در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایجاد ایستگاه های تبادل سفر میان مترو و ایستگاه های راه آهن


  در ایستگاه راه آهن از خط ۳ مترو ، یک کریدور ارتباطی بین این ایستگاه و سالن اصلی سوار و پیاده شدن مسافران بین شهری شرکت راه آهن در حال احداث است که پیش بینی می شود تا آخر سال جاری کار ساخت آن به اتمام برسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طرح اتصال ایستگاه های مترو به ایستگاههای راه آهن در دستور کار شرکت راه آهن قرار گرفته است .

  شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد آن است تا با ایجاد ایستگاه های تبادل سفر در مجاورت ایستگاه های جوانمرد قصاب (خط یک) ، میدان راه آهن (تقاطع خط ۳ با کریدور اصلی شرکت راه آهن به صورت زیرگذر)  و شهرری (خط ۶- طرح توسعه جنوبی این خط) امکان جابجایی مسافران قطارهای بین شهری از طریق خطوط ریلی درون شهری را فراهم سازد .  

  طی مکاتباتی که از سال ۱۳۹۵ با شرکت راه آهن شهری تهران و حومه صورت پذیرفته است ، اجرای طرحی مبنی بر ادامه و توسعه گالری های جنبی موجود در ایستگاه جوانمرد قصاب (از خط یک مترو) و اتصال به ایستگاه حومه ای (جزیره ای) شرکت راه آهن از طریق یک گالری مستقیم ، به منظور تبادل سفر از طریق محوطه ضلع شرقی ایستگاه مترو پیشنهاد و مورد موافقت قرار گرفته است .

  همچنین به تازگی پیشنهاد مشابه دیگری در زمینه ایجاد ایستگاه تبادلی بین ایستگاه شهرری (در تقاطع خطوط یک و ۶ مترو) و پایانه در دست احداث شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که قرار است در همین محدوده ایجاد شود ، مطرح شده است .

  در طرح توسعه ای خط ۶ مترو ، توسعه جنوبی خط از حضرت عبدالعظیم حسنی تا شهرری مد نظر قرار گرفته است .

  در این ایستگاه (شهرری) خطوط یک و ۶ مترو تهران با یکدیگر تلاقی خواهند داشت و ایجاد پایانه مسافری توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در محدوده یاد شده، باعث می شود مسافران بین شهری بتوانند به راحتی از طریق خطوط یک و ۶ مترو به اقصی نقاط پایتخت دسترسی پیدا کنند .

  همچنین در ایستگاه راه آهن از خط ۳ مترو ، یک کریدور ارتباطی بین این ایستگاه و سالن اصلی سوار و پیاده شدن مسافران بین شهری شرکت راه آهن در حال احداث است که پیش بینی می شود تا آخر سال جاری کار ساخت آن به اتمام برسد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران