در حال بارگذاری ...
 • آمادگی استان اردبیل برای اجرای طرح راهداری زمستانی


  استان اردبیل ۸ گردنه برف‌گیر دارد و طول راه‌ها ۶۳۷۲ کیلومتر است که ۴۷۰۰ کیلومتر آن روستایی می‌باشد و بیش از ۱۵۰۰ روستا در استان داریم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۴۲۰ راهدار در طرح راهداری زمستانی گفت : در راهداری زمستانی تمام راهدارخانه‌ها با ۱۲۰ اکیپ به صورت اصلی و پشتیبانی با ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات آماده عملیات زمستانی هستند که در ۹ راهدارخانه ثابت و ۴ راهدارخانه سیار در ۱۰ شهرستان استان خدمت رسانی می‌کنند .

  علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره تمهیدات زمستانی این استان برای امسال اظهار کرد : با توجه به اینکه استان اردبیل جزء استان‌های سردسیر و دارای مناطق صعب العبور است ، اولین بارش برف را در سه شهرستان تجربه کردیم ، اما نسبت به سال گذشته با کمبود بارش و خشکسالی مواجه هستیم که امیدواریم بارش‌ها افزایش پیدا کند . خرید نمک ، حمل نمک به آشیانه و گردنه‌های در نظر گرفته شده ، نیرو‌های راهداری و ماشین آلات آماده شده و به شهرستان‌ها فرستاده شده اند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره تعداد گردنه‌های برف‌گیر استان تصریح کرد : استان اردبیل ۸ گردنه برف‌گیر دارد و طول راه‌ها ۶۳۷۲ کیلومتر است که ۴۷۰۰ کیلومتر آن روستایی می‌باشد و بیش از ۱۵۰۰ روستا در استان داریم .

  وی در خصوص روش‌های یخ زدایی متداول در سطح استان اردبیل گفت : سال گذشته ۱۹ هزار تن نمک و شن مصرف کردیم که ۱۵۰ هزار کیلومتر باند برف‌روبی انجام شد و برای امسال ۱۳ هزار تن نمک خریداری کردیم که با شن برای افزایش اصطکاک مخلوط می‌شوند .

  رحمتی با بیان اینکه برف‌روبی به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می‌شود ، افزود : پس از توقف کامل بارش و برف روبی، نمک پاشی انجام می‌شود و قبل از بارش نیز براساس پیش‌بینی هواشناسی ، نمک پاشی در گردنه‌ها و مناطق برف گیر صورت می‌گیرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در پایان به شهروندان این استان و هموطنانی که قصد سفر به اردبیل را دارند ، توصیه کرد : مردم حتما خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند و به توصیه راهدار‌ها و پلیس راه توجه کنند و همکاری لازم را داشته باشند. قبل از حرکت نیز برای مسیر‌های کوهستانی با شماره گیری ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها را دریافت کنند و تاکید می‌کنیم که سیستم گرمایش ، روشنایی و برف پاک کن وسیله نقلیه خود را چک کنند .
  مطالب مرتبط

  راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه سالنامه آماری سال ۹۶ سازمان راهداری

  راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه سالنامه آماری سال ۹۶ سازمان راهداری

  در حال حاضر نسخه اندروید اپلیکیشن بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به نشانی www.rmto.ir در بخش آمار و اطلاعات و مارکت بازار و نسخه IOS آن در مارکت سیبچه قابل دسترسی و بهره‌برداری می‌باشد .

  |

  ایجاد رابطه دو طرفه میان سازمان راهداری و محیط پیرامونی با کمک روابط‌عمومی

  ایجاد رابطه دو طرفه میان سازمان راهداری و محیط پیرامونی با کمک روابط‌عمومی

  با تأکید رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مبنی بر توجه به خواسته‌های مردم و تأمین رضایت مراجعه‌کنندگان و خدمات‌گیرندگان ، شوراهای روابط‌عمومی مناطق ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور تشکیل شدند که در قالب ۶ منطقه فعالیت خود را آغاز نمودند .

  |

  روابط‌عمومی زبان گویای کاربران حرفه‌ای هر سازمان

  روابط‌عمومی زبان گویای کاربران حرفه‌ای هر سازمان

  روابط‌عمومی نقشه راه مدیر یک سازمان و دستگاه اجرایی است و به‌کارگیری ابزار و تکنولوژی‌های دنیای امروز از جمله تجهیزات سخت‌افزاری و بیان مشکلات از طریق تصاویر و فیلم‌های مستند نقش قابل توجهی در این وظیفه ایفا می‌نماید .

  |

  بازدید سرزده رئیس سازمان راهداری از پایانه بزرگ بار شیراز

  بازدید سرزده رئیس سازمان راهداری از پایانه بزرگ بار شیراز

  مهندس حسن‌نیا ضمن بازدید از راه‌های مواصلاتی استان فارس ، جنوب فارس و لارستان و راه‌های روستایی منتهی به شیراز ، با خانواده مرحوم محمدحسن فتحی راهدار از خود گذشته شهرستان داراب که اوایل سال‌جاری در حین انجام فعالیت‌های راهداری جان خود را از دست داد ، دیدار کرد .

  |

  رشد ۶۱ درصدی جابجایی کالا در جاده های استان خراسان جنوبی

  رشد ۶۱ درصدی جابجایی کالا در جاده های استان خراسان جنوبی

  در حال حاضر تعداد ۲۱۵ دستگاه سواری کرایه با عمر متوسط ۵۳/۸ سال ، و تعداد ۱۱۰ دستگاه مینی‌بوس با عمر متوسط ۳۲/۲۰ سال و تعداد ۲۵۴ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۱۲ سال کار جابجائی مسافرین از مبدا ۱۴ پایانه عمومی و خصوصی در استان را به انجام می‌رسانند .

  |

  نظرات کاربران