در حال بارگذاری ...
 • ایجاد راه آهنی کارآمد با طرح تحول ساختار راه‌آهن


  در راه‌آهن ، اولویت ما استفاده از سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی است ، مهم این است که چرخ سنگینی که در اقتصاد ملی مؤثر است راه بیفتد و ممکن است در گام اول به سختی راه بیفتد ، اما روی غلطکی که افتاد ، سرعت می‌گیرد که پس از آن ، ادامه مسیر راحت‌تر خواهد بود و در جذب سرمایه‌گذار موفق‌تر است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو هیأت مدیره راه‌آهن‌ با بیان اینکه اولویت ما استفاده از سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی است ، گفت : طرح تحول ساختار راه‌آهن در دست اقدام است و به دنبال آن هستیم که راه‌آهن را کارآمد کنیم .

  سعید رسولی با اشاره به نوین‌سازی ایستگاه‌های راه‌‌آهن اظهار داشت : ‌با بهترین شرکت‌های مشاور دنیا که طراحی‌های موفق‌ترین راه‌آهن‌ها را داشته‌اند قرارداد بسته‌ایم ، آنها یک الی دو سال است که در راه‌آهن ایران مطالعه می‌کنند ، طرح تحول ساختار راه‌آهن در دست اقدام است و ما به دنبال آن هستیم که راه‌آهن را راه‌آهنی کارآمد کنیم تا تکالیف ذاتی و قانونی آن به راحتی اجرا شود . بخشنامه بودجه به تازگی ابلاغ شده است و در حال تنظیم پیشنهادات خود هستیم ، یک سری ردیف‌ها در پیوست شماره یک قانون ردیف بودجه داریم که از گذشته این طرح‌ها وجود داشته است و احتمال دارد طرح‌های جدیدی را پیشنهاد کنیم .

  رسولی ادامه داد : از محل اعتبارات ردیف‌های متفرقه که یک ردیف از محل عوارض واردات کالا به کشور و گمرک است داریم که از سال ۹۳ تأکید شده است و کماکان وجود دارد . در راه‌آهن ، اولویت ما استفاده از سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی است ، مهم این است که چرخ سنگینی که در اقتصاد ملی مؤثر است راه بیفتد و ممکن است در گام اول به سختی راه بیفتد ، اما روی غلطکی که افتاد ، سرعت می‌گیرد که پس از آن ، ادامه مسیر راحت‌تر خواهد بود و در جذب سرمایه‌گذار موفق‌تر است .

  وی با اشاره به توجه به مشتری‌مداری در راه‌آهن گفت : سامانه ۵۱۴۹ در راه‌آهن راه‌اندازی شد تا مسافران انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه دهند ، همچنین در این سامانه اگر مسافری حین سفر با هر مشکلی مواجه شد به این سامانه پیام می‌دهد و به لحظه ، پیام به رئیس همان قطار می‌رسد تا در همان سفر مشکل مسافر رفع شود .

  عضو هیأت مدیره‌ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد : در صورت بروز تأخیرات در راه‌آهن ، طبق قوانین راه‌آهن ، خود را جریمه می‌کنیم و به مسافر خسارت پرداخت می‌کنیم ؛ حتی اگر سیستم تهویه یا سیستم صوتی قطار خراب باشد ، به مسافر پیامک می‌شود که برای دریافت خسارت مراجعه کند و همه اینها نرخ جریمه مشخص برای راه‌آهن دارد .
  مطالب مرتبط

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  پلها و ایستگاه‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف ، طراحی متفاوتی دارند ، به خصوص این تفاوت در ایستگاه‌ها به خوبی محسوس است ؛ به طوری که ۱۴ مدل ایستگاه مختلف در این مسیر به چشم می‌خورد .

  |

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  رشد ۶۵ درصدی بارگیری در راه آهن تهران

  رشد ۶۵ درصدی بارگیری در راه آهن تهران

  در این مدت ۶۳۹ هزار تن انواع محصولات در سایت های تخلیه بار اداره کل راه آهن تهران تخلیه شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد را نشان می دهد .

  |

  گفت‌ و گو با لکوموتیورانی که مانع از یک زیان ملی شد

  گفت‌ و گو با لکوموتیورانی که مانع از یک زیان ملی شد

  شاید خیلی‌ها باور نکنند که متوقف کردن لحظه‌‌‏ای قطار با سرعت بالا اقدامی تقریبا غیرممکن است ؛ اما زمانی که دقت و مسئولیت‌پذیری در کار وجود داشته باشد ، دیگر غیر ممکن ها ، ممکن خواهند شد . از این رو فرهنگ سازی در این باره ضرورتی است ، که از گذشته از سوی شرکت راه آهن آغازشده و ...

  |

  نظرات کاربران