در حال بارگذاری ...
 • بحران لجستیک در فروشگاه‌های اینترنتی ایران


  یک لجستیک با کیفیت ، به روز و دقیق اعتبار یک فروشگاه اینترنتی را چندبرابر خواهد کرد . پس ضروری است که فروشگاه‌های اینترنتی به خدمات لجستیک فروشگاه اینترنتی خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده دهند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ فروش در دنیای آنلاین کار سختی نیست اما کار زمانی سخت می‌شود که باید کالای خریداری شده را با رعایت اصول و استانداردهای بین‌المللی به دست مشتری برسانید .

  این روزها فروشگاههای آنلاین ایرانی همزمان با تغییر گرایش نسل جدید به خرید از سایت‌ها ، با سیل عظیمی از کلیک روبرو شده‌اند و این چیزی است که بسیاری از استارتاپ‌ها آرزوی آن را دارند . همین موضوع باعث شده که افراد زیادی برای فروش محصولات خود ، اقدام به راه‌اندازی سایت‌های فروش اینترنتی کنند ؛ بدون اینکه عامل مهم موفقیت در این کسب و کار ، یعنی بحث لجستیک و همکاری با شرکت‌های متخصص در بسته‌بندی و ارسال کالا به دست خریدار را در نظر بگیرند .

  اخیرا فروشگاه‌های ایرانی با کپی برداری از رخداد حراجی آنلاین آمریکایی (جمعه سیاه) دست به تبلیغات گسترده فروش زدند ؛ اما ظاهرا بدون برنامه‌ریزی اصولی خود را برای این حجم از مشتری آماده نکرده بودند . همین امر باعث اخلال در سیستم‌های اجرایی و نارضایتی گسترده خریداران گردید .

  در حال حاضر این سایت‌ها یا به عبارتی فروشگاه‌های اینترنتی با بحران عظیم لجستیک روبرو شده و نتوانسته‌اند رضایت مشتری را به نحو احسن جلب کنند .

  تاخیر در ارسال سفارش ، نوعی مشتری آزاری است که باعث می‌شود تا کاربران در خریدهای بعدی نسبت به فروشگاه‌های آنلاین دچار تردید شده و ترجیح دهند کالا را گران‌تر اما سریع‌تر و به صورت فیزیکی به دست بیاورند .

  علت این امر را می توان در عدم همکاری این شرکت‌ها با شرکت‌های لجستیکی طرف سوم دانست . شرکت‌های لجستیکی طرف سوم ، همه خدمات انبارداری محصول تا بسته‌بندی و ارسال به دست مشتری را به صورت مستقل برای فروشگاه‌های اینترنتی انجام می دهند تا صاحبان سایت‌های فروش آنلاین ، دغدغه‌ای جز مسئله فروش خود نداشته باشند .

   

   

  برخی از مهمترین مشکلات لجستیکی که امروزه فروشگاه‌های آنلاین با آن مواجه‌اند :

  •  پشت خط ماندن طولانی کاربران برای رهگیری سفارش به دلیل تعریف غلط سیستم

  •  هنگ کردن نرم افزار آنلاین برای رهگیری و عدم دسترسی به وضعیت واقعی سفارش کالا

  •  عقب بودن و آپدیت نبودن ماژول رهگیری سفارش ، علی رغم تبلیغات فراوان درباره نرم‌افزارهای پشتیبانی آنلاین

  •  عدم سینک بودن اپراتور انباردار با مسئول ارسال سفارش و پیکِ آورنده کالا

  •  تاخیر بیش از یک هفته در ارسال کالا به دلیل حجم بالای سفارشات

  •  مجبور کردن پیک‌ها به بردن کالای بیش از اندازه و بیش از تایم وعده داده شده

  •  آفلاین شدن ارسال سفارشات و عدم پیگیری فروشگاه برای ارسال به موقع کالا

  •  بسته بندی نامناسب محصول و عدم رعایت اصل تکریم مشتری

  یک لجستیک با کیفیت ، به روز و دقیق اعتبار یک فروشگاه اینترنتی را چندبرابر خواهد کرد . پس ضروری است که فروشگاه‌های اینترنتی به خدمات لجستیک فروشگاه اینترنتی خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده دهند . این اهمیت ویژه برای فروشگاه‌های کوچک ، متوسط و یا بزرگ اگر به معنی ایجاد یک سامانه لجستیک مستقل باشد ، می‌تواند صدها برابر اصل خدمت هزینه‌بر باشد .

  برون‌سپاری خدمات لجستیک فروشگاه‌های اینترنتی به یک شرکت لجستیکی باعث خواهد شد با اطمینان از انجام انبارداری ، بسته‌بندی و ارسال کالا ، بتوانند تمام انرژی خودتان را صرف بازاریابی و توسعه فروش کنند . علاوه بر این ، با اتخاذ این رویکرد بار مالی و مسئولیتی قابل توجهی از دوش مدیریت کسب‌وکار آنلاین برداشته خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  حمایت از شرکت‌های تخصصی و حرفه‌ای در زمینه حمل و نقل از اهداف سازمان راهداری

  حمایت از شرکت‌های تخصصی و حرفه‌ای در زمینه حمل و نقل از اهداف سازمان راهداری

  نگاه ما به شرکت‌های حمل و نقل ، نگاه حمایتی است و می‌خواهیم از شرکت‌های تخصصی و حرفه‌ای در زمینه حمل و نقل حمایت کنیم ‎و با این حمایت که در چهارچوب قانون صورت خواهد گرفت به دنبال افزایش کارایی و ظرفیت شرکت‌های حمل و نقل در داخل کشور ، سطح منطقه و در صورت امکان در عرصه ...

  |

  ۵ پیشنهاد برای بهبود رویکردهای بندری و دریایی

  ۵ پیشنهاد برای بهبود رویکردهای بندری و دریایی

  بنادر به عنوان تامین کننده عمده مشاغل ، نه تنها به عملکرد اقتصادی بلکه به بهبود وضعیت اجتماعی کشور کمک می کنند و از جهت اقتصاد ملی برای حمایت از فعالیت های اقتصادی در کشور نیز بسیار مهم هستند چرا که در سنتی ترین حالت فعالیت خود ، به عنوان یک ارتباط مهم بین حمل و نقل دریایی به ...

  |

  برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی معاون حمل‌ونقل وزیر راه با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور

  برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی معاون حمل‌ونقل وزیر راه با روسای تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کشور

  شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ضمن تقدیر و تشکر از حضور تمامی حاضران در جلسه این نوید را داد که جلسات هم‌اندیشی بعدی با حضور مسئولانی از دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه حمل‌‌ونقل ، لجستیک و ترانزیت با هدف برقراری ارتباط نزدیک و استماع گزارش‌های هر یک از ...

  |

  نظرات کاربران