در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی


  سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی که در دو دوره‌ی قبل با عنوان همایش شهرسازی ریل‌پایه برگزار گردید ، به تاکید بر محورهای دو همایش قبل پرداخته خواهد شد و اقداماتی که تا کنون انجام شده است شرح داده می‌شود و در انتها فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه خواهد شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، ایران در انتقال از دوره روستانشینی به شهر نشینی طی دهه های اخیر با چالشهای عمیق و اساسی رو به رو شده است . به طوری که بسیاری از مبانی ارزشی سرمایه‌های معنوی و مادی و  از جمله سرمایه‌های بین‌نسلی کشور در معرض تهدید قرار گرفته است . یکی از جنبه‌های مهم این چالش‌ها تهدیدات کالبدی در شهرها و نواحی پیرامونی است که به شکل سکونت‌گاه‌های نامناسب و غیر رسمی بروز نموده است . رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی این ویژگی را دارد که در عین حال که ارزش‌های فرادست جامعه از جمله انسان‌مداری و سایر ارزش‌های انسانی را در بر دارد از راهکارها و شاخصه‌های بارز کالبدی نیز برخوردار است به عبارت دیگر توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی می تواند رویکرد مهمی در حفظ و ارتقاء ارزشی کشور در عین برخورداری از کالبدی سزاوار زندگی انسان‌های این مرز و بوم بوده در عین حال به توسعه اقتصادی جامعه نیز یاری رساند .

  سومین همایش توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی که در دو دوره‌ی قبل با عنوان همایش شهرسازی ریل‌پایه برگزار گردید ، به تاکید بر محورهای دو همایش قبل پرداخته خواهد شد و اقداماتی که تا کنون انجام شده است شرح داده می‌شود و در انتهای فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه خواهد شد .

  لازم به ذکر است که با توجه به زمان اندکی که تا برگزاری این همایش فرصت باقیست ، کمیته علمی و اجرایی ، عدم دریافت مقالات علمی در این زمینه را تصویب نمود و یقینا در همایش چهارم ، فرصت ارسال مقالات علمی و داوری آن برای متخصصین عزیز ، فراهم خواهد گردید .

  موضوعات مورد طرح :

   روش های تسریع در اجرای TOD

   آیا مسئله ترافیک کلان شهرها را باید حل کرد ؟

   TOD ایده آل و حداقل

   آیا تراکم خوب است یا بد ؟

   آیا فضای کافی در کلان شهرها برای ایجاد TOD وجود دارد ؟

   آیا TOD هزینه بر است ؟

  دبیرخانه : تهران ، میدان آرژانتین ، ابتدای بلوار آفریقا، ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، طبقه ۹ شمالی ، معاونت حمل و نقل

  شماره تماس : ۸۸۶۴۶۱۰۱-۰۲۱

  پست الکترونیک : rbudconf.info@gmail.com
  مطالب مرتبط

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در بخش دوم مصاحبه پیرامون حقوق شهروندی با دکتر پشت مشهدی به اقدامات عملی انجام شده و طرح هایی که در دست انجام است پرداختیم . ...

  |

  ظرفیت کرمانشاه جهت ایجاد بندرخشک ‎

  ظرفیت کرمانشاه جهت ایجاد بندرخشک ‎

  ایجاد بند خشک می‌تواند کرمانشاه را به یک مرکز مهم مبادلاتی در غرب کشور تبدیل کند و به رونق اقتصادی بیشتر استان و همچنین ایجاد اشتغال کمک کند .

  |

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  مشارکت و سرمایه‌گذاری آذربایجان در ساخت و توسعه راه‌آهن رشت - آستارا نشان از انگیزه بالای این کشور برای راه‌اندازی کریدور شمال - جنوب و رفع حلقه‌های مفقوده این کریدور است . آمادگی که امروز در میان اعضای مهم کریدور شمال - جنوب وجود دارد ، طی سال‌های اخیر کم‌نظیر است .

  |

  نظرات کاربران