در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بحران لجستیک در فروشگاه‌های اینترنتی ایران


  یک لجستیک با کیفیت ، به روز و دقیق اعتبار یک فروشگاه اینترنتی را چندبرابر خواهد کرد . پس ضروری است که فروشگاه‌های اینترنتی به خدمات لجستیک فروشگاه اینترنتی خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده دهند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ فروش در دنیای آنلاین کار سختی نیست اما کار زمانی سخت می‌شود که باید کالای خریداری شده را با رعایت اصول و استانداردهای بین‌المللی به دست مشتری برسانید .

  این روزها فروشگاههای آنلاین ایرانی همزمان با تغییر گرایش نسل جدید به خرید از سایت‌ها ، با سیل عظیمی از کلیک روبرو شده‌اند و این چیزی است که بسیاری از استارتاپ‌ها آرزوی آن را دارند . همین موضوع باعث شده که افراد زیادی برای فروش محصولات خود ، اقدام به راه‌اندازی سایت‌های فروش اینترنتی کنند ؛ بدون اینکه عامل مهم موفقیت در این کسب و کار ، یعنی بحث لجستیک و همکاری با شرکت‌های متخصص در بسته‌بندی و ارسال کالا به دست خریدار را در نظر بگیرند .

  اخیرا فروشگاه‌های ایرانی با کپی برداری از رخداد حراجی آنلاین آمریکایی (جمعه سیاه) دست به تبلیغات گسترده فروش زدند ؛ اما ظاهرا بدون برنامه‌ریزی اصولی خود را برای این حجم از مشتری آماده نکرده بودند . همین امر باعث اخلال در سیستم‌های اجرایی و نارضایتی گسترده خریداران گردید .

  در حال حاضر این سایت‌ها یا به عبارتی فروشگاه‌های اینترنتی با بحران عظیم لجستیک روبرو شده و نتوانسته‌اند رضایت مشتری را به نحو احسن جلب کنند .

  تاخیر در ارسال سفارش ، نوعی مشتری آزاری است که باعث می‌شود تا کاربران در خریدهای بعدی نسبت به فروشگاه‌های آنلاین دچار تردید شده و ترجیح دهند کالا را گران‌تر اما سریع‌تر و به صورت فیزیکی به دست بیاورند .

  علت این امر را می توان در عدم همکاری این شرکت‌ها با شرکت‌های لجستیکی طرف سوم دانست . شرکت‌های لجستیکی طرف سوم ، همه خدمات انبارداری محصول تا بسته‌بندی و ارسال به دست مشتری را به صورت مستقل برای فروشگاه‌های اینترنتی انجام می دهند تا صاحبان سایت‌های فروش آنلاین ، دغدغه‌ای جز مسئله فروش خود نداشته باشند .

   

   

  برخی از مهمترین مشکلات لجستیکی که امروزه فروشگاه‌های آنلاین با آن مواجه‌اند :

  •  پشت خط ماندن طولانی کاربران برای رهگیری سفارش به دلیل تعریف غلط سیستم

  •  هنگ کردن نرم افزار آنلاین برای رهگیری و عدم دسترسی به وضعیت واقعی سفارش کالا

  •  عقب بودن و آپدیت نبودن ماژول رهگیری سفارش ، علی رغم تبلیغات فراوان درباره نرم‌افزارهای پشتیبانی آنلاین

  •  عدم سینک بودن اپراتور انباردار با مسئول ارسال سفارش و پیکِ آورنده کالا

  •  تاخیر بیش از یک هفته در ارسال کالا به دلیل حجم بالای سفارشات

  •  مجبور کردن پیک‌ها به بردن کالای بیش از اندازه و بیش از تایم وعده داده شده

  •  آفلاین شدن ارسال سفارشات و عدم پیگیری فروشگاه برای ارسال به موقع کالا

  •  بسته بندی نامناسب محصول و عدم رعایت اصل تکریم مشتری

  یک لجستیک با کیفیت ، به روز و دقیق اعتبار یک فروشگاه اینترنتی را چندبرابر خواهد کرد . پس ضروری است که فروشگاه‌های اینترنتی به خدمات لجستیک فروشگاه اینترنتی خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده دهند . این اهمیت ویژه برای فروشگاه‌های کوچک ، متوسط و یا بزرگ اگر به معنی ایجاد یک سامانه لجستیک مستقل باشد ، می‌تواند صدها برابر اصل خدمت هزینه‌بر باشد .

  برون‌سپاری خدمات لجستیک فروشگاه‌های اینترنتی به یک شرکت لجستیکی باعث خواهد شد با اطمینان از انجام انبارداری ، بسته‌بندی و ارسال کالا ، بتوانند تمام انرژی خودتان را صرف بازاریابی و توسعه فروش کنند . علاوه بر این ، با اتخاذ این رویکرد بار مالی و مسئولیتی قابل توجهی از دوش مدیریت کسب‌وکار آنلاین برداشته خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ، فرودگاهی و لجستیک ، با وجود مزیت های منحصر به فرد منطقه آزاد و ویژه در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی ، موجب هم افزایی در دستاوردهای این صنایع و رونق اقتصادی چشمگیری خواهد شد .

  |

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  بنادر و ستاد باید طرح‌های توسعه‌ای در بنادر را مرتب ارزیابی و ممیزی کنند و نکات مربوط به پدافند غیر عامل را در این طرح ببیند و لحاظ کنند .

  |

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  ساختار سند راهبردی بخش حمل و نقل کشور

  ساختار سند راهبردی بخش حمل و نقل کشور

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در نشست خبری معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ، مهدی صفری مقدم مدیرکل دفتر طرح جامع این معاونت به تشریح ساختار سند ...

  |

  نظرات کاربران