‌‌رسانی می‌کنند که ۲ راهدارخانه سیار در حوزه شهر‌های سمنان و دامغان و ۳ راهدارخانه در محل اداره کل قرار دارند و تمام راهدارخانه‌ها به صورت شبانه روزی به تمام مسافران خدمات ارائه می‌کنند .

  وی درباره گردنه‌های برفگیر و اولویت دار استان سمنان اظهار داشت : با توجه به اینکه استان سمنان در مسیر ترانزیتی قرار دارد ، در مجموع ۱۶ گردنه حادثه خیز شناسایی شدند که بسیاری از راهدارخانه‌ها مانند راهدارخانه‌های آبخوری، چایخوران و آهوان نیز در این نقاط قرار دارند . با توجه به اینکه ۶۶۰ کیلومتر از بزرگراه تهران - مشهد در استان سمنان قرار دارد ، بعد از گردنه آهوان سمنان تا مسیر خروجی استان به سمت میامی و عباس آباد برفگیر است که خدمات راهداری شامل برفروبی و نمک پاشی در این مسیر انجام می‌شود .

   

   

  وی درباره روش‌های یخ‌زدایی متداول در محور‌های استان سمنان گفت : برای یخ‌زدایی در محور‌های استان از مخلوط شن و نمک استفاده می‌شود که در مجموع در طول سال با توجه به بارش برف ، ۲ هزار تا ۲۵۰۰ تن مصرف نمک و شن داریم که با تمهیدات انجام شده برای امسال تمام این مقدار خریداری و در راهدارخانه‌ها و گردنه‌ها ذخیره شده است . در برخی مکان‌ها نیز با توجه تجربیات گذشته ، در کنار جاده‌ها در طول مسیر به خصوص بزرگراه‌ها شن و نمک ذخیره شده تا همکاران راهدار و مسافران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند .

  وی درباره تغییرات برنامه‌های راهداری زمستانی امسال استان سمنان نسبت به سال گذشته تصریح کرد : با پیگیری‌های انجام شده و با توجه به ضرورت ، تعداد ۴ دستگاه نمک پاش مکانیزه خریداری و به تجهیزات راهداری اضافه شده ، همچنین ۳ دستگاه ایسوزو گشت راهداری که در تیم‌های گردشی در طول محور‌ها موثر است از سازمان راهداری دریافت کردیم که براساس برنامه ریزی‌ها در نظر داریم ۳ دستگاه ماشین آلات معمولی را به مکانیزه تبدیل کنیم . همچنین برای امسال تعداد راهدارخانه را افزایش دادیم و در دامغان نیز برای اولین بار راهدارخانه نوینی با تجهیزات و امکانات کامل شامل مهمانسرا به عنوان یک الگوی جدید ساخته شده است که در مواقع بروز بحران‌های احتمالی و جاده‌ای می‌توان از آن استفاده کرد .

  وی به زائرانی که از این استان عبور می‌کنند ، توصیه کرد : برنامه‌ریزی کردیم تا هموطنان از استان سمنان تنها به عنوان راه عبور به مشهد مقدس استفاده نکنند و در این استان توقف داشته و از آثار تاریخی و موهبت‌های طبیعی آن بهره ببرند تا با کاهش خستگی و خواب‌آلودگی شاهد کاهش تصادفات در محور‌ها و بزرگراه استان باشیم . هموطنان در طول مسیر به توصیه‌های پلیس راه توجه و با آن‌ها همکاری کنند ، تجهیزات لازم مانند غذا ، وسایل گرمایشی و زنجیرچرخ را همراه داشته و در اولین پمپ بنزین سوخت مورد نیاز خود را تامین کنند تا در مواقع مسدود شدن جاده در هنگام بارش برف ، خودرو‌های خود را روشن نگه دارند .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات راهداری استان قم برای خدمت رسانی به زائران جمکران

  تشریح اقدامات راهداری استان قم برای خدمت رسانی به زائران جمکران

  طی هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با ستاد تسهیلات زائرین استان قم ، در هفته‌های گذشته ، دو دستگاه گریدر و یک‌دستگاه غلطک به همراه اپراتورهای مربوطه ، نسبت به تسطیح و کوبش پارکینگ‌های مجاور مسجد مقدس جمکران اقدام کردند .

  |

  تشریح آمار تجمیعی ترددهای نوروزی در محورهای لارستان

  تشریح آمار تجمیعی ترددهای نوروزی در محورهای لارستان

  سهم اداره کل راه و شهرسازی لارستان بیش از ۱ میلیون ۴۷۵ هزار تردد در سفرهای نوروزی بود و محور لار - جهرم و بالعکس توانست با بیش از ۱۸۲ هزار تردد از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ بیشترین میزبانی از مردم را در جاده داشته باشد .

  |

  تشریح اقدامات راهداری استان خوزستان در آستانه تعطیلات نوروزی

  تشریح اقدامات راهداری استان خوزستان در آستانه تعطیلات نوروزی

  استان خوزستان با توجه به شرایط آب و هوایی که دارد یکی از استان‌ها در رده بالای استان‌های مقصد سفر است . سال گذشته ما فقط در بحث راهیان نور در طول سال میزبان ۴ میلیون مسافر بودیم که عمده سفرهای آن‌ها در بهمن ، اسفند و نیمه اول فروردین است .

  |

  نظرات کاربران