در حال بارگذاری ...
 • کتاب مجموعه قوانین ، مقررات و دستورالعمل های مناطق بندری


   

   

  نام لاتین کتاب : Rules , Regulations and Guidelines for Port Zones

   

  پیشگفتار

  با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی بندری از سال ۱۳۷۵ و تعیین سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول این مناطق ، اعمال امور حاکمیتی دولت بر اساس ماده ۲۴ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی به این سازمان تفویض گردیده است . در حال حاضر سازمان بنادر و دریانوردی علاوه بر اجرای تکالیف قانونی و وظایف تخصصی بندری و دریایی ، مسئولیت نظارت کامل بر حسن اجرای قوانین و مقررات در مناطق ویژه اقتصادی بنادر شهید رجایی ، امام خمینی (ره) ، بوشهر ، نوشهر ، امیرآباد و آستارا را به منظور تسهیل و تسریع در کلیه فرآیندها با هدف پشتیبانی و توسعه فعالیت های بازرگانی ، لجستیکی ، تولید و پردازش کالا با ارزش افزوده و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در جهت افزایش توان عملیاتی بنادر عهده دار می باشد .

   

  فهرست متون کتاب

   

  قوانین

  مقررات ، آئین نامه ها و ضوابط

  دستورالعمل ها و بخشنامه های مصوب هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی

  تصویب نامه های ایجاد مناطق ویژه اقتصادی بندری و الحاقات آن

  نقشه های مناطق ویژه اقتصادی بندری

   

  تدوین و گردآروی : اداره کل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری

   

  ناشر : انتشارات سازمان بنادر و دریانوردی

   

   
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت افتتاح خط کشتیرانی بوشهر - قطر

  تشریح آخرین وضعیت افتتاح خط کشتیرانی بوشهر - قطر

  در حال حاضر تردد از بوشهر به قطر از طریق خط مسافری انجام می شود اما سایز کشتی ها کوچک است و زمان بندی مشخصی ندارد ، بنابراین قصد داریم با با ایجاد خط و زمان بندی درست از بوشهر به قطر خط کشتیرانی بوشهر به قطر را تا پایان سال جاری جهت تردد کشتی های رو-رو افتتاح کنیم .

  |

  توسعه و احداث خطوط انتقال روغن خوراکی در بندر امام خمینی (ره)

  توسعه و احداث خطوط انتقال روغن خوراکی در بندر امام خمینی (ره)

  پروژه مذکور با ظرفیت اسمی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و با ارزش ۶۰ میلیارد ریال در صورت بهره برداری ، ۱۳۵ نفر فرصت شغلی جدید فراهم می کند . تعداد ۳۲ مخزن نگهداری روغن خوراکی جمعا به ظرفیت ۸۳ هزار تن به ظرفیت این مجتمع بندری افزوده می شود .

  |

  تعیین پهنه‌ها و مراکز لجستیکی کشور بر پایه کار دقیق کارشناسی و مدل های ریاضی

  تعیین پهنه‌ها و مراکز لجستیکی کشور بر پایه کار دقیق کارشناسی و مدل های ریاضی

  در حال حاضر رویکرد مدیریت زنجیره تأمین در حال تبدیل شدن به یک رابطه بسیار عالی در تجزیه‌وتحلیل رقابت‌پذیری بندری است . با یکپارچگی کاربران نهایی از طریق تأمین‌کنندگان اصلی فرایند کسب‌وکار کلیدی که محصولات ، خدمات و اطلاعات را ارائه می‌دهند سر و کار دارد و این یکپارچگی ...

  |

  پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی برای عدم افزایش نرخ سوخت شناورها

  پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی برای عدم افزایش نرخ سوخت شناورها

  افزایش نرخ سوخت شناورها مسئله پنهانی نیست و سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری های لازم را در این خصوص در دستور کار قرار داده است ، اما مسئله ای که باید به آن اشاره داشت این است که تعیین نرخ سوخت شناورها در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی نیست و نیازمند همراهی دستگاه های متولی ...

  |

  نظرات کاربران