در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش آگاهی کودکان با اجرای طرح ایمنی مدارس حاشیه راه ها


  بدون شک دانش آموزان به دلیل ویژگی کودکانه خود قادر به تشخیص خطرهای عبور و مرور جاده ای نیستند بنابراین آموزش مسائل ایمنی و رفتار صحیح ترافیکی به آنها با استفاده از ابزارهای مختلف و همچنین ایمن سازی مسیر تردد به مدارس دارای اهمیت است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان گفت : طرح ایمنی مدارس حاشیه راه ها از سال ۱۳۸۳ آغاز شد و تاکنون در بیش از ۱۰۰۰ مدرسه راهنمایی و ابتدایی دخترانه و پسرانه سطح استان برگزار شده است .

  خداداد مقبلی گفت : از سال ۸۳ تاکنون حدود ۱۰۵ هزار دانش آموز تحت پوشش آموزه های ترافیکی قرار گرفته اند و این طرح در سال تحصیلی جاری نیز ۶۰ باب مدرسه در شمال استان را پوشش می دهد . با توجه به افزایش تصادفات و تلفات در سطح کشور به خصوص در استان کرمان و با توجه به اینکه بخشی از تلفات را عابران پیاده به ویژه افراد زیر ۱۸ سال و محصلان تشکیل می دهند این طرح با افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان توانسته تاثیر بسزایی در کاهش اینگونه تلفات داشته باشد .

  مقبلی ارتقای فرهنگ و آگاهی های ترافیکی بین قشر آسیب پذیر و کاهش تلفات عابران پیاده به ویژه دانش آموزان مدارس حاشیه جاده ها را از اهداف اجرای این طرح عنوان و تصریح کرد : ما معتقدیم بهترین راه فرهنگ سازی اجرای قوانین، مقررات و آموزش صحیح از دوران ابتدایی است . ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها به عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه اقتصادی ، امنیتی و رفاهی در جوامع مختلف مطرح است و دانش‌آموزان نیز به عنوان آسیب‌ پذیرترین گروه از میان عابران پیاده هستند .

  وی افزود : تصادف با دانش‌آموزان بیشتر در مناطقی رخ می‌دهد که سرعت نسبی وسایل نقلیه موتوری بیشتر و مشکل دیدن و دیده شدن برای رانندگان و دانش‌آموزان وجود دارد .

  حسین حیدری یار مسئول اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز گفت : با اجرای این طرح از سال ۸۳ تاکنون تعداد تلفات دانش آموزی در کنار جاده ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است . تصادفات مربوط به کودکان و نوجوانان عابر پیاده در مباحث ایمنی جاده ای از جایگاه مهمی برخوردار است از این رو به دلیل عدم آگاهی و آشنایی کافی از خطرات ترافیکی ، این قشر بیشتر از دیگر کاربران جاده ای در معرض خطر قرار داشته و از گروه های بسیار آسیب پذیر به شمـار می روند .

  حیدری یار تصریح کرد : امسال طرح ایمن سازی با قدرت و جدیت بیشتری پیگیری می شود و برای تعداد ۶۰ باب مدرسه از شهرستان های زرند ، بم ، بافت ، رابر ، زرند ، سیرجان ، نرماشیر ، فهرج ، ریگان و رفسنجان پیش بینی شده که آموزش های آنها هم اکنون در حال اجراست . در این طرح دانش آموزان نسبت به خطرات ناشی از عبور در حاشیه جاده آشنا شده و آموزش های لازم نسبت به حرکت در امتداد جاده و عبور از عرض جاده را به صورت عملی و تئوری ، همراه با نمایش های موزیکال فرا می گیرند .

  حیدری یار گفت : بدون شک دانش آموزان به دلیل ویژگی کودکانه خود قادر به تشخیص خطرهای عبور و مرور جاده ای نیستند بنابراین آموزش مسائل ایمنی و رفتار صحیح ترافیکی به آنها با استفاده از ابزارهای مختلف و همچنین ایمن سازی مسیر تردد به مدارس دارای اهمیت است .
  مطالب مرتبط

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  ناوگان حمل و نقل ما فرسوده است و باید ناوگانی داشته باشیم که جدا از ایمن و استاندارد بودن در شأن مردم و رانندگان کشورمان باشد . با این حال تسهیلات داده شده و نوسازی ناوگان عمومی باید مقرون به صرفه باشد و امیدواریم با همراهی دولت بتوانیم تسهیلاتی ارزان در اختیار بگیریم .

  |

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که محورهای مواصلاتی این استان در مسیر استان های جنوبی و غربی قرار دارد . همچنین در حدود ۲۳ هزار نفر از رانندگان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

  |

  نظرات کاربران