در حال بارگذاری ...
 • افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار


  طرح توسعه بندر چابهار در ۵ فاز مختلف پیش بینی شده است که با افتتاح فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار ترانزیت کالا از اروپا و آسیا به کشورهای آسیای میانه و افغانستان از طریق بندر چابهار و خاک ایران رشد خواهد یافت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار لحظاتی پیش با حضور رئیس جمهوری ، وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان هفده کشور افتتاح شد .

  فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار صبح امروز دوازدهم آذرماه در حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، جمعی از معاونان و مدیران کل وزرات راه وشهرسازی و سازمان‌های تابع به همراه نمایندگان هفده کشور افتتاح شد .

  از جمله مهمانان خارجی حاضر در مراسم افتتاحیه فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار می‌توان به حضور وزیر کشتیرانی هند، وزیر تجارت و صنایع افغانستان ، وزیر حمل و نقل و ارتباط  قطر ، وزیر حمل و نقل (کشتیرانی و رودخانه‌ای) ترکمنستان، وزیر حمل و نقل پاکستان ، معاون وزیر حمل و نقل ترکیه ، رئیس راه‌آهن گرجستان ، نماینده وزیر حمل و نقل قزاقستان (مدیرعامل بندر لجستیک خزر) و معاون وزیر حمل و نقل آذربایجان (مدیر بندر باکو ) اشاره کرد .

  گفتنی است طرح توسعه بندر چابهار در ۵ فاز مختلف پیش بینی شده است که با افتتاح فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار ترانزیت کالا از اروپا و آسیا به کشورهای آسیای میانه و افغانستان از طریق بندر چابهار و خاک ایران رشد خواهد یافت .

  در فاز اول توسعه بندر چابهار یک ترمینال کانتینری ۶۴۰ متری، ۳ پست اسکله چند منظوره ۷۵۰ متری ایجاد شده است .

  همچنین عمق مناسب جهت پهلوگیری کشتی‌ها به میزان ۱۶.۵ تا عمق دریا ایجاد شده است .

  بعلاوه در این فاز موج شکن بندر نیز به طول یک هزار و ۴۷۰ متر توسعه یافته است .

  یادآور می‌شود همزمان با کلید خوردن فاز دوم توسعه بندر چابهار طبق برنامه ۳۸ هکتار از اراضی بهسازی می‌شود .
  مطالب مرتبط

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  توسعه تجاری و اقتصادی بر پایه تجارت دریامحور راه برون رفت از بحران اقتصادی

  توسعه تجاری و اقتصادی بر پایه تجارت دریامحور راه برون رفت از بحران اقتصادی

  جهش صورت گرفته در بندر چابهار قابل تقدیر است و موجب دلگرمی است . از سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه دیدگاه مثبت و فراجناحی و اقدامات پیگیرانه و موثر در توسعه تجاری و اقتصادی بندر چابهار تشکر و قدردانی باید کرد .

  |

  نظرات کاربران