در حال بارگذاری ...
 • تاسیس نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی در فرودگاه پیام البرز


  منطقه پیام اولین نقطه تلاقی شبکه ریلی کشور با فرودگاه ها است و این امر یک مزیت بی نظیر برای منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل ترانزیت کالا و امور گمرکی شرکت خدمات هوایی پیام استان البرز اعلام کرد که با اتصال راه آهن به فرودگاه پیام البرز نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی ، ریلی و هوایی کشور در این مجموعه تاسیس می شود .

  محمدرضا واعظی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه اتصال نخستین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری که جزء برنامه های بیستگانه توسعه ای شرکت است ، اظهار داشت : طرح اولیه اتصال منطقه ویژه اقتصادی پیام به شبکه ریلی در اوایل سال ۹۶ به راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارسال شد . پس از بررسی های اقتصادی اولیه از سوی آن شرکت، موافقت اولیه با اجرای این پروژه صورت و در نهایت، پروژه مطالعات و تهیه طرح توجیهی شرکت به مشاور سپرده شده است .

  واعظی پور با اشاره به برنامه زمانبندی پروژه اتصال اولین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود طرح توجیهی این پروژه تا پایان آذرماه نهایی و یکی از ۳ مسیر پیشنهادی به تصویب کارشناسان شرکت راه آهن برسد . امیدواریم مراحل انتخاب مشاور جهت طراحی پروژه و انتخاب پیمانکار طرح تا پایان سال جاری محقق و پروژه در نیمه اول سال ۹۷ عملیاتی شود که با اتصال این راه آهن به فرودگاه اولین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی ، ریلی و هوایی کشور در این منطقه نیز راه اندازی می شود .

  مدیرکل ترانزیت کالا و امورگمرکی شرکت خدمات هوایی پیام با اشاره به مزیت های اجرای این طرح گفت : منطقه پیام اولین نقطه تلاقی شبکه ریلی کشور با فرودگاه ها است و این امر یک مزیت بی نظیر برای منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود .

  واعظی پور ضمن تاکید بر این نکته که حمل و نقل ریلی ایمن ترین نوع حمل بار در کشور محسوب می شود افزود : با ایجاد این مسیر شاهد رشد چشمگیر فعالیت و سرمایه گذاری به ویژه در حوزه صنایع ICT و دانش بنیان در منطقه پیام خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  پلها و ایستگاه‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف ، طراحی متفاوتی دارند ، به خصوص این تفاوت در ایستگاه‌ها به خوبی محسوس است ؛ به طوری که ۱۴ مدل ایستگاه مختلف در این مسیر به چشم می‌خورد .

  |

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌ های راهسازی و ریلی شهرستان سبزوار

  وی قرار است در این سفر ضمن بازدید از فرودگاه سبزوار از پروژه بهسازی سبزوار - خوشاب ، راه‌آهن آنتنی سبزوار ، محور سلطان آباد - جوین ، محور جوین - جغتای ، محور جغتای - سه راهی برغمد ، سه راهی برغمد - سبزوار و داورزن - کاهک بازدید کند .

  |

  کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهم در تجارت و ترانزیت کالا

  کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهم در تجارت و ترانزیت کالا

  بحث آب‌های داخلی ، آب‌های سرزمینی و منطقه ماهیگیری ، منطقه تردد کشتی‌ها ، از جمله نکات مهم در این کنوانسیون است گرچه بخشی از این موارد در حال اجراست . در این کنوانسیون فقط ۵ کشور حق دارند با پرچم خود در دریای خزر تردد کنند به عبارتی دیگر هیچ کشور دیگری حق تردد در دریای خزر به ...

  |

  نظرات کاربران