در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش پروازها به دلیل بالا بودن عمر ناوگان هوایی کشور


  باید با الگوگیری از کشورهای موفق هواپیماهای فرسوده را از رده خارج کرده و به خرید هواپیماهای جدید اقدام کنیم زیرا بازدهی آن را خیلی زودتر از موعد خواهیم دید .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به وضعیت بحرانی برخی ایرلاین ها در کشور ، گفت : افزایش پروازها با خرید هواپیماهای جدید تنها راه خروج از وضعیت فعلی برای ایرلاین ها است .

  محمدرضا رضایی ، با اشاره به مشکلات مالی در ایرلاین ها ، گفت : متاسفانه کمبود هواپیما علی رغم وجود نیروی فنی ، ماهر ، متخصص ، زیرساخت ها ، امکانات و تجهیزات کافی به بروز مشکلات عدیده در ایرلاین ها منجر شده است .

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر اینکه کمبود هواپیما و همچنین بالا بودن عمر ناوگان هوایی کشور به کاهش پروازها منجر شده است ، افزود : تا زمانی که ایرلاین ها نتوانند سهم بیشتری از جابه جایی مسافر داشته باشند به طور حتم برای رفع مشکلات مالی خود همیشه درگیر استقراض هستند .

  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به وضعیت فعلی هواپیمایی هما که در روزهای اخیر مجبور به استقراض از سازمان بنادر برای پرداخت حقوق بازنشستگان خود شده بود گفت : اگر این هواپیمایی و ایرلاین های مشابه آن پروازهای بیشتری در طول روز با داشتن هواپیماهای مناسب داشته باشند به طور حتم دخل و خرجشان با هم همخوانی داشته و نیازی به استقراض ندارند .

  وی با بیان اینکه در حال حاضر عمر ناوگان هوایی کشور بیش از ۲۳ سال است ، گفت : فرسودگی هواپیماها و زمین گیر شدن بسیاری از آن ها به تاخیرهای پروازی و گاها از دست دادن پروازهایی از سوی برخی ایرلاین ها منجر شده که این خود حجم جابه جایی بار و مسافر از ناوگان هوایی کشور را به شدت کاهش داده است .

  رضایی راهکار خروج ایرلاین ها از مشکلات مالی فعلی را در افزایش پروازها به واسطه نوسازی ناوگان هوایی کشور خواند و افزود : باید با الگوگیری از کشورهای موفق هواپیماهای فرسوده را از رده خارج کرده و به خرید هواپیماهای جدید اقدام کنیم زیرا بازدهی آن را خیلی زودتر از موعد خواهیم دید . ایرلاین ها باید به سمت کسب درآمد هدایت شوند اما پیش شرط این موضوع حمایت دولت از آن ها برای خرید هواپیماهای جدید است .

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، یادآور شد : به طور حتم بدون کمک و حمایت های دولتی خروج از شرایط فعلی برای ایرلاین ها ممکن نیست و با ادامه این وضعیت نیز باید هر روز شاهد ورشکستگی یک ایرلاین جدید باشیم .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  با توسعه خوبی که اخیراً در خطوط ریلی انجام شده است ، می‌توان از بسیاری از نقاط کشور برای حمل کالا از حمل‌ونقل ریلی استفاده کرد . در این میان افزایش سرعت حمل بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر راه‌آهن بتواند سرعت حمل کالا را افزایش دهد ، می‌تواند در حمایت از تولید کالای ...

  |

  نظرات کاربران