در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته


  بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌‌ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از آغاز فعالیت دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته به مدت سه روز در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت : این نمایشگاه محلی برای بیان دستاوردها و عملکردها و ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ۲ بخش خصوصی و دولتی بوده و در عین حال نیز مکانی برای تقارب اندیشه‌ها و ارائه راهکارها به ویژه در بخش تأمین مالی به شمار می‌رود .

  سیدقاسم بی‌نیاز در خصوص بازگشایی دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته از امروز در محل مصلی امام خمینی (ره) بیان کرد : در این نمایشگاه ۲۰۵ شرکت حضور دارند که نزدیک به ۸۰ درصد آنها شرکت‌های خصوصی در حوزه‌های مختلف هستند .

  وی در ادامه با بیان اینکه احداث و توسعه انواع راه اعم از جاده‌ای ، ریلی ، راهداری ، ماشین آلات و تجهیزات ، هوایی ، بندری و همچنین تعدادی شرکت‌های خارجی در حوزه ماشین آلات در این نمایشگاه حضور دارند گفت : همچنین کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف اعم از فرآیند ساخت ،‌ تعمیر و نگهداری ،‌ اقتصاد مقاومتی ، روسازی راه‌ها و فناوری‌های نوین نیز در این نمایشگاه برگزار می‌شود .

  به گفته بی‌نیاز بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) نیز به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی  در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در ادامه راه‌اندازی سامانه بارنامه بین‌المللی به صورت مکانیزه (با هدف حذف خطای نیروی انسانی)، بهره برداری از سامانه بازارگاه‌هایی الکترونیکی حمل و نقل جاده‌ای کالا (سامانه هوشمند مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه ناوگان) و راه‌اندازی تلویزیون تخصصی حمل و نقل (شبکه های اینترنتی) را از رویدادهای ویژه نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته دانست .

  بی‌نیاز در پایان خاطرنشان کرد : امروز یادآورد صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در بحبوحه جنگ تحمیلی در سال ۶۲ است که باعث ایجاد یک حماسه بزرگ توسط رانندگان و خانواده‌های بزرگ حمل و نقل کشور شد .
  مطالب مرتبط

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  دولت خدمتگزار یا دولت فرصت پرداز

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در بخش دوم مصاحبه پیرامون حقوق شهروندی با دکتر پشت مشهدی به اقدامات عملی انجام شده و طرح هایی که در دست انجام است پرداختیم . ...

  |

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  در طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسعه ریلی کشور بعد از اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی ، اتصال پنج مرکز دیگر استان در اولویت قرار می‌گیرد که اتصال استان اردبیل به خط‌آهن سراسری یکی از مهمترین طرح‌ها است .

  |

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  امضا پروتکل‌ گمرکی جدید در دومین اجلاس وزرای کریدور شمال - جنوب

  مشارکت و سرمایه‌گذاری آذربایجان در ساخت و توسعه راه‌آهن رشت - آستارا نشان از انگیزه بالای این کشور برای راه‌اندازی کریدور شمال - جنوب و رفع حلقه‌های مفقوده این کریدور است . آمادگی که امروز در میان اعضای مهم کریدور شمال - جنوب وجود دارد ، طی سال‌های اخیر کم‌نظیر است .

  |

  نظرات کاربران