در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه قطارهای حومه‌ای با خرید ۴۵۰ واگن ریل‌باس از کره جنوبی


  این قرارداد علاوه بر اینکه منجر به ورود فناوری جدید به کشور می‌شود ، اشتغال قابل‌توجهی نیز ایجاد می‌کند به‌طوری‌که در دوره تولید ۱۰۰۰ نفر به‌طور مستقیم ، ۱۷۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم و ۲۰۰۰ نفر در زمان بهره‌برداری اشتغال ایجاد می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه ریل باس از شرکت هیوندای روتم کره جنوبی که توسط شرکت ایریکو در کشور تولید خواهد شد ، امروز ۱۱ آذر ۹۶ در حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، میان شرکت راه‌آهن ، شرکت هیوندای روتم و شرکت ایریکو منعقد شد .

  عباس آخوندی ضمن خیرمقدم به هیئت کره‌ای حاضر در این مراسم اظهار داشت : امروز قرارداد بسیار مهمی توسط شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران برای خرید ۴۵۰ دستگاه واگن ریل‌باس حومه‌ای به ارزش ۷۲۰ میلیون یورو به امضا می‌رسد . این قرارداد با مشارکت شرکت هیوندای روتم-کره جنوبی و شرکت ایریکو ایران به مرحله اجرا می‌رسد .

  وزیر راه و شهرسازی دوره اجرای قرارداد را ۶.۵ سال اعلام کرد و گفت : در حال  حاضر ۱۰۰ دستگاه واگن ریل باس فعال در شبکه فعال هستند .

  آخوندی با اشاره به قرارداد قبلی میان شرکت راه‌آهن و هیوندای روتم بیان خاطرنشان کرد : قرارداد قبلی شامل ۱۵۰ دستگاه ریل باس بود که ۵۰ دستگاه دیگر در دست ساخت است که به ناوگان کشور اضافه خواهد شد . اما ۴۵۰ دستگاهی که امروز قرارداد آن منعقد می‌شود بدان معنی است که در پایان دوره قرارداد ۶۰۰ واگن ریل باس خودکشش حومه‌ای را به طور فعال در شبکه ریلی خواهیم داشت . این گام بسیار بزرگ در جهت اجرای برنامه ششم است که توسعه قطارهای حومه‌ای در دستور کار آن قرار گرفته است .

  این عضو کابینه دولت دوازدهم با توجه به نزدیک شدن به آغاز فصل زمستان گفت : در این دوره با پدیده وارونگی هوا و مشکلات زیست‌محیطی مواجه می‌شویم که به‌طورقطع یکی از اقدامات زیربنایی برای رفع مسائل زیست‌محیطی در کلان‌شهرها این است که بتوانیم بخشی از سهم حمل‌ونقل جاده‌ای که خودروهای شخصی بخش اعظم آن را شامل می‌شوند را بر روی ریل منتقل کنیم .

  آخوندی افزود : با این اقدام ظرفیت سالانه ۷۰ میلیون مسافر نشسته برای ما فراهم خواهد شد . البته باید در نظر داشت که در زمان پیک سیر قطارهای حومه‌ای  و مترو شهری ظرفیت ایستاده نیز وجود دارد که با احتساب آن تعداد مسافر بیشتری جابجا خواهند شد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزیت‌های این قرارداد یادآور شد : این قرارداد علاوه بر اینکه منجر به ورود فناوری جدید به کشور می‌شود ، اشتغال قابل‌توجهی نیز ایجاد می‌کند به‌طوری‌که در دوره تولید ۱۰۰۰ نفر به‌طور مستقیم ، ۱۷۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم و ۲۰۰۰ نفر در زمان بهره‌برداری اشتغال ایجاد می‌شود . امیدوارم با اجرای این قرارداد یک گام بسیار بزرگ در تحول در حوزه حمل‌ونقل مسافری و حومه‌ای برداشته شود و گام عملیاتی برای انتقال مسافر از جاده  به ریل برداشته شود . همچنین امیدوارم این اتفاق برای مردم ایران مبارک باشد و بتوان تا انتهای داد یک گام بسیار بزرگ در تحول در حوزه حمل‌ونقل مسافری و حومه‌ای برداشته شود و گام عملیاتی برای انتقال مسافر از جاده  به ریل برداشته شود. همچنین امیدوارم این اتفاق برای مردم ایران مبارک باشد و بتوان تا انتهای قرارداد کل آن اجرا شود .

  آخوندی اضافه کرد : البته بعد از امضا قرارداد، باید  سایر مقررات اداری و اخذ مصوبه‌های لازم در مجاری خود پیگیری شود .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  نظرات کاربران