در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فرهنگ سازی آمریکا در ریختن زباله درون ماشین به بیرون


  اگر پسماند یا زباله از نظر وزنی ۵ پوند (نزدیک به دو نیم کیلو) یا کمتر باشد جزو جرم های کلاس C قرار می گیرد و جریمه آن می تواند تا ۵۰۰ دلار باشد .

  یکی از مشکلات فرهنگی که برخی از هم وطنان ما به دلیل عدم فرهنگ سازی و ارزش گذاری در کشورمان ، فرهنگ ریختن زباله و پسماند های درون ماشین به بیرون از ماشین بخصوص در حین حرکت (آدامس و سیگار رایج ترین آنها هستند) می باشد .

  کشور آمریکا هم با این مشکل دست به گریبان بود و همزمان با فرهنگ سازی در مدرسه های این کشور بخشی را در آیین نامه رانندگی برای امتحان نیز قرار داده است . از آنجایی که دولت های ایالتی (فرمانداری ها) میلیون ها دلار صرف پاکیزه نمودن شهرها می نمودند و هزینه این خدمات شهری از مالیات دهندگان و عوارض دهندگان شهری اخذ می شود ، برای اینکه حقوق مردمی که رعایت پاکیزگی را می نمایند نقض نگردد با رانندگان متخلف برخورد قانونی می نمایند و البته این برخورد از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد .

  شایان ذکر است این قانون در وهله نخست در برگیرنده کسانی بوده که حجم عظیمی از پسماندهای خانگی یا نخاله های ساختمانی و صنعتی را در مراکز عمومی رها یا تخلیه می کردند و بر پایه وزن و حجم پسماند ، در حال حاضر جریمه نقدی آنها از ۲۰ دلار در کلرادو تا ۳۰۰۰۰ دلار در مریلند را شامل می شود و در برخی ایالت ها همچون آیداهو ۱۰ روز حبس منظور شده است و مردم محترم تنسی تا ۶ سال حبس را هم ، در کارنامه ایالتی خود دارند و خوب مثل بسیاری از موارد دیگر پلیس مسئول رسیدگی به این تخلفات بوده و هست . در ریز بینی های بیشتر و توسعه قانونی ، قانون گذار ، عزیزان آشغال ریز از درون ماشین را هم مشمول این قانون نموده است و از جریمه ها کم گرفته تا سنگین که گاهی با نظافت بخشی از شهر نیز همراه است برای مجرمان در نظر گرفته است . بعنوان نمونه جریمه ایالتی به ایالت تگزاس می پردازیم .

  در تگزاس :

  اگر پسماند یا زباله از نظر وزنی ۵ پوند (نزدیک به دو نیم کیلو) یا کمتر باشد جزو جرم های کلاس C قرار می گیرد و جریمه آن می تواند تا ۵۰۰ دلار باشد .

  بین ۵ پوند ( حدود دو و نیم کیلو) تا ۵۰۰ پوند (حدود ۲۵۰ کیلو) جزو جرم های کلاس B قرار می گیرد و جریمه تا ۵۰۰ دلار یا ۳۰ روز حبس و یا هر دو مورد با هم اعمال می شود.

  بین ۵۰۰ (حدود ۲۵۰ کیلو)  تا ۱۰۰۰ پوند (۵۰۰ کیلو) برای یک هدف تجاری ، پسماند ایجاد شده ، و رها گردد جزو جرم های کلاس A و جریمه تا ۴۰۰۰ دلار و یا یک سال حبس یا هر دو مورد با هم اعمال می شود .

  برای فرد خاطی با یکی از سه مورد بدون شک زندان و سوء پیشینه زندان ایجاد می شود :

  ۱- پسماند ۱۰۰۰ پوند (۵۰۰ کیلو) به بالا .

  ۲- پسماند ۲۰۰ پوند (حدود ۱۰۰ کیلو) به بالا که برای هدف تجاری ایجاد و رها شده است .

  ۳- پسماند موجود در بشکه یا درام باشد (امکان نشت دارد بخصوص برای موارد صنعتی)

  مجازات تا دو سال حبس و جریمه تا ۱۰۰۰۰ دلار در بسیاری موارد وقتی جریمه را بالا می برند زمان حبس را کاهش می دهند .

  بهرسوی امیدوارم برای هیچ هم وطنی این اتفاق رخ ندهد و دقت بفرمایید همه ما با ریختن زباله های درون ماشین به بیرون شامل تخلف کلاس C می شویم که جریمه اش می تواند تا ۵۰۰ دلار باشد .
  مطالب مرتبط

  سامانه سپهتن اولین و تنها سامانه کنترل تخلف رانندگان حمل و نقل مسافر

  سامانه سپهتن اولین و تنها سامانه کنترل تخلف رانندگان حمل و نقل مسافر

  نمایش اطلاعات سفر برای مسافرین و ارایه اطلاعات دقیقی از محل فعلی خودرو ، سرعت و زمان رسیدن به مقصد ، موجب امنیت روانی مضاعف مسافرین خواهد بود که این امکانات نیز به زودی از طریق برنامه موبایل مسافر به عنوان بخشی از مهمترین ویژگی های جدید این نرم افزار به مسافران ارائه می شود .

  |

  نظرات کاربران