در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته


  بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌‌ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از آغاز فعالیت دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته به مدت سه روز در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت : این نمایشگاه محلی برای بیان دستاوردها و عملکردها و ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ۲ بخش خصوصی و دولتی بوده و در عین حال نیز مکانی برای تقارب اندیشه‌ها و ارائه راهکارها به ویژه در بخش تأمین مالی به شمار می‌رود .

  سیدقاسم بی‌نیاز در خصوص بازگشایی دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته از امروز در محل مصلی امام خمینی (ره) بیان کرد : در این نمایشگاه ۲۰۵ شرکت حضور دارند که نزدیک به ۸۰ درصد آنها شرکت‌های خصوصی در حوزه‌های مختلف هستند .

  وی در ادامه با بیان اینکه احداث و توسعه انواع راه اعم از جاده‌ای ، ریلی ، راهداری ، ماشین آلات و تجهیزات ، هوایی ، بندری و همچنین تعدادی شرکت‌های خارجی در حوزه ماشین آلات در این نمایشگاه حضور دارند گفت : همچنین کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف اعم از فرآیند ساخت ،‌ تعمیر و نگهداری ،‌ اقتصاد مقاومتی ، روسازی راه‌ها و فناوری‌های نوین نیز در این نمایشگاه برگزار می‌شود .

  به گفته بی‌نیاز بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) نیز به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی  در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در ادامه راه‌اندازی سامانه بارنامه بین‌المللی به صورت مکانیزه (با هدف حذف خطای نیروی انسانی)، بهره برداری از سامانه بازارگاه‌هایی الکترونیکی حمل و نقل جاده‌ای کالا (سامانه هوشمند مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه ناوگان) و راه‌اندازی تلویزیون تخصصی حمل و نقل (شبکه های اینترنتی) را از رویدادهای ویژه نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته دانست .

  بی‌نیاز در پایان خاطرنشان کرد : امروز یادآورد صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در بحبوحه جنگ تحمیلی در سال ۶۲ است که باعث ایجاد یک حماسه بزرگ توسط رانندگان و خانواده‌های بزرگ حمل و نقل کشور شد .
  مطالب مرتبط

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  عزم و اراده محکم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان و کامیونداران

  وقتی برای شرکت حمل و نقلی که در روز سه تا چهار بارنامه صادر می‌کند ، صرفه اقتصادی نداشته باشد به جای ۸ درصد کمیسیون قانونی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمیسیون دریافت می‌کند . این ساختار باید اصلاح شود و اجزای حمل و نقل در جایگاه اصلی خودشان تعریف شوند .

  |

  ضرورت تهیه سند برنامه جامع نیروی انسانی توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها

  ضرورت تهیه سند برنامه جامع نیروی انسانی توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها

  سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته وزارت راه و شهرسازی در این راستا می‌بایست سند برنامه جامع نیروی انسانی را تهیه و تدوین کرده و طی برنامه‌های پنج‌ساله ، چشم‌انداز آینده نیروی انسانی مورد نیاز را ترسیم نمایند و براساس این برنامه مجوزهای جذب نیروهای مورد نظر از سازمان امور اداری ...

  |

  وزارت راه و شهرسازی پیشرو در راه اندازی میز خدمت

  وزارت راه و شهرسازی پیشرو در راه اندازی میز خدمت

  در بهمن سال ۹۶ و در ارزیابی صورت گرفته پس از ابلاغ میز خدمت تنها وزارتخانه‌ای که میز خدمت آن راه‌اندازی و به ارائه سرویس پرداخته بود ، وزارت راه و شهرسازی بود که نشان می دهد این مجموعه در این امر پیشرو بوده است .

  |

  افزایش ریسک تصادفات و توسعه خودرو محوری با عدم پیگیری استراتژی‌های حمل و نقل

  افزایش ریسک تصادفات و توسعه خودرو محوری با عدم پیگیری استراتژی‌های حمل و نقل

  طبق نظر کارشناسان بعد از نفت بیشترین درامد ایران باید از طریق ترانزیت باشد ؛ اما مشاهده می‌شود که ضوابط و قوانینی تصویب می‌شود که ناوگان جاده‌ای در مرزها و گمرکات معطل می‌مانند و این مساله مانع از تقویت ترانزیت کشور می‌شود .

  |

  برگزاری مستمر جلسات کمیسیون رسیدگی به تخلف شرکت‌های حمل و نقل استان فارس

  برگزاری مستمر جلسات کمیسیون رسیدگی به تخلف شرکت‌های حمل و نقل استان فارس

  در حال حاضر بخش حمل ونقل جاده‌ای کالا و مسافر استان با فعالیت قریب به ۶۱ هزار راننده حرفه‌ای حمل و نقل جاده‌ای کالا ، نفتکش‌ها و مسافربری و همچنین بیش از ۴۱ هزار دستگاه انواع ناوگان باری و حمل و نقل عمومی (مسافربری) رتبه نخست کشور را داراست .

  |

  نظرات کاربران