در حال بارگذاری ...
 • ارسال پیام همدردی دبیر کل آیمو در پی حادثه نفتکش ایرانی


  در بلند مدت انتظار می رود بررسی کاملی از سانحه بعمل آید و نتایج آن و یافته های مربوط به آن به اطلاع آیمو برسد تا ما بتوانیم هر چه در اختیار داریم بکار بگیریم و وقوع سوانح مجدد را به حداقل برسانیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، دبیر کل آیمو (سازمان بین‌المللی دریانوردی) در پی حادثه نفتکش ایرانی و مفقود شدن خدمه آن پیام همدردی داد و برای ارایه کمک های فنی اعلام آمادگی کرد .

  ماندانا منصوریان ، نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در آیمو گفت : دبیر کل آیمو کی تک لیم در پی سانحه تانکر sanchi و مفقود شدن خدمه آن متن پیامی بشرح زیر ارسال کرد :

  " فکر و دعای ما همراه دریانوردانی است که در پی سانحه تانکر سانچی و تصادم آن در آبهای چین همچنان مفقود هستند . مراتب همدردی عمیق خود را به خانواده و دوستداران آنها ابراز مینمایم .

  همچنین لازم میدانم از همه کسانی که در عملیات جستجو و نجات در سطح بین المللی شرکت داشته اند و تلاشهایشان برای اطفا حریق و پاکسازی آلودگی شرکت داشته اند تشکر نمایم .

  ما لحظه به لحظه این سانحه را دنبال و رصد می کنیم . آیمو آمادگی دارد تا هرگونه کمک فنی نیاز باشد را در اختیار بگذارد . در بلند مدت انتظار می رود بررسی کاملی از سانحه بعمل آید و نتایج آن و یافته های مربوط به آن به اطلاع آیمو برسد تا ما بتوانیم هر چه در اختیار داریم بکار بگیریم و وقوع سوانح مجدد را به حداقل برسانیم .

  یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما (ساخت سال ۲۰۰۸ میلادی) که حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی از مبدا بندر عسلویه به کره جنوبی بود ، در محدوده دریایی چین (۱۶۰ مایلی بندر شانگهای چین) با کشتی باری چینی تصادم کرد و بر اثر این اتفاق بلافاصله کشتی نفتکش دچار انفجار و حریق شد . کشتی نفتکش ‌ ۳۲ خدمه داشته است که ۳۰ نفر آن ایرانی و دو نفر تبعه کشور بنگلادش بودند طبق اطلاعات به دست آمده ۴ نفر از خدمه ایرانی دانشجوی دریانوردی بوده‌اند که دوره کارآموزی خود را در این کشتی سپری می‌کردند .
  مطالب مرتبط

  بازدید معاون اول رییس جمهور از فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی

  بازدید معاون اول رییس جمهور از فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی

  طرح توسعه بندر شهید رجایی در سه فاز مدنظر قرار گرفته است که فاز اول این طرح با طول اسکله ۸۷۰ متر ، ۱۰ سال قبل به بهره برداری رسید . فاز ۲ طرح توسعه مربوط به یال های شرقی و غربی با مجموع اسکله هایی به طول ۲۲۰۰ متر است که با نصب تجهیزات مربوطه در این فاز ، در حال حاضر عملا ظرفیت ...

  |

  پیگیری جدی برای نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی در استان هرمزگان

  پیگیری جدی برای نوسازی شناورهای تفریحی و گردشگری سنتی در استان هرمزگان

  علاوه بر تعطیلات نوروزی که به عنوان روزهای اوج سفرهای دریایی محسوب می شود ، بنادر مسافری و ناوگان دریایی باید تمهیدات لازم برای تعطیلات نیمه دوم بهمن نیز بیندیشند و از آمادگی کامل برخوردار باشند .

  |

  نظرات کاربران