در حال بارگذاری ...
 • خواب آلودگی از علل بروز حوادث ترافیکی و جاده‌ای


  تمرکز و توجه از عواملی است که می‌تواند سطح هوشیاری را افزایش و یا کاهش دهد و فعالیت های زیادی در این زمینه توسط وزارت بهداشت انجام شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رییس کنگره روانشناسی ترافیک گفت : چرخه‌ خواب در سنین مختلف متفاوت است . در افراد بزرگسال یک تا دو دقیقه فرد به خواب عمیق می‌رود که بارها همین مسئله سبب حوادث ترافیکی و جاده‌ای شده است .

  دکتر حسین پورشهریار در نشست خبری کنگره روانشناسی ترافیک گفت : روانشناسی ترافیک و حمل و نقل به عنوان یک رشته‌ی بین رشته‌ای است که در اهمیت آن تردیدی نیست . ما در مقایسه با بسیاری از کشورها در توجه به این مسائل تاخیر داریم و بخشی از آن به بین‌رشته‌ای بودن آن و بخش دیگر آن هماهنگی هایی است که باید بین نهادها و ارگانهای مربوط به حوزه ترافیک و حمل و نقل برمی‌گردد .

   پورشهریار ادامه داد : در کنگره‌ امسال همه پنل ها علمی و سازمانی است . تلاش شده که در هر پنل یک یا دو عضو هیئت‌ علمی نیز وجود داشته باشد و امیدواریم کنگره به همگرایی علمی و عملی دست باید .

  رییس کنگره روانشناسی ترافیک در خصوص اختلالات خواب در مسئله رانندگی گفت : تمرکز و توجه از عواملی است که می‌تواند سطح هوشیاری را افزایش و یا کاهش دهد و فعالیت های زیادی در این زمینه توسط وزارت بهداشت انجام شده است .

  وی ادامه داد : چرخه‌ خواب در سنین مختلف متفاوت است به عنوان مثال در کودکان ۳۰ دقیقه طول می‌کشد که شخص به خواب عمیق برود اما در جوانان و افراد بزرگسال یک تا دو دقیقه فرد به خواب عمیق می‌رود که بارها همین مسئله سبب حوادث ترافیکی و جاده‌ای شده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران