در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آماده‌باش و خدمت رسانی راهداران مشهد به زائرین حرم مطهر رضوی


  طبق سنوات هر ساله محور قدیم مشهد ـ باغچه به دلیل ازدحام زائرین پیاده منتهی به شهر مشهد به مدت ۴ روز مسدود می‌شود تا زائرین پیاده بتوانند با امنیت و سلامت کامل مسیر خود را به انتها برسانند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد از آماده‌باش کامل ۱۰۰ راهدار در دهه پایانی ماه صفر خبر داد و گفت : محور قدیم مشهد - باغچه به مدت ۴ روز مسدود می‌شود .

  جواد پورعلی رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد با اشاره به تجمیع زائرین پیاده در ورود به راه‌های حوزه استحفاظی پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت : با نزدیک شدن به دهه پایانی ماه پربرکت صفر و شهادت امام رضا (ع) ، تمامی زائرین پیاده از شهرهای مختلف کشور وارد شهر مشهد می‌شوند که نیازمند خدمات مناسب می‌باشند و در این راستا ۱۰۰ نفر از راهداران این اداره به صورت کشیک‌های ۲۴ ساعته و روزانه در آماده‌باش و خدمت‌رسانی به زائرین حرم مطهر بارگاه رضوی می‌باشند .

  وی از انسداد محور قدیم مشهد ـ باغچه به عنوان ایمن‌ترین اقدام در ارتباط با خدمت‌رسانی به زائرین پیاده یاد کرد و افزود : طبق سنوات هر ساله محور قدیم مشهد ـ باغچه به دلیل ازدحام زائرین پیاده منتهی به شهر مشهد به مدت ۴ روز مسدود می‌شود تا زائرین پیاده بتوانند با امنیت و سلامت کامل مسیر خود را به انتها برسانند .

  وی در ادامه با اختصاص ۵۰ دستگاه ماشین‌آلات مختلف در خدمت‌رسانی به بیش از ۱۰۰ موکب و ایستگاه خدماتی تشریح کرد : برای برخی ایستگاه‌ها و مراکز خدمات‌رسانی دستگاه‌هایی از جمله غلتک و گریدر به جهت تسطیح و مرتب‌سازی فضای ایجاد شده اختصاص داده می‌شود و به برخی از ایستگاه‌ها ۸۰ هزار لیتر آب‌رسانی با تانکر به جهت مصارف زائرین انجام می‌شود .

  پورعلی در ادامه توضیحات مربوط به ایمنی زائرین پیاده در طول سفر به مشهد مقدس ، جلوگیری از ورود خودروهای شخصی در محورها و مسیرهای زائرین پیاده را جدی‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های خدماتی برشمرد و افزود : در محور قدیم مشهد ـ باغچه فقط خودروهای دارای مجوز می‌توانند تردد کنند و از ورود خودروهای شخصی با اطلاع‌رسانی قبلی جلوگیری به عمل خواهد آمد و راهداران این اداره در طول مسدود بودن روزانه این محور تمامی ورودی‌های غیرمجاز را با خاک‌ریزی مسدود می‌نمایند و خودروهایی که قصد عبور از محور را دارند باید مجوز لازم را از پلیس‌راه منطقه دریافت نمایند .

  در پایان رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد با تشریح فعالیت‌های ۲۴ ساعته گشت‌های راهداری گفت : این اداره ضمن ایجاد ایستگاه ثابت خدمت‌رسانی در محورهای تحت نظر حوزه استحفاظی ، با نیروهای امدادی و انتظامی از جمله اورژانس جاده‌ای ، هلال‌احمر ، نیروی انتظامی و پلیس‌راه همکاری داشته و در حال گشت‌زنی ۲۴ ساعته می‌باشند و به زائرینی که در طول مسیر دچار مشکل شده ، خدمات و اسکان داده و از تردد زائرین در طول ساعات شب جلوگیری به عمل خواهند آورد .
  مطالب مرتبط

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  ناوگان حمل و نقل ما فرسوده است و باید ناوگانی داشته باشیم که جدا از ایمن و استاندارد بودن در شأن مردم و رانندگان کشورمان باشد . با این حال تسهیلات داده شده و نوسازی ناوگان عمومی باید مقرون به صرفه باشد و امیدواریم با همراهی دولت بتوانیم تسهیلاتی ارزان در اختیار بگیریم .

  |

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که محورهای مواصلاتی این استان در مسیر استان های جنوبی و غربی قرار دارد . همچنین در حدود ۲۳ هزار نفر از رانندگان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

  |

  نظرات کاربران