در حال بارگذاری ...
 • برقی شدن خط ریلی گرمسار - اینچه برون تا پایان امسال


  در بخش زیربنایی تمام ریل های فرسوده جمع آوری شده است و به دلیل فعال شدن بندر امیرآباد و افزایش حمل و نقل ترانزیت و کالا در آن رو ریلی در حال تغییر است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه آهن شمال از برقی کردن قطار اینچه برون - گرمسار با همکاری روس ها خبرداد .

  یوسف گران پاشا در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و سومین فن بازار استان مازندران از برقی کردن خط گرمسار تا اینچه برون تا پایان امسال خبر داد و گفت : برقی کردن این مسیر با همکاری کشور روسیه با ارزش حدود یک میلیارد یورو صورت می‌گیرد .

  این مسئول با اعلام اینکه طرح مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده است ، بیان کرد : این پروژه در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد .

  وی با اشاره به اینکه در ناوگان ریلی مازندران فرسوده نیست ، اظهار کرد : ۴ ست ریل باس از گرگان به پل سفید و برعکس در حال فعالیت هستند که در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد .

  وی با بیان اینکه قطارهای موجود در مازندران از نوع تقریبا پرسرعت محسوب می‌شود ، تصریح کرد : به دلیل تردد فراوان مردم در برخی مناطق عبوری قطارها ، سرعت از ۱۲۰ به ۱۰۰ و در بخشی دیگر تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت کاهش یافت .

  مدیرکل راه‌آهن شمال با اشاره به اینکه تنها قطار تهران به ساری به دلیل قدیمی بودن سالن‌های آن مهم‌ترین مشکل این بخش محسوب می‌شود ، گفت : امیدواریم تا پایان سال تغییرهای لازم صورت بگیرد .

  گران‌پاشا با بیان اینکه مقاوم‌سازی پل‌ها در دستور کار راه‌آهن شمال قرار دارد ، اظهار کرد : در بخش زیربنایی تمام ریل های فرسوده جمع آوری شده است و به دلیل فعال شدن بندر امیرآباد و افزایش حمل و نقل ترانزیت و کالا در آن رو ریلی در حال تغییر است .
  مطالب مرتبط

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  پلها و ایستگاه‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف ، طراحی متفاوتی دارند ، به خصوص این تفاوت در ایستگاه‌ها به خوبی محسوس است ؛ به طوری که ۱۴ مدل ایستگاه مختلف در این مسیر به چشم می‌خورد .

  |

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  برگزاری مانور مقابله با نشت تانکرهای حامل سوخت در بندر امیرآباد

  برگزاری مانور مقابله با نشت تانکرهای حامل سوخت در بندر امیرآباد

  آتش نشانان بندر امیرآباد و صنایع همجوار با حضور واحدهای عملیاتی ، اپراتورهای بندر ، پدافند غیرعامل , HSE وارد فاز عملیاتی این مانور شدند و در کوتاهترین زمان از نشت تانکر حامل سوخت واقع در اسکله شماره ۴ این بندر جلوگیری کردند .

  |

  نظرات کاربران