در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداری


  با توجه به ضرورت تداوم هر ساله برگزاری مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ و نقل ، رانندگان و راهداران ، از همه پیشکسوتان ، فعالان ، همکاران و صاحب‌نظران تقاضا داریم جهت ارتقای کیفی این مراسم ، پیشنهادها و دیدگاه‌های خود را به دفتر روابط‌ عمومی ارسال نمایند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ و‌ نقل ، رانندگان و راهداری با حضور بیش از یک هزار نفر از مسئولین عالی‌رتبه کشوری و لشگری فعالان و پیشکسوتان حوزه حمل‌ و نقل جاده‌ای و راهداری ، نمایندگانی از بخش‌های خصوصی ، مسئولین تشکل‌های صنفی حمل‌ و نقل و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خدمات بخش حمل‌ و نقل ، در سالن همایش بین المللی رازی تهران برگزار می‌شود .

  ناصر رزاق‌منش مدیرکل روابط‌ عمومی این سازمان ضمن تبریک هفته حمل‌ و‌ نقل ، رانندگان و راهداری با بیان این مطلب اظهار داشت : این مراسم با هدف ارج نهادن به خدمات فعالان بخش حمل و نقل جاده‌ای و راهداری ، همچنین پیشکسوتان ، با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی ، وزرای محترم سابق این وزارتخانه در سه دهه پس از انقلاب اسلامی مدیران ستادی و استانی ، مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی مرتبط با خدمات بخش حمل و نقل و راهداری و تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای ، روز یکشنبه ۲۶ آذر سال‌جاری از ساعت ۱۴:۳۰ لغایت ۱۸ در سالن همایش‌های بین المللی رازی برگزار می‌شود .

  وی با اشاره به محورهای این مراسم ، افزود : در این مراسم تجلیل از رانندگان نمونه ناوگان حمل‌ و نقل عمومی جاده‌ای ، به نمایندگی از سوی جامعه تلاشگر رانندگان ، منتخبین راهداران ، از ادارات کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای سراسر کشور همچنین فعالان و سرمایه‌گذاران برجسته در حوزه حمل‌ و نقل و راهداری ، همچنین تقدیر از خانواده‌‌های  راهدارانی که در یک سال گذشته در حین انجام مأموریت و خدمت ، دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافته‌اند، در دستور کار قرار دارد .

  رزاق‌منش گفت : یقین داریم که در این فرصت گرانقدر بسیاری از گروه‌ها و قشرهای کاری مرتبط با حمل و نقل ، شایسته قدردانی و تجلیل هستند . اما به لحاظ محدودیت‌های زمانی و مکانی این امکان میسر نیست تا از همه‌ آنها تجلیل شود ، گرچه همه آنها از نظر ما برتر و شایسته تقدیر هستند اما به ناچار رکن اصلی تقدیر که فلسفه وجودی این هفته نیز بر پایه تلاش آنها شکل گرفته (رانندگان و راهداران) ، است .

  مدیر کل روابط‌ عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تأکید بر این که مشابه مراسم فوق در تمامی ادارات کل راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای استان‌ها در ایام هفته یادشده به صورت مفصل برگزار و منتخبین بخش مورد تجلیل قرار خواهند گرفت ، تصریح کرد : با توجه به ضرورت تداوم هر ساله برگزاری مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ و نقل ، رانندگان و راهداران ، از همه پیشکسوتان ، فعالان ، همکاران و صاحب‌نظران تقاضا داریم جهت ارتقای کیفی این مراسم ، پیشنهادها و دیدگاه‌های خود را به دفتر روابط‌ عمومی ارسال نمایند .

  یادآور می‌شود ، فلسفه ۲۶ آذر که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز حمل‌ و نقل و رانندگان نام گرفته ، بر مبنای مجاهدت و تلاش جهادگونه رانندگان و فعالان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای در سال ۱۳۶۲ به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) برای تخلیه بنادر از کالاهای استراتژیک و مایحتاج مردم در دوران دفاع مقدس بوده است که به همت و پیگیری متولیان امر در سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای ، در تقویم کشور ثبت شده است و ۱دی نیز به عنوان شروع اولین روز زمستان و اوج تلاش و فداکارای و آمادگی راهداران برای نگه‌داری راه‌ها و باز نگه داشتن آنهاست که بر اساس سنت همه ساله از این روز نمادین به عنوان روز راهدار یاد می‌شود .

  لذا فاصله ۲۶ آذر تا ۱ دی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تحت عنوان «هفته حمل‌ و نقل ، رانندگان و راهداری» قرار و تعیین گردیده و با بزرگداشت آن ، برای حفظ جایگاه تاریخی و معرفی خدمات بخش همواره تلاش می‌گردد . ​
  مطالب مرتبط

  به روز شدن صنعت حمل و نقل جاده ‌ای منوط به علت یابی امور و آسیب شناسی موارد و رفع معضلات و ارتقا ظرفیت ها است و در غیر اینصورت ، تمرکز بر تخلفات و نارسایی ها که معلول بوده بدون رفع علت ها ، ما را در چرخه‌ غفلت از حل و رفع اساسی موضوعات خواهد انداخت .

  |

  خراسان شمالی به عنوان استانی محروم در شاخص های کل کشور است و سعی شده در اعتبارات سفر این عقب ماندگی جبران شود . ۴ هزار میلیارد تومان در این سفر برای راه ها پیش بینی شده که به جز اعتبارات ملی است و قطعا می تواند تحول بزرگی در حوزه راه خراسان شمالی ایجاد کند و این میزان بعلاوه ...

  |

  ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای راه های استان خراسان شمالی در نظر گرفته شده است که این میزان اعتبار به جز پروژه های ملی است که در پروژه های مختلف استان دیده شده است .

  |

  ۱۳۰ کیلومتر ارتقاء کیفی روکش آسفالت راه های فرعی و روستایی استان با اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد ریال و رفع ۳۵ نقطه پر تصادف در سطح استان با اعتبار ۹۵۰ میلیارد ریال ، از طرح هایی بود که معاون وزیر آن ها را افتتاح کرد .

  |

  قبلا خود صنف قیمت گذاری را براساس خدمات رسانی مشخص می کرد ولی در حال حاضر براساس یک عدد معین برای همه صورت می گیرد .

  |

  نظرات کاربران