در حال بارگذاری ...

کتاب مجموعه قوانین ، مقررات و دستورالعمل های مناطق بندری


 

 

نام لاتین کتاب : Rules , Regulations and Guidelines for Port Zones

 

پیشگفتار

با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی بندری از سال ۱۳۷۵ و تعیین سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول این مناطق ، اعمال امور حاکمیتی دولت بر اساس ماده ۲۴ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی به این سازمان تفویض گردیده است . در حال حاضر سازمان بنادر و دریانوردی علاوه بر اجرای تکالیف قانونی و وظایف تخصصی بندری و دریایی ، مسئولیت نظارت کامل بر حسن اجرای قوانین و مقررات در مناطق ویژه اقتصادی بنادر شهید رجایی ، امام خمینی (ره) ، بوشهر ، نوشهر ، امیرآباد و آستارا را به منظور تسهیل و تسریع در کلیه فرآیندها با هدف پشتیبانی و توسعه فعالیت های بازرگانی ، لجستیکی ، تولید و پردازش کالا با ارزش افزوده و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در جهت افزایش توان عملیاتی بنادر عهده دار می باشد .

 

فهرست متون کتاب

 

قوانین

مقررات ، آئین نامه ها و ضوابط

دستورالعمل ها و بخشنامه های مصوب هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی

تصویب نامه های ایجاد مناطق ویژه اقتصادی بندری و الحاقات آن

نقشه های مناطق ویژه اقتصادی بندری

 

تدوین و گردآروی : اداره کل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری

 

ناشر : انتشارات سازمان بنادر و دریانوردی

 

 
مطالب مرتبط

ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

|

لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

از آن‌جا که سازمان میراث‌فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد ، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است که انتظار می‌رود بعد از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر ، روند پیگیری این موضوع با شتاب بیشتری دنبال شود .

|

نظرات کاربران