در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کریدور شمال به جنوب شاهرگی حیاتی برای کردستان


  پروژه احداث بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب به طول ۴۲۰ کیلومتر بخشی از کریدور شماره ۱۰ کشوری است که سه استان کرمانشاه - کردستان و آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، استاندار کردستان کریدور شمال بە جنوب را یک شاهرگ حیاتی برای توسعە و رشد اقتصادی کردستان توصیف کرد .

  بهمن مرادنیا ظهر دوشنبه از پروژه احداث بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب قطعات حدفاصل سنندج به طرف کامیاران بازدید کرد .

  مرادنیا با بیان اینکە باید تلاش کنیم کە این راە حیاتی و تأثیرگذار در توسعە استان بە بهرەبرداری برسد ، گفت : مجموعه مشکلاتی از قبیل منابع طبیعی ، زیرساخت برق ، مخابرات و تملک اراضی کشاورزی وجود دارد کە باید هرچە زودتر حل و بە نتیجە برسد . وی کریدور شمال بە جنوب را زیرساختی مهم در حمل‌ونقل استان ارزیابی کرد .

  شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی که استاندار را همراهی می‌کرد ، گفت : پروژه احداث بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب به طول ۴۲۰ کیلومتر بخشی از کریدور شماره ۱۰ کشوری است که سه استان کرمانشاه - کردستان و آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود . ۳۲۰ کیلومتر از بزرگراه ، به عبارتی قسمت اعظم بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب از استان کردستان می‌گذرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اعلام کرد : از ۳۲۰ کیلومتر حوزه استان کردستان ۱۴۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده ، ۱۳۰ کیلومتر در حال ساخت بوده ، ۳۸ کیلومتر در حال برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار و ۱۲ کیلومتر مانده نیز در حال مطالعه است .

  در ادامه استاندار کردستان تلاش‌های در حال انجام برای بهبود وضعیت راه‌های استان را مورد تقدیر قرار داده و از تمام عوامل مرتبط با پروژه‌های حوزه راهسازی تشکر کرده و گفت : دولت از همه توان خود در راستای توسعه راه‌های کردستان استفاده خواهد کرد و مجموعه اقدامات در این خصوص را مورد حمایت قرار خواهد داد .
  مطالب مرتبط

  ۳۰۰۰ کیلومتر از کریدورهای کشور در دست احداث

  ۳۰۰۰ کیلومتر از کریدورهای کشور در دست احداث

  کریدور شماره یک از بندر گواتر آغاز و به موازات سواحل خلیج فارس به طول یک هزار و ۹۲۰کیلومتر به خرمشهر متصل می‌شود و ۸۴۹ کیلومتر آن تا سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسیده است و ۷۷ کیلومتر دیگر آن نیز در سال۱۳۹۶ توسط ریاست محترم جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

  |

  بازگشایی تمام راه‌های روستایی استان های زلزله‌زده

  بازگشایی تمام راه‌های روستایی استان های زلزله‌زده

  تنها چند مورد ریزش سنگ در برخی راه‌های کوهستانی گزارش شده بود که با تلاش نیرو‌های اداره کل تعمیر و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهدرای و حمل و نقل جاده ای ، این سنگ‌ها از محل تردد روستاییان برداشته شده است .

  |

  نظرات کاربران