در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش تصادفات جاده‌ای با احداث آزادراه حرم تا حرم


  محور حرم تا حرم می‌تواند ظرفیت تردد در محورهای استان را به بیش از ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش دهد و با اجرای این طرح‌های کلان در افزایش اشتغال و رونق کسب کار مردم نیز می‌توان اقدام کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت : عملیات اجرایی احداث آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار - سمنان به طول ۱۱۵ کیلومتر به یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد .

  سید عبدالمجید نژاد صفوی آغاز این طرح را از شهریور امسال اعلام کرد و افزود : این بزرگراه با همکاری وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم‌الانبیاء ، حداکثر به مدت ۴۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد . این طرح می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای ، کاهش هزینه‌های سوخت ، کم کردن مسافت ، پایین آمدن زمان مسافرت و حمل بار و آسایش و رفاه زائران حرم رضوی (ع) و حضرت معصومه (س) ایجاد کند .

  وی تصریح کرد : در سال گذشته در بخش راه سمنان بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و بهره‌برداری از ده‌ها پل و جاده‌های هم‌سطح و غیر هم‌سطح از دستاوردهای دولت یازدهم در این بخش بوده است . محور حرم تا حرم از طرح‌های مهم ملی است که بیش از ۷۰ درصد آن از محورهای مواصلاتی استان سمنان عبور می‌کند .

  وی اضافه کرد : با اجرای این طرح بیش از ۸۰ کیلومتر از مسیر حرم تا حرم کاهش می‌یابد و این امر در افزایش رفاه اجتماعی و کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای استان تأثیر شایانی دارد . محور حرم تا حرم می‌تواند ظرفیت تردد در محورهای استان را به بیش از ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش دهد و با اجرای این طرح‌های کلان در افزایش اشتغال و رونق کسب کار مردم نیز می‌توان اقدام کرد . آزادراه حرم تا حرم یکی از طرح‌های مهم راهسازی کشور است که باید با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی عملیاتی می‌شود .

  اکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزادراه و بیش از ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه در کشور وجود دارد و در مجموع بیش از ۷۵ درصد ترافیک عبوری در محورهای برون‌شهری در ۳۴ هزار کیلومتر محورهای شریانی انجام می‌شود .

  ۶۶۰ کیلومتر از بزرگراه ۸۶۰ کیلومتری تهران – مشهد در استان سمنان واقع شده است .
  مطالب مرتبط

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  به وزیر دادگستری دستور می دهم در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت هایی که از طریق تقلب ، گرانفروشی ، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات های مقرر اقدام نماید .

  |

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  استان کرمان با داشتن ۱۱ هزار کیلومتر از راههای کشور نقش حساسی را در ترانزیت و انتقال بار و مسافر جاده ای برعهده دارد که باید به لحاظ تخصیص اعتبارات نگاه جدیدی به زیرساختهای جاده ای این استان بشود .

  |

  نظرات کاربران