در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نهایی شدن قرارداد اپراتوری بندر چابهار میان سازمان بنادر و شرکت IPGL


  آخوندی در نخستین روز ورود به این کشور در همایش مشترک تجاری‌سازی کریدورها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و هند شرکت کرده و به طرح موضوعاتی از جایگاه هند در برنامه‌های توسعه‌ای آتی وزارت راه و شهرسازی ، اقدامات و برنامه‌های ایران برای توسعه همکاری های فی مابین و اجرایی سازی موافقتنامه ترانزیتی چابهار به صحبت خواهد پرداخت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با هدف شرکت در همایش مشترک تجاری‌سازی کریدورها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و هند و همچنین ملاقات با مقامات هندی در حوزه حمل و نقل در رأس هیاتی بامداد امروز وارد کشور هند شد .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بامداد امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه در رأس هیاتی به منظور شرکت در همایش مشترک تجاری‌سازی کریدورها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و هند وارد دهلی‌نو پایتخت هندوستان شد .

  بر اساس برنامه اعلام شده ، قرار است وزیر راه و شهرسازی در این سفر ضمن ملاقات با مقامات هندی (اعم از وزرای حمل و نقل و کشتیرانی ، راه‌آهن ، بازرگانی و صنعت و اگزیم‌بانک هند) و شرکت در همایش مشترک تجاری‌سازی کریدورها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و هند از زیربناهای حمل و نقل این کشور نیز بازدید کند .

  در این راستا نهایی کردن اسناد و قراردادهای تأمین تجهیزات و لوکوموتیو راه‌آهن ، نهایی کردن قرارداد اپراتوری بندر چابهار توسط سازمان بنادر با شرکت IPGL ، عملیاتی کردن قرارداد سرمایه‌گذاری هند به میزان ۱۵۰ میلیون دلار در طرح توسعه چابهار ، مذاکره برای افزایش خطوط اعتباری هند به ایران تا یک میلیارد دلار و همچنین بازدید از یکی از بنادر موندرا یا بندر هوشمند کاندلا و در صورت امکان بازدید از یک بندر خشک هند جهت تنظیم برنامه همکاری‌های حمل و نقل و ترانزیتی ۲ کشور از دیگر برنامه‌های آخوندی در این سفر سه روزه به شمار می‌رود .

  گفتنی است تدارک ۲۵۰ دستگاه لوکوموتیو دیزل الکتریک GM ، قرارداد تأمین ۱۰۰ هزار تن ریل با شرکت Sail ، قرارداد تأمین ۲۰۰ هزار تن ریل جدید با شرکت جین‌دال ، تدارک ۲۰۰۰ دستگاه سوزن ، ارتقای همکاری جهت شروع عملیات حمل و نقل در کریدور شمال- جنوب و جنوب - غرب ، رایزنی برای زمان برگزاری نشست شورای هماهنگی شمال جنوب در تهران ، ارتقای همکاری‌های علمی و فن‌آورانه ۲ کشور ، مذاکره پیرامون ضرورت پیگیری اجرای موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی ایران ، هند و افغانستان موسوم به چابهار ، یادداشت تفاهم‌نامه تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیون دلاری توسط طرف هندی و مذاکره برای افزایش خط اعتباری تا یک میلیارد ، نهایی کردن قرارداد مشارکت شرکت دولتی ایرکن هند در پروژه ساخت خط ریلی چابهار - زاهدان و همکاری‌های ۲ کشور در تجاری‌سازی کریدورهای ترانزیتی شمال - جنوب ، جنوب - غرب و ... از اهداف اصلی سفر وزیر راه و شهرسازی به هند به شمار می‌رود .

   

   

  همچنین آخوندی در نخستین روز ورود به این کشور در همایش مشترک تجاری‌سازی کریدورها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و هند شرکت کرده و به طرح موضوعاتی از جایگاه هند در برنامه‌های توسعه‌ای آتی وزارت راه و شهرسازی ، اقدامات و برنامه‌های ایران برای توسعه همکاری های فی مابین و اجرایی سازی موافقتنامه ترانزیتی چابهار به صحبت خواهد پرداخت .

  گفتنی است که با توجه به برنامه مشخص شده مسئله اقدامات حقوقی ، تجاری ، عملیاتی ایران برای روان‌سازی ترانزیت موضوع سخنرانی مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، معرفی ظرفیت‌های بندر چابهار (زیربناها ، طرح‌های توسعه‌ای ، تخفیفات و تسهیلات) محور اصلی سخنرانی محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در این همایش خواهد بود .

  همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران از جمله پروژه احداث خط آهن چابهار - زاهدان(۶۱۰ کیلومتر) ، احداث راه‌آهن زاهدان - بیرجند - مشهد(۷۴۰ کیلومتر) و مشارکت در طرح توسعه لجستیک بندر چابهار از دیگر اهداف وزارت راه و شهرسازی در همایش مذکور خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

  |

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  از آن‌جا که سازمان میراث‌فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد ، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است که انتظار می‌رود بعد از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر ، روند پیگیری این موضوع با شتاب بیشتری دنبال شود .

  |

  نظرات کاربران