در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن تا پایان امسال


  عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد در محور میانه - تبریز آغاز شده است و تا پایان سال آماده بهره‌برداری خواهد بود و ایستگاه‌های کوهین ، لوشان ، رستم‌آباد ، سراوان و رشت نیز در مراحل تکمیل عملیات قرار دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها گفت : در سال جاری بیش از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن واقع در طرح‌های ریلی اقتصاد مقاومتی در زمینی به مساحت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری می‌رسد .

  غلامرضا رضایی بالاجو با تاکید بر توسعه شبکه ریلی و اتصال مراکز استان‌های کشور به شبکه سراسری راه‌آهن گفت :‌ با توجه به اولویت توسعه خطوط ریلی در سال‌جاری و اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی عملیات اجرایی ایستگاه‌های راه‌آهن با سرعت بیشتری در حال انجام است . با توجه به کمبود اعتبارات  عملیات اجرایی ایستگاه‌ها فاز‌بندی شد و بخش مسافری آن‌ها در اولویت اجرا قرار گرفت که با توجه به مجوزهای اخذ شده از شورای عالی فنی و پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران در ابتدای سال، عملیات احداث ایستگاه‌ها شتاب قابل توجهی گرفت .

  سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها از ثبت رکورد جدید در ساخت ایستگاه‌ها خبر داد و تصریح کرد : در شش ماه نخست سال جاری رکورد ساخت ایستگاه‌های مسافری در ۳۰ سال گذشته شکست و از لحاظ متراژ ساخت نیز به بیش از دو برابر میانگین ساخت رسید . در سالجاری بخش مسافری بیش از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن در زمینی به مساحت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب که متراژ ساختمان‌های آن در حدود ۱۴۳ هزار مترمربع است افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد .

  وی با تاکید بر افتتاح ایستگاه‌های همدان و ساوه در محور تهران - همدان اعلام کرد : ایستگاه‌های راه‌آهن فیروزان و کرمانشاه در محور غرب کشور آماده بهره‌برداری  است و ایستگاه‌های نقده و ارومیه در محور مراغه - ارومیه نیز در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارد .

  سرپرست اداره کل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها از برگزاری مناقصه ۲۰ ایستگاه تا پایان سال جاری خبر داد و افزود : عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد در محور میانه - تبریز آغاز شده است و تا پایان سال آماده بهره‌برداری خواهد بود و ایستگاه‌های کوهین ، لوشان ، رستم‌آباد ، سراوان و رشت نیز در مراحل تکمیل عملیات قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  کاهش قیمت خودرو و تعرفه واردات از راهکارهای جلوگیری از خودرو محوری

  کاهش قیمت خودرو و تعرفه واردات از راهکارهای جلوگیری از خودرو محوری

  یکی از علل بالا بودن قیمت کالا در ایران ، گران بودن قیمت ناوگان جاده‌ای باری است و این مساله باعث می‌شود که راننده نتواند با نرخ کرایه‌های حمل فعلی اقساط خرید کامیون را در کوتاه مدت تسویه کند ، ضمن اینکه وضعیت معیشتی مناسبی نیز ندارند .

  |

  الکترونیکی شدن فرآیند مناقصه و مزایده در شرکت ساخت و توسعه

  الکترونیکی شدن فرآیند مناقصه و مزایده در شرکت ساخت و توسعه

  این سامانه به زودی و پس از تکمیل بر روی سیستم همکاران نصب می‌شود و تمامی اطلاعات پیمان و رسیدگی در این پایگاه نگهداری شده و برای مدیران و کارشناسان در سطوح مختلف شرکت قابل دسترسی و بهره‌برداری خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران