در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حذف قطارهای عادی از شبکه ریلی محور جنوب


  در مسیر اهواز به تهران علاوه بر قطارهای قبلی ، یک قطار چهارتخته لوکس فدک که بهترین نوع قطاری هست که هم اکنون در شبکه ریلی ایران فعالیت می کند در این مسیر ایجاد شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن جنوب گفت : قطار عادی از فردا از شبکه ریلی محور جنوب حذف و قطار لوکس ترکیبی ۶ و ۴ تخته جایگزین آن می شود .

  عبدالکریم درویش زاده ظهر امروز در نشست هم اندیشی روسای ادارات آموزش و تحقیقات راه آهن جمهوری اسلامی در سالن مرکز کنترل راه آهن جنوب اظهار کرد : تعداد قطارهای ما در حال حاضر محدود است و دو قطار به سمت مشهد داریم که یک قطار به صورت یک روز در میان است و یک قطار هم هر روز به سمت مشهد می رود . در صورت وجود تقاضا از جانب مردم برای سفر به مشهد می توانیم قطارهای روزانه را افزایش می دهیم .

  مدیرکل راه آهن جنوب تصریح کرد : همانطور که به مردم خوزستان قول دادیم قطار عادی از شبکه ریلی محور جنوب حذف و قطار لوکس ترکیبی ۶ و ۴ تخته جایگزین آن می شود و از فردا فعالیت خود را شروع می کند .

  درویش زاده اضافه کرد : در مسیر اهواز به تهران علاوه بر قطارهای قبلی ، یک قطار چهارتخته لوکس فدک که بهترین نوع قطاری هست که هم اکنون در شبکه ریلی ایران فعالیت می کند در این مسیر ایجاد شده است .

  وی با بیان اینکه این قطار یک روز در هفته حرکت دارد و باز در صورت وجود تقاضا ابتدا به صورت یک روز در میان و سپس هر روزه می شود ، گفت : در ایام نوروز متناسب با تقاضا ، قطار اضافه می شود و علاوه بر آن قطار گردشگری را در ایام نوروز خواهیم داشت .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  نظرات کاربران