در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد تومان


  در حال حاضر بنادر کشور بالغ بر ۲۱۷ میلیون تن ظرفیت دارند که این یک فرصت طلایی برای اشتغالزایی و رشد اقتصاد محسوب می‌شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز فعالیت سرمایه‌گذاری هندی‌ها در چابهار ، از انتخاب پیمانکار برای فاز سوم بندر شهید رجایی تا حداکثر دو ماه آینده خبر داد .

  محمد راستاد ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت برگزاری مناقصه بندر شهید رجایی اظهار کرد : برای توسعه بندر شهید رجایی در فاز سوم فراخوان مناقصه انجام شده و حداکثر تا دو ماه آینده پیمانکار توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی انتخاب می‌شود . بحث واگذاری راهبری پایانه‌های یک و دو بندر شهید رجایی در حال تبدیل به قرارداد است و مدل مالی آن تدوین شده است .

  راستاد با بیان اینکه در حال حاضر بندر شهید رجایی مهم ترین بندر اقتصادی کشور است ، ادامه داد : طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد تومان سه ساله به اجرا می رسد . با اجرای طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی ، ظرفیت کانتینری این بندر به هشت میلیون TEU می رسد .

  راستاد همچنین با اشاره به ورود محموله های تجهیزات توسعه بندر شهید بهشتی در چابهار گفت : هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار جدی هستند و فعالیت‌های سرمایه گذاری آنها در این بندر آغاز شده است .   

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بنادر کشور و افزایش توان رقابت آنها با بنادر منطقه اظهار کرد : در حال حاضر بنادر کشور بالغ بر ۲۱۷ میلیون تن ظرفیت دارند که این یک فرصت طلایی برای اشتغالزایی و رشد اقتصاد محسوب می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی پس از برگزاری اولین همایش بین المللی هوشمندسازی بنادر و با تشکیل شورای راهبردی هوشمندسازی بنادر ، مقرر کرد تا کلیه فعالیت های مرتبط با تبادل الکترونیکی اطلاعات ، منبطق با این دستورالعمل باشد .

  |

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  این کشتی خدماتی با ۲ هزار تن ظرفیت و محموله اسید برای تزریق در چاه های نفت بود که خدمه آن به دلیل اختلاف بین مدیریت و مالک شناور دچار بحران شدند . به دلیل عدم دسترسی به ساحل ، اتمام آذوقه ، سوخت و قطع ارتباطات رادیویی این کشتی با مشکلات متعددی روبرو شد .

  |

  نظرات کاربران