در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تشریح راهکار‌های شرکت فرودگاه‌ها برای مقابله با بلایای طبیعی


  همزیستی مدیریت شده با بلایای طبیعی یکی از راهکار‌های مناسبی است که باید آن را مدنظر قرار دهیم و در این زمینه کشور ژاپن سرآمد است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تشریح راهکار‌های مناسب شرکت فرودگاه‌ها برای مقابله با بلایا گفت : شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آمادگی دارد تا در شرایط بحران ۱۰۰ هزار امدادرسان و ۱۵ هزار مجروح را توسط فرودگاه‌های کشور منتقل کند .

  رحمت اله مه‌آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امروز چهارم آذرماه در مراسم افتتاحیه گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا که با همکاری دفتر عمران سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و تا هشتم آذرماه ادامه خواهد یافت به ارائه توضیحاتی با موضوع آمادگی فرودگاه‌ها در برابر بلایای طبیعی پرداخت .

  مه‌آبادی گفت : آگاهید که یکی از چالش‌های مهم پیش روی بیشتر شهر‌های بزرگ دنیا موضوع حوادث و بلایای طبیعی است . همچنین با توجه به ماهیت غیرمترقبه بودن حوادث طبیعی و لزوم اتخاذ سریع و صحیح تصمیمات و اجرای بی‌وقفه عملیات مقابله با بحران برای مقابله با چالش‌ها دانش مدیریت بحران تعریف شده است . مجموعه فعالیت‌های قبل ، حین و پس از وقوع حوادث طبیعی دانش مدیریت بحران است که هدف آن کاهش اثرات حوادث و پایین آمدن میزان آسیب‌پذیری جوامع انسانی است . البته امروزه مسئول مدیریت ریسک جایگزین و مکملی منطقی برای مدیریت بحران است .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به این مطلب که در کشور‌های مختلف الگو‌های متفاوتی برای برخورد و مقابله با بحران‌های طبیعی و انسان‌ساز وجود دارد ، گفت : ضرورت دارد مجموعه‌ای از اقدامات و برنامه‌ها در مدیریت چهارگانه بحران انجام شود که این برنامه‌ها در چارچوب سیاست‌های کلان از طریق مشاهده سیستماتیک بحران و تحلیل و تجزیه آن‌ها در جست و جوی یافتن ابزاری برای کاهش اثرات بلایای طبیعی و ایجاد آمادگی برای مقابله با آن‌هاست .

  وی تصریح کرد : همزیستی مدیریت شده با بلایای طبیعی یکی از راهکار‌های مناسبی است که باید آن را مدنظر قرار دهیم و در این زمینه کشور ژاپن سرآمد است . در تمامی تلاش‌های سیستماتیک برای مدیریت بحران‌ها توجه به ابزار‌ها و زیرساخت‌های لازم برای تسریع عملیات مقابله با بحران ضرورت دارد در این میان نقش حمل و نقل هوایی و زیرساخت فرودگاه در امدادرسانی فوری و به موقع در شرایط بحران بر هیچ کس پوشیده نیست .

  این مقام مسئول در ادامه به عملکرد موثر و حیاتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در زلزله سال ۸۲ به ، زلزله سال ۹۱ آذربایجان شرقی ، جابه جایی شهدای فاجعه منا در سال ۹۴ و اخیرا امدادرسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور اشاره کرد . در زلزله کرمانشاه نزدیک به ۹۰۰ نشست و برخاست ، جابه جایی یک هزارو ۳۲۰ تن کمک‌های دولتی و مردمی ، اعزام ۱۲۷۸ مجروح در دو روز اول زلزله توسط فرودگاه کرمانشاه موید اهمیت زیرساخت‌های فرودگاهی در کشور است .

  مه آبادی ادامه داد : شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در عمل به وظایف قانونی خود آمادگی دارد تا در شرایط بحران ۱۰۰ هزار نفر امدادرسان و ۱۵ هزار مجروح را منتقل کند ، همچنین این شرکت آمادگی پذیرش اقلام امدادی از استان‌های معین و کشور‌های دوست و همسایه را در شرایط بحران را دارد .
  مطالب مرتبط

  حضور ایران در اجلاس بین منطقه‌ای اروپا و خاورمیانه ایکائو

  حضور ایران در اجلاس بین منطقه‌ای اروپا و خاورمیانه ایکائو

  در حاشیه این اجلاس ، جلسات و مذاکرات تخصصی با نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA و مدیران و کارشناسان دفتر اروپا و امریکای شمالی ایکائو در خصوص برنامه کشور برای تدوین و ابلاغ مقررات جدید ارائه خدمات ناوبری هوایی از جمله مدیریت اطلاعات هوانوردی بر مبنای رویکرد ...

  |

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  کاهش پروازهای زیارتی در فرودگاه‌های کشور طی خردادماه

  در این ماه ۳۰ هزار و ۵۰۶ پرواز داخلی انجام شده است که نسبت به اردیبهشت ۵ درصد کاهش و نسبت به خرداد سال گذشته ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد . همچنین ۵ هزار و ۸۲۳ پرواز خارجی صورت گرفته که نسبت به اردیبهشت ۶ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته است .

  |

  نظرات کاربران