در حال بارگذاری ...
 • آغاز دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته


  بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌‌ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی از آغاز فعالیت دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته به مدت سه روز در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت : این نمایشگاه محلی برای بیان دستاوردها و عملکردها و ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ۲ بخش خصوصی و دولتی بوده و در عین حال نیز مکانی برای تقارب اندیشه‌ها و ارائه راهکارها به ویژه در بخش تأمین مالی به شمار می‌رود .

  سیدقاسم بی‌نیاز در خصوص بازگشایی دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته از امروز در محل مصلی امام خمینی (ره) بیان کرد : در این نمایشگاه ۲۰۵ شرکت حضور دارند که نزدیک به ۸۰ درصد آنها شرکت‌های خصوصی در حوزه‌های مختلف هستند .

  وی در ادامه با بیان اینکه احداث و توسعه انواع راه اعم از جاده‌ای ، ریلی ، راهداری ، ماشین آلات و تجهیزات ، هوایی ، بندری و همچنین تعدادی شرکت‌های خارجی در حوزه ماشین آلات در این نمایشگاه حضور دارند گفت : همچنین کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف اعم از فرآیند ساخت ،‌ تعمیر و نگهداری ،‌ اقتصاد مقاومتی ، روسازی راه‌ها و فناوری‌های نوین نیز در این نمایشگاه برگزار می‌شود .

  به گفته بی‌نیاز بخش‌های دولتی و خصوصی ( که به طور اختصاصی به بخش احداث تعلق دارند) نیز به معرفی پروژه‌های اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های راه و شهرسازی  در نمایشگاه خواهند پرداخت .

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در ادامه راه‌اندازی سامانه بارنامه بین‌المللی به صورت مکانیزه (با هدف حذف خطای نیروی انسانی)، بهره برداری از سامانه بازارگاه‌هایی الکترونیکی حمل و نقل جاده‌ای کالا (سامانه هوشمند مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه ناوگان) و راه‌اندازی تلویزیون تخصصی حمل و نقل (شبکه های اینترنتی) را از رویدادهای ویژه نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته دانست .

  بی‌نیاز در پایان خاطرنشان کرد : امروز یادآورد صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در بحبوحه جنگ تحمیلی در سال ۶۲ است که باعث ایجاد یک حماسه بزرگ توسط رانندگان و خانواده‌های بزرگ حمل و نقل کشور شد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست هماهنگی کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده‌‌ای میان ایران و عراق

  برگزاری نشست هماهنگی کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده‌‌ای میان ایران و عراق

  مقارن با ایام اربعین حسینی و آمار بالای جابه‌جایی زائران از پایانه‌های مرزی به کشور عراق ، نیاز به انجام هماهنگی‌هایی در حوزه جابه‌جایی و تردد ایمن و روان مسافران است که در این نشست پیش‌بینی شده است .

  |

  انجام ۳۲ درصد از کل تعمیرات چرخ و محور واگن کشور در راه آهن اراک

  انجام ۳۲ درصد از کل تعمیرات چرخ و محور واگن کشور در راه آهن اراک

  اراک در زمینه تعمیرات اساسی واگن باری پس از استان اصفهان رتبه دوم را در کشور دارد . همچنین راه‌آهن اراک با تعمیر شش هزار و ۶۲۶ مورد چرخ و محور واگن در شش ماهه امسال رتبه نخست این تعمیرات را در کشور به دست آورده است .

  |

  اهمیت برنامه‌ریزی و طراحی شهری در راستای توسعه حمل‌ونقل همگانی

  اهمیت برنامه‌ریزی و طراحی شهری در راستای توسعه حمل‌ونقل همگانی

  یکی از نکات بارز و کلیدی در این کارگاه ضرورت تهیه استراتژی جهت برنامه‌ریزی حمل‌ونقل یکپارچه در تعامل با طرح‌های توسعه عمران شهری بود که از طریق پیاده‌سازی اصول توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل همگانی قابل اجراست .

  |

  نظرات کاربران